Pilsēta
Rīga šodien
Pakalpojumi
Pašvaldība
Uzņēmējiem
Medijiem
Jauniešiem
Tūristiem
13.07.2020
Palīdzības sistēma
Vārda dienas svin:
Margarita, Margrieta
Valūtas kursi
GBP: 0,8957
RUB: 80,2104
USD: 1,1276
 Visas valūtas
Gaisa kvalitāte
  Ziņas / Frakciju paziņojumi un deputātu viedokļi  
Opoziconārs Bačkurs: Rīgā jāpārtrauc lobēt Ušakovam pietuvināto intereses 14.01.2020 14:56 - Partijas "Latvijas attīstībai" Rīgas domes deputātu frakcija
Nekavējoties jāaptur pretrunīgi vērtētais “Rīgas centrāltirgus” (RCT) darījums par rūpniecības tirgus nomu. Ar šādu aicinājumu pie Rīgas domes (RD) izpilddirektora un pilsētai piederošo kapitāldaļu turētāja Jura Radzeviča (GKR) vērsies galvaspilsētas opozīcijas deputāts Andris Bačkurs (frakcija “Latvijas attīstībai”).

“Nedrīkst atkal pieļaut Nilam Ušakovam pietuvinātu darboņu interešu lobēšanu Rīgā. Šādas valdīšanas prakses dēļ Rīgas dome kļuvusi par korupcijas perēkli!” - tā uzsver Bačkurs.

TV3 raidījumā “Nekā personīga” izskanēja informācija par to, ka RD priekšsēdētāja vietnieks Druvis Kleins 2019. gada nogalē akceptējis RCT darījumu ar "Promenex" par rūpniecības tirgus nomu, kas var Rīgas pašvaldībai nest vairāk nekā deviņu miljonu eiro lielus zaudējumus. Pērn TV3 raidījums arī vēstīja par Rīgas eksmēram Nilam Ušakovam (“Saskaņa”) pietuvinātā uzņēmēja Ērika Teilāna interesēm šajā darījumā.

Valsts pārvaldes iekārtas likumā nostiprinātas normas, kas nosaka, ka valsts pārvalde savā darbībā ievēro labas pārvaldības principu. Ņemot vērā minēto, lai nepieļautu iespējamo rīdzinieku naudas izšķērdēšanu, demonstrētu atklātu rīcību un kliedētu bažas par domes darbību noteiktu personu interesēs, deputāts Bačkurs aicina nekavējoties apturēt līguma darbību un izvērtēt tajā iekļautās normas. Ar izvērtējuma rezultātiem jāiepazīstina RD deputāti, uzsver Bačkurs.


Papildu informācija:
Andris Bačkurs, partijas "Latvijas attīstībai" Rīgas domes frakcijas deputāts, tel. 22006004, e-pasts: andris.backurs@riga.lv


Pilsēta | Rīga šodien | Pakalpojumi | Pašvaldība | Uzņēmējiem | Medijiem | Jauniešiem | Tūristiem

Bezmaksas informācijas tālrunis: 80000800. Rīgas domes tālrunis: 67026101.
Portāla atbalsta e-pasts: atbalsts@riga.lv
Copyright © 2003-2011, Riga.lv, Portāla lietošanas noteikumi