Pilsēta
Rīga šodien
Pakalpojumi
Pašvaldība
Uzņēmējiem
Medijiem
Jauniešiem
Tūristiem
13.07.2020
Palīdzības sistēma
Vārda dienas svin:
Margarita, Margrieta
Valūtas kursi
GBP: 0,8957
RUB: 80,2104
USD: 1,1276
 Visas valūtas
Gaisa kvalitāte
  Ziņas / Pilsētā un sabiedrībā  
Rīgas bāriņtiesa aicina ziņot par iespējamu bērnu apdraudējumu ārkārtējās situācijas laikā 19.03.2020 14:57 - Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļa
Rīgas bāriņtiesa aicina iedzīvotājus nekavējoties ziņot bāriņtiesai, ja viņu rīcībā ir informācija par bērnu, kurš palicis bez likumiskajiem pārstāvjiem, vai aizgādnībā esošu personu, kuras aizgādnis ārkārtējās situācijas, vai citu iemeslu dēļ atrodas ārpus Latvijas.

Tāpat iedzīvotāji tiek aicināti informēt bāriņtiesu par bērniem, kuriem nepieciešama palīdzība gadījumā, ja viņu vecāki vai aizgādnis atrodas pašizolācijā vai ārstēšanā.

Ja bērna vecāki ir spiesti atstāt bērnu citas personas aprūpē, vecākiem ir iespēja izdot pilnvaru bērna pārstāvībai attālināti, izmantojot Latvijas notāru pakalpojumus neatkarīgi no tā, kurā valstī vecāks šobrīd atrodas. Latvijas notāru pakalpojumi pieejami attālināti (vairāk šeit: https://www.latvijasnotars.lv/articles/latvijas-notaru-pakalpojumi-pieejami-attalinati-iepazistiet-digitalakos-no-tiem). Nosacījumi videokonsultācijas iespējām skatāmi šeit: https://www.latvijasnotars.lv/pages/nosacijumi-videokonsultacijas-norisei.

Vienlaikus Rīgas bāriņtiesa aicina iedzīvotājus būt atbildīgiem un informēt par gadījumiem, kad ir aizdomas par bērna, vai aizgādnībā esošas personas tiesību pārkāpumiem, kā arī gadījumiem, kad ir aizdomas par  bērnu veselības, dzīvības vai attīstības apdraudējumu. Atgādinām, ka bērnus līdz septiņu gadu vecumam nedrīkst atstāt bez pieaugušo vai personu, ne jaunāku par 13 gadiem, klātbūtnes.
Rīgas bāriņtiesa atgādina, ka tiesas procesi ārkārtējās situācijas laikā pārsvarā tiek izskatīti bez procesa dalībnieku klātbūtnes. Taču, atsevišķas bāriņtiesas sēdes (atkarībā no bērna veselības un dzīvības apdraudējuma), ievērojot maksimālas drošības prasības, notiek klātienē.
Tāpat tiek atceltas klātienes pieņemšanas, aicinot iedzīvotājus nepieciešamības gadījumā sazināties pa tālruni 67037746, vai rakstot uz e-pastu bt@riga.lv.
Nepieciešamos dokumentus aicinām sūtīt pa pastu, iesniegt elektroniski, vai arī atstāt tos īpaši šim nolūkam izvietotā kastē Rīgas bāriņtiesas telpās – Rīgā, Tērbatas ielā 69, pirmajā stāvā.
Par nozīmētām un iepriekš plānotām konsultācijām klātienē un bāriņtiesas sēdēm komunikācija notiks pa tālruni, sazinoties ar katru klientu atsevišķi un informējot konkrētās lietas dalībniekus par konsultāciju un bāriņtiesas sēdes datumu un laiku.

Informāciju sagatavoja:

Dace Denafa
Rīgas bāriņtiesa
Sabiedrisko attiecību speciāliste
Tērbatas iela 69, Rīga, LV-1001
E-pasts: dace.denafa@riga.lv
Tālrunis +371 67105635
              +371 25143533


Pilsēta | Rīga šodien | Pakalpojumi | Pašvaldība | Uzņēmējiem | Medijiem | Jauniešiem | Tūristiem

Bezmaksas informācijas tālrunis: 80000800. Rīgas domes tālrunis: 67026101.
Portāla atbalsta e-pasts: atbalsts@riga.lv
Copyright © 2003-2011, Riga.lv, Portāla lietošanas noteikumi