Pilsēta
Rīga šodien
Pakalpojumi
Pašvaldība
Uzņēmējiem
Medijiem
Jauniešiem
Tūristiem
28.01.2020
Palīdzības sistēma
Vārda dienas svin:
Kārlis, Spodris
Valūtas kursi
 Visas valūtas
Gaisa kvalitāte
  Ziņas / Kultūra un izklaide  
Izsludina meža tēmai veltītu vīru kora dziesmu konkursu 04.09.2019 16:28 - Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļa
Rīgas Kultūras un atpūtas centra „Imanta” Latvijas meža darbinieku vīru koris „Silvicola” izsludina trešo meža tematikai veltīto vīru kora dziesmu konkursu, aicinot komponistus iesniegt iepriekš nepublicētu un neatskaņotu oriģinālkompozīciju vai tautas dziesmas apdares līdz 2019. gada 15. decembrim. Labāko darbu autori saņems naudas balvas.

Konkurss tiek rīkots, lai papildinātu vīru koru, īpaši meža darbinieku vīru kora „Silvicola”, repertuāru ar jaunām dziesmām, atspoguļojot tajās dabas norises un cilvēka darbu mežā. Vienlaikus konkurss tiek organizēts, lai popularizētu vīru koru kustību un meža nozarē nodarbināto cilvēku mākslinieciskās izpausmes.

Konkursā drīkst piedalīties jebkurš profesionāls vai amatieris mūziķis, ir pieļaujams arī vairāku autoru kopdarbs. Autors konkursā drīkst iesniegt arī vairākas dziesmas. Oriģināldziesmas un tautas dziesmu apdares var būt a cappella vai ar instrumentālu pavadījumu. Konkursa žūrija labāko darbu autoriem piešķirs naudas balvas.

Papildu informācija un konkursa nolikums pieejams vietnē: www.imantakultura.riga.lv. Dziesmu nošu materiāls konkursam jāiesniedz līdz 2019. gada 15. decembrim Kultūras un atpūtas centrā „Imanta” (Anniņmuižas bulvārī 29). Konkursa rezultāti tiks izziņoti interneta vietnē: www.imantakultura.riga.lv līdz 2020. gada 15. februārim.

Pirmais meža tematikai veltītais vīru kora „Silvicola” ierosinātais dziesmu konkurss notika 1981. gadā. Tika iesūtīta 51 dziesma oriģināldziesmu kategorijā un 11 dziesmas tautas dziesmu apdaru kategorijā. Rezultātā konkursa žūrija kora repertuāram izvēlējās vairākas dziesmas, kas ir izdziedātas vairāku gadu periodā. Dažas no tām ir kora „zelta fondā” un joprojām skan kora koncertos. Tomēr pēdējo gadu darbībā koris izjūt jaunu, meža tematikai veltītu dziesmu deficītu. Tādēļ 2018. gadā tika nolemts konkursu atjaunot un izsludināt otro meža tematikai veltīto dziesmu konkursu, kurā koris ieguva dažas interesantas dziesmas, kas jau tiek iestudētas.

Trešais meža tematikai veltīto vīru kora dziesmu konkurss notiek ar AS „Latvijas Valsts meži”, Valsts Kultūrkapitāla fonda un Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības Rīgas Kultūras un atpūtas centra „Imanta” atbalstu.

Papildinformācija: Ieva Strazdiņa, Rīgas Kultūras un atpūtas centra „Imanta” projektu vadītāja, tālr.: 67181939; E-pasts: ieva.strazdina@riga.lv

Informāciju sagatavoja: Vineta Žilinska, Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības mediju un komunikācijas projektu vadītāja., tālr.: 67181444; E-pasts: vineta.zilinska@riga.lv


Diskusija “"Rail Baltica" kā projekts Rīgas attīstībai"
Pilsēta | Rīga šodien | Pakalpojumi | Pašvaldība | Uzņēmējiem | Medijiem | Jauniešiem | Tūristiem

Bezmaksas informācijas tālrunis: 80000800. Rīgas domes tālrunis: 67026101.
Portāla atbalsta e-pasts: atbalsts@riga.lv
Copyright © 2003-2011, Riga.lv, Portāla lietošanas noteikumi