Pilsēta
Rīga šodien
Pakalpojumi
Pašvaldība
Uzņēmējiem
Medijiem
Jauniešiem
Tūristiem
15.10.2019
Palīdzības sistēma
Vārda dienas svin:
Eda, Hedviga, Helvijs
Valūtas kursi
GBP: 0,8798
RUB: 70,8543
USD: 1,1031
 Visas valūtas
Gaisa kvalitāte
  Ziņas / Pilsētā un sabiedrībā  
Pašvaldības policija gatava jaunā mācību gada sākumam Rīgā 22.08.2019 14:57 - Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļa
Lai nodrošinātu izglītības iestāžu audzēkņiem maksimāli drošu jaunā mācību gada sagaidīšanu un sākšanu, Rīgas Pašvaldības policija (RPP) ir sagatavojusi attiecīgo pasākumu plānu, kuru ceturtdien, 22. augustā, atzinīgi novērtēja Rīgas domes Drošības, kārtības un korupcijas novēršanas jautājumu komiteja.

Jau no 21. augusta policija veic pārbaudes pie 174 Rīgas izglītības iestādēm, to filiālēm un pieguļošajām teritorijām. Apsekotas tiek arī iecienītās jauniešu pulcēšanās vietās pilsētā - parki, skvēri, iekšpagalmi, pludmales un rotaļu laukumi.

Tiek pārbaudītas mazumtirdzniecības un izklaides vietas, kur iecerēts veikt apsekošanu vismaz 150 objektos, veicot profilaktiskas pārbaudes vai kontrolpirkumus, lai atturētu komersantus no alkoholisko dzērienu, tabakas izstrādājumu un enerģijas dzērienu pārdošanas nepilngadīgajiem.

Pašvaldības policija plāno līdz 15. septembrim, īpaši Zinību dienā, 2. septembrī, pastiprināti kontrolēt sabiedrisko kārtību populārākajās jauniešu pulcēšanās vietās t.sk. publiskos pasākumos, kas ir veltīti jaunajam mācību gadam, kā arī alkoholisko dzērienu tirdzniecības vietu apkārtni, nolūkā nepieļaut alkohola iegādi ar pieaugušo starpniecību.

2. septembrī pastiprinātai kārtības nodrošināšanai un policijas redzamībai tiks iesaistīti vairāk nekā 150 policijas darbinieki visā pilsētā, lai nepieļautu bērnu tiesību pārkāpumus, nepieļautu un pārtrauktu nepilngadīgo izdarītus pārkāpumus, uzraudzītu sabiedrisko kārtību un drošību populārākajās jauniešu pulcēšanās vietās, kā arī veiktu likumpārkāpumu prevenciju, lai policijas darbinieka klātbūtne atturētu personas izdarīt pārkāpumus. Papildus tiks nodrošināta glābēju ar laivām klātbūtne Daugavā un Pilsētas kanālā, kā arī RPP Bērnu likumpārkāpumu profilakses nodaļas darbinieku patruļas.


Jaunajā mācību gadā tiks nodrošināta sabiedriskā kārtība pie 109 izglītības un 27 interešu izglītības iestādēm mācību laikā, kā arī tiks veikts regulārs preventīvais darbs ar bērnu vecākiem un sadarbība ar izglītības iestāžu vadītājiem.

RPP darbinieki iesaistīsies vairākos publiskos bērnu un jauniešu izglītojošos pasākumos: 31. augustā Kronvalda parkā notiekošajos bērnu un jauniešu svētkos ,,Nāc un piedalies!”, 8. septembrī publiskā pasākumā ,,Tēvu dienas festivāls”, Vērmanes parkā, kā arī iesaistīties bērniem un jauniešiem domātajos projektos ,,Karjeras dienas” un ,,Ēnu diena”.

Policija turpinās sadarbību ar SIA ,,Rīgas satiksme”, divas reizes mēnesī mācību gada laikā organizējot izglītojošu pasākumu ,,Drošības busiņš”, kur RPP darbinieki kopā ar ,,Rīgas satiksmes” kontrolieriem apmeklē skolas un stāsta par drošību un uzvedību sabiedriskajā transportā dažādās dzīves situācijās.

Tiks izsludināts skolēnu konkurss, kura gaitā RPP sadarbībā ar skolēniem veidos video rullīšus par dažādām sabiedrībā aktuālām tēmām, piemēram, ,,Es un policija” un ,,Droša pilsēta”.

Pašvaldības policijas veikto pasākumu rezultātā pārkāpumu skaits Zinību dienā ir ievērojami samazinājies. Ja 2008. gadā tika fiksēti aptuveni 300 pārkāpumi, tad pēdējos gados to bija mazāk par 50.

Skolu vadība un pedagogi no pašvaldības policijas puses ir uzrunāti par iespējām organizēt skolās tikšanās ar pašvaldības policijas darbiniekiem, lai tematisko lekciju laikā izglītotu skolēnus par dažādiem drošības un kārtības jautājumiem. Plānots, ka mācību gada laikā skolās varētu notikt 120 lekcijas.

Informāciju sagatavoja: Mārtiņš Vilemsons, Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļas projektu koordinators, tālr.: 67026231; e-pasts: martins.vilemsons@riga.lv


Paziņo Latvijas Nacionālā teātra piebūves metu konkursa rezultātus
Pilsēta | Rīga šodien | Pakalpojumi | Pašvaldība | Uzņēmējiem | Medijiem | Jauniešiem | Tūristiem

Bezmaksas informācijas tālrunis: 80000800. Rīgas domes tālrunis: 67026101.
Portāla atbalsta e-pasts: atbalsts@riga.lv
Copyright © 2003-2011, Riga.lv, Portāla lietošanas noteikumi