Eiropas pilsētu kalkulators vizuālis

Rīgas pašvaldības aģentūra “Rīgas enerģētikas aģentūra” (REA) un projekts EUCityCalc piedāvā pašvaldībām, to darbiniekiem un publiskā sektora pārstāvjiem, kuri ir ieinteresēti klimata un enerģētikas plānošanā savā pilsētā, izmantot tiešsaistes tīmekļa rīku EuCityCalc (Eiropas pilsētu kalkulators).

Īpaši noderīgs rīks būs tām pašvaldībām, kas vēlas izstrādāt vai aktualizēt Ilgtspējīgas enerģētikas un klimata rīcības plānus (SECAP), kā arī visiem interesentiem, kurus interesē klimata un enerģētikas aktivitāšu plānošana un to ietekmes izvērtējums. Tāpat tiešsaistes rīks sniedz valsts amatpersonām kritisku ieskatu un priekšstatu par dažādu viņu rīcībā esošo politisko ieguldījumu sekām un ietekmi.

Par EuCityCalc

Šis rīks ir izstrādāts, lai dotu Eiropas pilsētām iespēju izstrādāt zinātniski un praktiski īstenojamus politikas scenārijus un pārejas scenārijus ne tikai saskaņā ar 2050. gada ES mērķiem, bet arī balstoties uz starpnozaru un teritoriālu pieeju dekarbonizācijai.

Eiropas pilsētu kalkulators sniedz pilsētām pārskatu par dažāda veida pasākumiem un to ietekmi uz emisiju samazināšanu un izmaksām. Pilsētas var izveidot savus klimata un enerģētikas scenārijus, apskatītes to ietekmi un salīdzināt to ar saviem klimata un enerģētikas mērķiem. Tīmekļa rīks galu galā ir paredzēts, lai Eiropas pilsētām atvieglotu lēmumu pieņemšanu un klimata un enerģētikas stratēģiju īstenošanu.

• Rīka apguves iespējas

• Caur trim informatīviem mācību moduļiem, varēs uzzināt, kas ir rīka pamatā, kā tas strādā, kā tas var noderēt un kā uzsākt rīku lietot savai pilsētai izmantojot savus datus. Moduļi plānoti tā, lai ir individuāli ērti un viegli apgūstami, noskatoties rīka izstrādātāju komandas video pamācības un atbildot uz saistītiem jautājumiem paškontrolei.
    • Lai uzsāktu mācības, nepieciešams reģistrēties: https://localtransitionslearning.eu/
    • 1. modulis

• Datos balstītu scenāriju izveide klimatneitralitātes sasniegšanai, sniegs vispārīgu informāciju par rīku, par tā darbības principiem, kā lietot rīku. Modulis sastāv no 8 īsiem video, kas sadalīti pa tēmām. Kopējais laiks, kas nepieciešams, lai noklausītos apmācības un atbildētu uz jautājumiem neaizņem vairāk par 2 h. Pēc šī moduļa noklausīšanās, būs priekšstats par rīku un tā darbības principiem, kā arī varēsi iegūt sīkāku informāciju, kā lietot rīku, un to izmēģināt. Modulis pieejams būs līdz 30. maijam.
    • 2. modulis

• EuCityCalc rīka iestatīšana un lietošana ir pieejama no 22. aprīļa. Šī moduļa mērķis ir jau padziļināti iepazīstināt ar darba procesu ar rīku, sīkāk iepazīstoties ar visām tā funkcijām un sniegtajām iespējām.
    • 3. modulis

• Savukārt 18. jūnijā paredzēts informatīvs pasākums par 3.  moduli un EUCITYCALC izmantošanu tavā pilsētā (saistoši tikai tiem, kas būs izgājuši 1. un 2.moduli).

Projekta mājaslapa - https://europeancitycalculator.eu/

Rīka adrese - https://eucitycalc.climact.com/

Papildu informācija: Elvis Berjoza - Elvis.Berjoza@riga.lv vai Māra Reča - Mara.Reca@riga.lv

Informāciju sagatavoja: Ineta Miglāne, Rīgas pašvaldības Komunikācijas pārvaldes Ārējās komunikācijas nodaļas projektu koordinatore,  e-pasts: ineta.miglane@riga.lv