Pilsēta
Rīga šodien
Pakalpojumi
Pašvaldība
Uzņēmējiem
Medijiem
Jauniešiem
Tūristiem
24.01.2020
Palīdzības sistēma
Vārda dienas svin:
Eglons, Krišs, Ksenija
Valūtas kursi
 Visas valūtas
Gaisa kvalitāte
  Ziņas / Sports  
Atklās seriāla „Izskrien Rīgu” piekto sezonu 22.05.2019 13:52 - Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļa
Jau šo ceturtdien, 23. maijā, sportiskie rīdzinieki dosies skrējienā cauri Arkādijas parkam, atklājot piektā skriešanas seriāla „Izskrien Rīgu” sezonu. Skriešanas seriālu piedāvā Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments (RD IKSD).

Tiek lēsts, ka vairāk nekā 600 cilvēki pirmajā „Izskrien Rīgu” posmā, dodoties aktīvā darba dienas vakara skrējienā, iepazīs vienu no Rīgas senākajiem parkiem – Arkādijas parku. Šogad skriešanas seriālam pievienosies arī profesionāli sportisti, garo distanču veicēji un aktīvi cilvēki, kuri pirms katra posma starta dalīsies savā pieredzē. Arkādijas parkā dalībniekiem būs iespēja tikties ar vieglatlēti, garo distanču skrējēju – Ilonu Marheli.

Šis būs tikai pirmais posms no kopā astoņiem skriešanas seriāla posmiem, kas norisināsies šajā sezonā. Dalībniekiem tiks piedāvātas 5 km un 10 km distances, bet bērni varēs veikt ierastos 500 metrus, un pēc distances veikšanas baudīt priekus piepūšamajā atrakcijā. „Izskrien Rīgu” ir īpaši draudzīgs bērniem un veselības distances skrējējiem, jo šo distanču veicējiem nav piemērota dalības maksa, ja skrējējs piesakās līdz pasākuma dienas pulksten 15.00.

Viens no šīs sezonas lielākajiem jaunumiem ir sadarbība ar Latvijā populāriem un talantīgiem sportistiem. Mēs visi zinām cik svarīgi ir izprast lietas pirms mēs tās darām un, protams, saprast un uzzināt - kā tās vislabāk darīt. Tāpēc šosezon katrā posmā pirms pieaugušo skrējienā būs tikšanās ar kādu augsta līmeņa Latvijas sportistu, kurš dalīsies savā pieredzē un padomos. Pirmajā posmā dalībniekiem būs iespēja tikties ar dzīvespriecīgo personību, vieglatlēti un garo distanču skrējēju Ilonu Marheli. Šī posma sarunas tēma būs „Kā atjaunoties pēc lieliem skrējieniem?” Esam pārliecināti, ka šis noteikti būs ļoti aktuāli visiem, kuri aizvadītajā nedēļas nogalē startēja „Tet Rīga maratonā” un, protams, arī tiem, kuri vēl to tikai plānot darīt. Dalībnieki varēs uzdot sev interesējošos jautājumus uz vietas vai arī iesūtīt tos iepriekš, rakstot uz E-pastu: izskrienrigu@xrace.lv
Skriešanas seriāla noslēgumā tiks apbalvoti arī aktīvākie un labākie skrējēji 5 kilometru un 10 kilometru distancēs, par katru posmu tiks rēķināts kopvērtējums un sezonas pēdējā posmā labākie dalībnieki tiks pie seriāla kopvērtējuma balvām. Savukārt, dalībnieki, kas piedalīsies un iegūs rezultātu vismaz 7 no 8 seriāla posmiem, tiks pie kopvērtējuma piemiņas balvas ar pasākuma simboliku. Arī bērnu distances dalībnieki ar vismaz 6 rezultātiem saņems īpašu piemiņas medaļu sezonas noslēgumā. Katrā posmā katrs finišētājs, noskrienot distanci, saņems „Better 4U” veselīgo graudaugu batoniņu. Sacensību centrā būs pieejama finiša foto siena, kur varēsiet izveidot savu finiša mirkli kopā ar „Better 4U”.

Atgādinām, ka pirmās šī gada sacensības notiks vienā no tipiskākajiem ainavas parkiem Rīgā – Arkādijas parkā. Septiņus hektārus plašais Arkādijas parks jeb plašā Pārdaugavas pērle tika izveidota jau 1808. gadā, un kopš tā brīža teritorija ir kļuvusi tikai skaistāka. Parks pārdaugaviešiem ir viena no iecienītākajām pastaigu vietām. Šogad mums būs iespēja izskriet tam cauri tverot seno vēstures elpu un mūsdienīgos jauninājumus, kas tiek izbūvēti, lai iekārtotu parku vēl skaistāku.

Šīs sezonas skrējieni norisināsies astoņās dažādās Rīgas vietās: 23. maijā – Arkādijas parkā, 6. jūnijā – Biķernieku mežā, 20. jūnijā – Viesturdārzā, 11. jūlijā – Maskavas dārzā, 25. jūlijā – Mežaparkā, 8. augustā – Māras dīķa apkārtnē, 15. augustā – Lucavsalā un sezonu noslēgsim 29. augustā  Dzegužkalnā.

Aicinām sportistus un aktīvās atpūtas cienītājus doties uz „Izskrien Rīgu” ceturtdienas vakaros, tādējādi izmantojot šo skriešanas seriālu kā treniņu jaukā un draudzīgā gaisotnē kādām citām sacensībām.

„Izskrien Rīgu” ar katru gadu paliek populārāks, dalībnieku skaitam augot, un ir sasniedzis vairāk kā 1500 lielu interesantu pulku visas sezonas garumā.

Reģistrēšanās sacensībām un vairāk informācijas saitē: www.izskrienrigu.lv

Sacensību seriālu iedzīvotājiem piedāvā Rīgas pašvaldība, organizē Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments.

Informāciju sagatavoja: Indra Vilde – RD IKSD sabiedrisko attiecību vadītāja, tālr.: 67026838; mob.: 26708034; E-pasts: indra.vilde@riga.lv


Rīgas domes vadība tiekas ar Brasas tilta būvdarbu veicējiem
Pilsēta | Rīga šodien | Pakalpojumi | Pašvaldība | Uzņēmējiem | Medijiem | Jauniešiem | Tūristiem

Bezmaksas informācijas tālrunis: 80000800. Rīgas domes tālrunis: 67026101.
Portāla atbalsta e-pasts: atbalsts@riga.lv
Copyright © 2003-2011, Riga.lv, Portāla lietošanas noteikumi