Pilsēta
Rīga šodien
Pakalpojumi
Pašvaldība
Uzņēmējiem
Medijiem
Jauniešiem
Tūristiem
13.07.2020
Palīdzības sistēma
Vārda dienas svin:
Margarita, Margrieta
Valūtas kursi
GBP: 0,8957
RUB: 80,2104
USD: 1,1276
 Visas valūtas
Gaisa kvalitāte
  Ziņas / Rīga pasaulē  
Rīgas enerģētikas aģentūra piedalās starptautiskajā “Eiropas Enerģētikas forumā” 05.02.2020 12:19 - Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļa
Pēc Rīgas sadraudzības pilsētas Bordo (Francija) ielūguma, 2020.gada 28.-30.janvārī Rīgas enerģētikas aģentūras speciālisti apmeklēja starptautisko “Eiropas Enerģētikas forumu”, kas norisinājās Bordo pilsētā. Forums pulcēja vairāk kā 2000 publiskā un privātā sektora dalībnieku no visām Eiropas valstīm un tajā valstu un vietējo pašvaldību politiķi, enerģētikas nozares eksperti, asociāciju pārstāvji un uzņēmēji apmainījās ar pieredzi energoefektivitātes un klimata pasākumu ieviešanā, kā arī diskutēja par enerģētikas sektora attīstību un klimata mērķu sasniegšanu, atbilstoši Eiropas politikas kursam vides un klimata jomās.
Forumā viena no tēmām bija enerģētikas sektora pāreja uz “Eiropas Zaļo kursu” (European Green Deal), jeb zaļā transformācija, kā ietvaros notika diskusijas par galvenajām rīcībām politikas mērķu sasniegšanai, kā arī, vai pārejai būtu jānotiek horizontālā vai vertikālā līmenī. Foruma dalībnieki atzina, ka būtiski ir izveidot nacionālo likumisko ietvaru, vienlaikus apzinoties, ka tieši vietējās pašvaldības un iedzīvotāji ir tie, kas ievieš un realizē rīcības. Šāda mēroga politiku ieviešana radīs milzīgas pārmaiņas sabiedrībā, tādēļ ir svarīgi nodrošināt, lai zaļā transformācija notiktu sociāli pieņemamā veidā, atbalstot godīgu konkurenci un pirmajā vietā liekot sociālās vajadzības un vērtības – lai ieguvēji būtu sabiedrība kopumā.
Forumā liela uzmanība tika veltīta transporta sektora ilgtspējai. Transporta plenārsēdē dalībniekiem bija iespējas iepazīties ar veiksmīgi īstenotiem projektiem pilsētu transporta sistēmu pārveidē, piemēram, meklējot risinājumus, lai samazinātu piegādes transportlīdzekļu plūsmu pilsētā, un pārplānojot loģistikas centru atrašanās vietas. Rīgas pašvaldības pārstāvji dalījās pieredzē par pilsētā īstenotajiem ilgtspējīgas mobilitātes projektiem, kas atbalsta multimodalitāti un piedāvā jaunus, videi draudzīgus pārvietošanās veidus pilsētvidē.

Pilsēta | Rīga šodien | Pakalpojumi | Pašvaldība | Uzņēmējiem | Medijiem | Jauniešiem | Tūristiem

Bezmaksas informācijas tālrunis: 80000800. Rīgas domes tālrunis: 67026101.
Portāla atbalsta e-pasts: atbalsts@riga.lv
Copyright © 2003-2011, Riga.lv, Portāla lietošanas noteikumi