Pilsēta
Rīga šodien
Pakalpojumi
Pašvaldība
Uzņēmējiem
Medijiem
Jauniešiem
Tūristiem
24.01.2020
Palīdzības sistēma
Vārda dienas svin:
Eglons, Krišs, Ksenija
Valūtas kursi
 Visas valūtas
Gaisa kvalitāte
  Ziņas / Pilsētā un sabiedrībā  
Arī Rīga piedalās projektā „Piekrastes apsaimniekošanas praktisko aktivitāšu realizēšana” 15.07.2019 15:25 - Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļa
Latvijas Pašvaldību savienība (LPS) ciešā sadarbībā ar visām Baltijas jūras un Rīgas jūras līča piekrastes pašvaldībām ir uzsākusi nacionālās nozīmes projekta „Piekrastes apsaimniekošanas praktisko aktivitāšu realizēšana” īstenošanu.

Projekts tiek realizēts Latvijas vides un aizsardzības fonda valsts budžeta apakšprogrammas „Vides aizsardzības projekti” ietvaros, laika posmā no 2019. gada 1. maija līdz 2019. gada 1. novembrim. Kopējais valsts budžeta apakšprogrammas finansējums 2019. gadam veido 200 tūkstošus eiro, kas tiek sadalīts starp visām Baltijas jūras un Rīgas jūras līča piekrastes pašvaldībām vai to institūcijām atbilstoši apsaimniekojamās piekrastes krasta līnijas garumam.

Projekta mērķis ir veicināt jūras piekrastes joslas pārdomātu apsaimniekošanu, nodrošinot tajā iedzīvotājiem un apmeklētājiem kvalitatīvu, tīru un drošu vidi, kā arī veicinot pašas pludmales pieejamību, vienlaicīgi saglabājot tur esošo bioloģisko daudzveidību.

Rīgas pilsētas pašvaldībai no valsts budžeta apakšprogrammas dotācijā piešķirti 8 158 eiro. Rīgas Pārdaugavas izpilddirekcija par šiem līdzekļiem Vakarbuļļos uzstādīs koka gājēju laipu, jo Vakarbuļļu peldvieta ir iecienītākā Zilā karoga peldvieta Rīgā. Turklāt tā atrodas dabas parka „Piejūra” teritorijā, kas ir iekļauta Eiropas nozīmes aizsargājamo dabas teritoriju sarakstā NATURA 2000. Laipa tiks ierīkota, lai mazinātu uz dabas pamatni radīto antropogēno slodzi, kā arī kontrolēti novirzītu peldvietas apmeklētāju plūsmu un mazinātu kāpu eroziju.


Rīgas domes vadība tiekas ar Brasas tilta būvdarbu veicējiem
Pilsēta | Rīga šodien | Pakalpojumi | Pašvaldība | Uzņēmējiem | Medijiem | Jauniešiem | Tūristiem

Bezmaksas informācijas tālrunis: 80000800. Rīgas domes tālrunis: 67026101.
Portāla atbalsta e-pasts: atbalsts@riga.lv
Copyright © 2003-2011, Riga.lv, Portāla lietošanas noteikumi