Pilsēta
Rīga šodien
Pakalpojumi
Pašvaldība
Uzņēmējiem
Medijiem
Jauniešiem
Tūristiem
24.01.2020
Palīdzības sistēma
Vārda dienas svin:
Eglons, Krišs, Ksenija
Valūtas kursi
 Visas valūtas
Gaisa kvalitāte
  Ziņas / Pilsētā un sabiedrībā  
AS „Rīgas siltums” modernizē biokurināmā centrāli „Daugavgrīva”, ievērojot visaugstākās vides prasības 17.07.2019 10:41 - Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļa
AS „Rīgas siltums”, ievērojot visaugstākās energoefektivitātes un vides prasības un piesaistot Eiropas savienības Kohēzijas fonda līdzfinansējumu, uzsākusi modernizēt siltumcentrāli „Daugavgrīva”, lai palielinātu vietējā atjaunojamā energoresursa – šķeldas – izmantošanu savā kurināmā bilancē.

AS „Rīgas siltums” ir noslēgusi līgumu ar Centrālo finanšu un līgumu aģentūru par projekta „Biokurināmā ūdenssildāmo katlu ar jaudu 2x4 MW uzstādīšana siltumcentrālē „Daugavgrīva”” īstenošanu. Siltumcentrāle būs pilnībā automatizēta un darbosies bez pastāvīga personāla.

AS „Rīgas siltums” valdes priekšsēdētājs Normunds Talcis saka: „Mums ir svarīgi ražošanā ieviest inovatīvas, energoefektīvas un modernas iekārtas ar visaugstākajām vides prasībām. Īstenojot šo projektu, sasniegsim mūsu mērķi – rekonstruēta, efektīva, videi draudzīga siltumcentrāle, kurā kā kurināmo izmantosim vietējos energoresursus. Atjaunojamo energoresursu apjoma palielināšana uzņēmuma kurināmā bilancē reizē stabilizē arī siltumenerģijas tarifu rīdziniekiem.”

Siltumcentrālē tiks nodrošināti augsti vides standarti. Biokurināmā katlu mājai paredzēts uzstādīt dūmgāzu kondensatoru, kas atdzesēs aizejošās dūmgāzes līdz temperatūrai, kas tikai par 3 ºC pārsniegs siltumtīklu ūdens atgaitas temperatūru, tas ir zem 50 ºC. Lai nodrošinātu visaugstāko dūmgāzu attīrīšanas līmeni no cietajām daļiņām, pirms dūmgāzu kondensatora paredzēts uzstādīt efektīvas attīrīšanas iekārtas. Tāpat tiks veikta pelnu un izdedžu transportēšana no kurtuvēm un katliem pielietojot „mitrā” tipa pelnu transportieri, kas nodrošinās pelnu un izdedžu dzesēšanu un novērsīs putekļu izdalīšanos apkārtējā vidē. Pelni un izdedži tiks uzkrāti izvešanai slēgta tipa pelnu konteineros.

Kopējās projekta izmaksas ir 4,82 miljoni eiro, tostarp plānots piesaistīt Eiropas Savienības Kohēzijas fonda līdzfinansējumu 1,04 miljona eiro apmērā.

SC „Daugavgrīva” projekta realizācija tika uzsākta 2018. gada maijā, un to plānots pabeigt 2020.gadā.

Realizējot šo projektu, Daugavgrīvas dzīvojamais rajons būs viens no modernākajiem Rīgā no siltumapgādes viedokļa, ņemot vērā, ka dzīvojamā rajona siltumtīkli ir 100 % nomainīti uz moderniem, rūpnieciski izolētiem bezkanāla siltumtīkliem.

Energoefektivitāte, inovatīvas un videi draudzīgas tehnoloģijas, tās ir vērtības, kas raksturo AS „Rīgas siltums” siltumenerģijas ražošanu.

Par SC „Daugavgrīva”:
SC „Daugavgrīva” izbūvēta 1974. gadā, un sākotnēji tā bija plānota Padomju armijas objektu siltumapgādei, kur kā kurināmais līdz 1992. gadam tika izmantots mazuts. Siltumcentrālē neveiksmīgas ekspluatācijas rezultātā, bija radies ievērojams teritorijas piesārņojums ar naftas produktiem. Iekārtas un pārvades cauruļvadi bija sliktā stāvoklī, strādāja ar biežiem defektiem, kā rezultātā ne vienmēr nodrošināja pilnvērtīgu siltumapgādi ziemas periodā. Pēc objekta pieslēgšanas dabasgāzei un mazuta izmantošanas pārtraukšanas situācija ievērojami uzlabojās. Siltumcentrālē savulaik tika realizēts viens no pirmajiem biokurināmā katlu izbūves projektiem Latvijā. To iesāka pašvaldības uzņēmums „Pārdaugavas siltums”, bet pilnībā tas tika pabeigts 1996. gadā, kad tika nodibināta AS „Rīgas siltums”.”

AS „Rīgas siltums” attīrīja virszemes grunti no naftas produktu radītā piesārņojuma, izolēja rezervuāru un cauruļvadus. 2016. gadā tika pilnībā pārtraukta mazuta kā avārijas kurināmā izmantošana, pēc tam tika demontēti mazuta rezervuāri un pilnībā attīrīta grunts no naftas piesārņojuma.

SC „Daugavgrīva” esošā biokurināmā katla priekškurtuve ir nostrādājusi vairāk nekā 20 gadus, bet pats katls vairāk nekā 40 gadus, arī pārējie gāzes katli ir fiziski un morāli novecojuši un to zemie efektivitātes rādītāji krietni atpalika no modernizēto siltumavotu rādītājiem, tāpēc tika pieņemts lēmums par tās modernizēšanu.

Par AS „Rīgas siltums”:
AS „Rīgas siltums” ir viens no galvenajiem siltumenerģijas piegādātājiem Rīgā. Tas veic siltumenerģijas ražošanu, pārvadi un realizāciju, kā arī nodrošina siltumenerģijas lietotāju ēku iekšējās siltumapgādes sistēmu tehnisko apkopi.
77 % no uzņēmuma piegādātās siltumenerģijas tiek izmantota dzīvojamo māju apkurei un karstā ūdens sagatavošanai. Pilsētas siltumtīklu kopējais garums ir ap 800 kilometru, no kuriem 74 % atrodas AS „Rīgas siltums” īpašumā.

AS „Rīgas siltums” akciju kapitāls sadalās šādi: Rīgas dome (49,00%), Latvijas Valsts (48,995%), SIA „Enerģijas risinājumi. RIX” (2%), AS „LATVENERGO” (0,005%).

Informāciju sagatavoja: Linda Rence, AS „Rīgas siltums” Sabiedrisko attiecību daļas vadītāja, tālr.: (+371) 67017225; E-pasts linda.rence@rs.lv; interneta vietne: www.rs.lv


Rīgas domes vadība tiekas ar Brasas tilta būvdarbu veicējiem
Pilsēta | Rīga šodien | Pakalpojumi | Pašvaldība | Uzņēmējiem | Medijiem | Jauniešiem | Tūristiem

Bezmaksas informācijas tālrunis: 80000800. Rīgas domes tālrunis: 67026101.
Portāla atbalsta e-pasts: atbalsts@riga.lv
Copyright © 2003-2011, Riga.lv, Portāla lietošanas noteikumi