Pilsēta
Rīga šodien
Pakalpojumi
Pašvaldība
Uzņēmējiem
Medijiem
Jauniešiem
Tūristiem
02.06.2020
Palīdzības sistēma
Vārda dienas svin:
Emma, Lība
Valūtas kursi
GBP: 0,8967
RUB: 77,4378
USD: 1,1116
 Visas valūtas
Gaisa kvalitāte
  Paziņojumi presei  
Atpakaļ 

Rīgas pagaidu administrācija ar SPKC pārrunā epidemioloģiskos standartu piemērošanu pilsētā Sagatavotājs: Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļa 26.03.2020 15:38

Šodien, 26.martā, Rīgas domes pagaidu administrācija attālinātā veidā tiešsaistē ar Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) direktori Ivetu Gavari pārrunāja Rīgas pašvaldības un īpaši - sabiedriskā transporta turpmāko darbību ārkārtējas situācijas laikā, lai mazinātu vīrusa Covid-19 tālāko izplatību. Abas puses cieši sadarbojas, un kā līdz šim, tā arī turpmāk SPKC piedalīsies pašvaldības Krīzes vadības komisijas sēdēs.

Ņemot vērā, ka epidēmija sasniegusi otro attīstības posmu un vīruss izplatās sabiedrībā ar neizsekojamu transmisiju, SPKC dalījās ar ieteikumiem, lai turpmākie pašvaldības ierobežojumi vislabāk atbilstu jaunajai epidemioloģiskai situācijai.

Kā ziņots, iepriekš pagaidu administrācijas vadītājs Edvīns Balševics ir uzdevis pilsētas izpilddirektoram Jurim Radzevičam un pašvaldības uzņēmuma "Rīgas satiksme" valdei nekavējoties nodrošināt piemērotu sabiedriskā transporta kustību atbilstoši epidemioloģiskai situācijai valstī. Izmaiņas sabiedriskā transporta kustībā tiks veiktas saskaņā ar SPKC ekspertu ieteikumiem.

Rīgas dome aicina arī iedzīvotājus sekot SPKC ieteikumiem un ikdienas paradumos iekļaut biežu roku mazgāšanu, izvairīšanos no acu, deguna un mutes aiztikšanas ar nemazgātām rokām, regulāru telpu vēdināšanu, bieži lietojamo virsmu mazgāšanu un dezinficēšanu. Aicinām ļoti atbildīgi izturēsies pret aizliegumiem, mazināt sociālo kontaktēšanos un izvērtēt nepieciešamību lietot sabiedrisko transportu un doties publiskās vietās.

Ar visiem pašvaldības ierobežojumiem iespējams iepazīties šeit. Tāpat rīdziniekiem ir iespēja uzdot jautājumus, zvanot uz bezmaksas informatīvo tālruni 80000800. Jautājumus par saslimšanu ar Covid-19, profilaksi, pašizolāciju un karantīnu iespējams uzdot Slimību profilakses kontroles centram - 67387661. Savukārt analīžu veikšanai pacientiem ar viegliem saslimšanas simptomiem jāzvana uz Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta tālruni 8303. Ja saslimšanas simptomi ir smagi, jāzvana uz tālruni 113.

Informāciju sagatavoja: Jana Jentkus, Rīgas domes pagaidu administrācijas vadītāja padomniece sabiedrisko attiecību jautājumos, tālr.: 29898082; e-pasts: jana.jentkus@riga.lv

Pilsēta | Rīga šodien | Pakalpojumi | Pašvaldība | Uzņēmējiem | Medijiem | Jauniešiem | Tūristiem

Bezmaksas informācijas tālrunis: 80000800. Rīgas domes tālrunis: 67026101.
Portāla atbalsta e-pasts: atbalsts@riga.lv
Copyright © 2003-2011, Riga.lv, Portāla lietošanas noteikumi