Pilsēta
Rīga šodien
Pakalpojumi
Pašvaldība
Uzņēmējiem
Medijiem
Jauniešiem
Tūristiem
05.06.2020
Palīdzības sistēma
Vārda dienas svin:
Igors, Ingvars, Margots
Valūtas kursi
GBP: 0,8969
RUB: 77,8132
USD: 1,1250
 Visas valūtas
Gaisa kvalitāte
  Ziņas / Kultūra un izklaide  
Kultūras pils „Ziemeļblāzma” aicina uz koncertizrādi „Es domāju uz Tevi” 17.09.2019 15:39 - Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļa
Ceturtdien, 19. septembrī, plkst. 19.00 kultūras pilī „Ziemeļblāzma” notiks koncertizrāde „Es domāju uz Tevi” kur mūzikā, dzejā un sarunās tiksies spožs mākslinieku ansamblis: dziedātāji Ieva Parša un Krišjānis Norvelis, trompetists Jānis Porietis, altists Pēteris Trasuns, sitaminstrumentālists Edgars Saksons un pianists Aldis Liepiņš, kuri apvienojušies grupā ar nosaukumu „Dagda”. Koncertā piedalīsies arī jaunās dziedātājas Linda Vicinska un Māra Vaickovska, jauniešu koris „Balsis” diriģenta Inta Teterovska vadībā. Ar vakara īpašajiem viesiem – rakstnieku Roaldu Dobrovenski, dzejniekiem Elvīru Blomu un Aivaru Madri – sarunāsies „Dagdas” idejas autors, mūzikas apskatnieks Orests Silabriedis.

2015. gadā par godu Raiņa 150. dzimšanas dienai pēc Oresta Silabrieža ierosinājuma režisora Uģa Brikmaņa vadībā tapa koncertizrāde „Dagdas skiču burtnīcas. Sestā burtnīca”, kurā līdzās dažādu paaudžu Latvijas komponistu speciāli komponētiem jaundarbiem izskanēja arī trīs dziesmas, kuras sacerēja izcilā kamerdziedātāja Ieva Parša. Par kodolu ņemot šīs dziesmas, 2019. gadā tapa jauna koncertizrāde „Es domāju uz tevi”, kuras pamatā ir Ievas Paršas mūzika ar Aspazijas un Raiņa dzeju.

Cilvēka balsij, korim un instrumentiem rakstītās I. Paršas kompozīcijas ir vislabākajā nozīmē teatrālas, izteiktas viegli uztveramā mūzikas valodā, vienlaikus noslēpumainas, liriskas vai kāpināti ekspresīvas. Aspazija un Rainis šajā mūzikā eksponējas gan spīvos, spēcīgos monologos, gan iedomātā savstarpējā dialogā.

Koncertizrādes īpašie viesi no literatūras jomas būs trīs: Raiņa dzīves zinātājs, romāna „Rainis un viņa brāļi” autors Roalds Dobrovenskis, Raiņa un Aspazijas mājas speciāliste, dzejniece Elvīra Bloma, kā arī dzejnieks un tulkotājs Aivars Madris. Kopā ar Orestu Silabriedi viņi šajā vakarā sarunāsies par to, vai un kā mūslaikos lasīt Aspazijas un Raiņa pantus, kā literārs mīlestības tēls atbalsojas ikdienas dzīvē un kā uzturēt skaidru skatu uz apkārt notiekošo.

Biļetes pieejamas „Biļešu paradīze” kasēs, internetā un kultūras pils „Ziemeļblāzma” informācijas centra kasē. Biļešu cena ir astoņi eiro.

Papildinformācija: Rūta Rotbaha, Kultūras pils „Ziemeļblāzma” projektu vadītāja, tālr.: 25629657; E-pasts: ruta.rotbaha@riga.lv

Informāciju sagatavoja: Vineta Žilinska, Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības mediju un komunikācijas projektu vadītāja., tālr.: 67181444; E-pasts: vineta.zilinska@riga.lv


Pilsēta | Rīga šodien | Pakalpojumi | Pašvaldība | Uzņēmējiem | Medijiem | Jauniešiem | Tūristiem

Bezmaksas informācijas tālrunis: 80000800. Rīgas domes tālrunis: 67026101.
Portāla atbalsta e-pasts: atbalsts@riga.lv
Copyright © 2003-2011, Riga.lv, Portāla lietošanas noteikumi