Pilsēta
Rīga šodien
Pakalpojumi
Pašvaldība
Uzņēmējiem
Medijiem
Jauniešiem
Tūristiem
13.07.2020
Palīdzības sistēma
Vārda dienas svin:
Margarita, Margrieta
Valūtas kursi
GBP: 0,8957
RUB: 80,2104
USD: 1,1276
 Visas valūtas
Gaisa kvalitāte
  Ziņas / Kultūra un izklaide  
Rīgas Kultūras un atpūtas centrs „Imanta” aicina uz izstādi „Rīgas porcelāna stāsts” 26.02.2020 15:01 - Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļa
No 6. marta līdz 26. aprīlim Rīgas Kultūras un atpūtas centrā „Imanta” būs skatāma Rīgas Porcelāna muzeja krājuma izstāde „Rīgas porcelāna stāsts”. Rīgas Porcelāna muzeja kolekcijā ir vairāk nekā desmit tūkstoši porcelāna, fajansa un citu keramisko materiālu priekšmetu, kuri liecina par industrijas vēsturi Rīgā un Latvijā no 19. gs. vidus līdz pat mūsdienām.

Kuzņecovu ģimenes fabrika, Jesena dzimtas ražotne, Jakša tirdzniecības nams un ar to saistītā dekorēšanas darbnīca liecina par Rīgas pilsētas industrijas senāko posmu 19. gs. līdz pat Latvijas brīvvalsts laikam. Rīgā – tolaik vienā no Krievijas Impērijas lielākajiem ražošanas centriem – plašam patēriņam sāka ražot un dekorēt sākotnēji tikai fajansa izstrādājumus, taču pakāpeniski ieviesa arī tehnoloģiski sarežģīto un prasīgo porcelāna ražošanas tehnoloģiju. Abu ražotņu – Kuzņecova un Jesena – mantinieces pēc Otrā pasaules kara bija Rīgas Porcelāna fabrika un Rīgas Porcelāna un fajansa fabrika, kuras savukārt vēlāk apvienoja mums zināmajā Rīgas Porcelāna rūpnīcā.

Izstādes „Rīgas Porcelāna stāsts” mērķis ir palūkoties uz porcelāna izstrādājumiem no šo ražotņu perspektīvas un censties izsekot pārmaiņām, kuras ietekmējušas porcelāna ražošanas attīstību Latvijā.

Izstādē „Rīgas Porcelāna stāsts” interesenti varēs apskatīt dažādu tipu fajansa, pusfajansa, porcelāna, pusporcelāna, akmensmasas un māla izstrādājumus, kas pusotra gadsimta laikā ir apmierinājuši ikviena iedzīvotāja sadzīviskās vajadzībās – ir bijuši noderīgi virtuvē, pie svētku galda un īpašos sarīkojumos, mājās un sabiedriskās iestādēs, unikāli un tiražēti masveidā. Skatītājiem būs iespēja novērtēt, kāds vairāk nekā 150 gadu garumā dažādajās porcelāna ražotnēs veidojies Rīgas un arī Latvijas porcelāna stāsts – vai uzņēmumiem piemitis savs unikāls stils vai tomēr piedāvājums bijis atkarīgs no vajadzībām un pieprasījuma, kādi priekšmeti mainoties dzīvesveidam zaudējuši savu aktualitāti un kuri savukārt radīti no jauna.

Izstāde „Rīgas porcelāna stāsts” apskatāma no 6. marta līdz 26. aprīlim, katru dienu no plkst. 10.00 līdz 20.00, Rīgas Kultūras un atpūtas centra „Imanta” 2. stāva galerijā. Ieeja bez maksas.

Papildinformācija: Ieva Nagliņa, Rīgas Porcelāna muzeja ekspozīcijas un izstāžu kuratore, tālr.: 67012944, 29117405; E-pasts: ieva.naglina@riga.lv

Informāciju sagatavoja: Vineta Žilinska, Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības mediju un komunikācijas projektu vadītāja., tālr.: 67181444; E-pasts: vineta.zilinska@riga.lv


Pilsēta | Rīga šodien | Pakalpojumi | Pašvaldība | Uzņēmējiem | Medijiem | Jauniešiem | Tūristiem

Bezmaksas informācijas tālrunis: 80000800. Rīgas domes tālrunis: 67026101.
Portāla atbalsta e-pasts: atbalsts@riga.lv
Copyright © 2003-2011, Riga.lv, Portāla lietošanas noteikumi