Pilsēta
Rīga šodien
Pakalpojumi
Pašvaldība
Uzņēmējiem
Medijiem
Jauniešiem
Tūristiem
13.07.2020
Palīdzības sistēma
Vārda dienas svin:
Margarita, Margrieta
Valūtas kursi
GBP: 0,8957
RUB: 80,2104
USD: 1,1276
 Visas valūtas
Gaisa kvalitāte
  Ziņas / Frakciju paziņojumi un deputātu viedokļi  
Rīgas domes deputātu atklātā vēstule rīdziniekiem! 24.02.2020 16:29 -  
Mēs ar saviem parakstiem apliecinām savu labo gribu un vēlēšanos kalpot Rīgai, jo bijām nākuši strādāt. Paldies jums par atbalstu, cienījamie rīdzinieki! Paldies koalīcijas kolēģiem par kopīgu darbu un paveikto vairāk nekā 10 gadu garumā.

Šodien ir domes pēdējā darba diena. Diemžēl jūsu doto mandātu mēs pilnībā nevarējām īstenot, jo Rīgā notika līdz šim pilsētas vēsturē nepieredzēts gadījums - domes pašiznīcināšanās. Tā nebija pēkšņi radusies kataklizma Rātslaukumā, bet gan apzināts un nekrietns plāns attieksmē pret Rīgas domi un sabiedrību kopumā. 

Kur slēpjas būtība? Atbilde viennozīmīga - domes vadītājā. Tieši viņa neprasmīgās vadības rezultātā šī gada pirmā puse ieies Rīgas pašvaldības vēsturē kā ļoti neveiksmīgs laika posms. Pašvaldības vadītāja nepiepildīto ambīciju un rakstura dēļ viņa īstenotajai paštiksmināšanās politikai ir paredzamas tālejošas negatīvas sekas.

Kad praktiski visiem jau bija skaidrs, ka Rīgas domes atlaišanai tā saucamās “atkritumu sāgas” dēļ nav tiesiska pamata, tad tas bija jāatrod. Un šis pamats tika atrasts - trīs ārkārtas sēdes, kurās nav kvoruma. Kvorums varēja būt, bet nereģistrējās lielākā daļa tieši GKR deputātu, kuri akli ticēja O.Burova izstrādātajām shēmām un nesaskatīja vai negribēja redzēt viņa nolūkus. Mērķtiecīgi un apzināti sekmējot domes pašatlaišanos, O.Burovs tādejādi apliecināja pilnīgu nevēlēšanos normalizēt pašvaldības darbu un sniedza izpalīdzīgu roku valdības koalīcijai, kuras ideja par domes ārkārtas vēlēšanām draudēja izgāzties kuru katru brīdi.

Lai arī domes pašiznīcināšanās emocionāli kādam varētu šķist simpātiska un laikmetīga rīcība, tomēr jāatceras, ka uzticētā vara nav nekādi kazino metamie kauliņi. Tā ir atbildība. Katram ir skaidrs, ka īsts vadītājs atbild par tam uzticēto darba apjomu, meistarīgi likvidē konlfiktsituācijas, ja tādas radušās, nepieļauj haosu, pārzina labas pārvaldības principus, savstarpējo attiecību kultūru ... nekā tāda nav O.Burova personībā. Jāsecina, ka viņa vārds noteikti ieies vēsturē - vienīgais Rīgas mērs, kurš mērķtiecīgi un apzināti ”sagrāva” paša vadīto domi.

Tomēr viskaitnieciskākā O.Burova darbība bija “spēlēšanās” ar 2020.gada domes budžetu.
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs J.Pūce savā 2020.gada 7.februāra vēstulē Nr.1-132/1208 aicināja domes vadītāju vienoties un rīdzinieku interesēs pieņemt budžetu. Vēstulē ministrs tieši un nepārprotami norādīja O.Burovam, ka atbilstoši likuma “Par pašvaldību budžetiem” 15.pantam pašvaldības domes priekšsēdētājs atbild 1) par to, lai gadskārtējais pašvaldības budžets tiktu izstrādāts un iesniegts apstiprināšanai domei ne vēlāk kā divu mēnešu laikā pēc gadskārtējā valsts budžeta likuma izsludināšanas; 2) par pašvaldības budžeta izpildes procesa organizāciju un vadību atbilstoši “Likumam par budžetu un finanšu vadību.”
Savā atbildē J.Pūcem, Rīgas mērs mēģināja taisnoties, ka, lūk, budžets nav izskatīts nozaru komitejās. Vai O.Burovs bija aizmirsis, ka Rīgas pašvaldības 2020.gada budžeta projekts jau decembrī un janvārī tika atbalstīts nozaru komitejās un šāda aizbildināšanās ir viegli pārbaudāma?

Sekmējot domes atlaišanu un izvairoties no budžeta pieņemšanas savu personīgo kaprīžu dēļ, domes vadītājs ir bremzējis visu departamentu un struktūrvienību darbu vismaz uz pusgadu, bet atsevišķos jautājumos - uz veselu gadu un apdraudējis vairāku nepieciešamo sociālo, ekonomisko, ekoloģisko, kultūras, izglītības u.c. programmu īstenošanu Rīgas pilsētā. Tas ir nepārprotams kaitējums sabiedrībai kopumā.

Šobrīd Rīga ir vienīgā no Latvijas 119 pašvaldībām, kura ir palikusi bez apstiprināta budžeta, lai arī budžeta pieņemšanai viss bija sagatavots pēc labākās pārvaldības prakses un savlaicīgi. Atlika vien sasaukt domes sēdi, ko O.Burovs tā arī nevīžoja izdarīt. Tā vietā O.Burovs izdeva juridiski apšaubāmu rīkojumu, kurā vienpersoniski, bez kāda finansiālā seguma ir apsolījis dažādus uzlabojumus visjutīgākajām sfērām un cilvēku grupām. Nograut visu domes darbu, atstājot pilsētu bez budžeta, lai tikai mazliet ilgāk paliktu amatā un personīgi dalītu dāsnus solījumus no nepieņemtā budžeta. Tāds diemžēl ir šis O.Burova “PĀRBAUDĪTS DARBĀ” patiesais stāsts, jo jau pirmo pārbaudījumu mērs nav izturējis.

Šī gada janvārī pretēji likuma “Par pašvaldībām” 27.pantā noteiktai kārtībai O.Burovs nav sasaucis nevienu kārtējo domes sēdi. Jāatzīmē, ka O.Burova vadībā 2020.gadā līdz pat šai dienai nav noturēta vispār neviena kārtējā Rīgas domes sēde. Rezultātā, deputātu balsojumu gaida vairāk kā 160 ļoti svarīgu jautājumu un projektu, kuru pieņemšanas termiņi tagad vairs nav prognozējami.

Tie ir tikai daži no spilgtākajiem piemēriem Rīgas mēra neprasmei organizēt darbu, nespējai saredzēt prioritātes un pildīt to, ko nosaka tiesību akti.

Mēs, kas parakstām šo vēstuli: Rīgas domnieki, Rīgas domes komiteju priekšsēdētāji, partijas GKR dibinātāji un bijušie valdes locekļi un GKR frakcijas nu jau bijusī vadība, apliecinām, ka darījām visu, lai nepieļautu šādu iznākumu, bet O.Burovs neklausīja mūsu aicinājumam atkāpties no egoistiskām ambīcijām un pievērsties konstruktīvam domes darbam.

Saskaņas/GKR koalīcijai šajā sasaukumā 127 099 rīdzinieku ir uzticējuši savas rūpes, plānus un cerības. Sagraujot Rīgas domi, O.Burovs vienpersoniski ir pievīlis šos cilvēkus.
 
Rīdziniekiem ir nepieciešama prognozējama un uzticama pilsētas pārvalde, tāpēc mēs esam gatavi vienoti strādāt Rīgai. Ceram uz jūsu atbalstu arī turpmāk.

Parakstīta Rīgā 2020.gada 24.februārī:

Eiženija ALDERMANE
Irina VINNIKA
Andrejs KAMEŅECKIS
Igors SOLOMATINS
Vjačeslavs STEPAŅENKO


Pilsēta | Rīga šodien | Pakalpojumi | Pašvaldība | Uzņēmējiem | Medijiem | Jauniešiem | Tūristiem

Bezmaksas informācijas tālrunis: 80000800. Rīgas domes tālrunis: 67026101.
Portāla atbalsta e-pasts: atbalsts@riga.lv
Copyright © 2003-2011, Riga.lv, Portāla lietošanas noteikumi