Pilsēta
Rīga šodien
Pakalpojumi
Pašvaldība
Uzņēmējiem
Medijiem
Jauniešiem
Tūristiem
17.06.2019
Palīdzības sistēma
Vārda dienas svin:
Artis, Artūrs
Valūtas kursi
GBP: 0,8909
RUB: 72,3880
USD: 1,1265
 Visas valūtas
Gaisa kvalitāte
  Ziņas / Rīgas domē  
Rīgā labiekārtota jauna pludmales zona, izbūvētas autostāvvietas un jaunas pastaigu takas 17.12.2018 16:25 - Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļa
Mangaļsalā, dabas parka “Piejūra” teritorijā, labiekārtota pludmales zona, kā arī jaunas, labiekārtotas pastaigu takas un autostāvvietas.

Darbi veikti Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta īstenotā projektu „Antropogēno slodzi mazinošas infrastruktūras izbūve un rekonstrukcija dabas parkā „Piejūra”” un “LIFE CoHaBit” gaitā, kuru mērķis ir mazināt antropogēno slodzi uz Eiropas Savienības aizsargājamiem biotopiem.

Jaunais teritorijas labiekārtojums ir vērsts uz dabas vērtību saglabāšanu, papildus sniedzot dažādas atpūtas iespējas piekrastē – gan aktīvas, gan izzinošas.

Šogad dabas parkā „Piejūra” ir izbūvēta labiekārtota veselības taka Mangaļsalā, kura ir aprīkota ar vingrošanas elementiem. Veselības takas galā apmeklētājus sagaida labiekārtots un aprīkots atpūtas laukums pludmalē, kurā apmeklētājiem ir iespējams nodieties vingrošanai, izmantojot uzstādītos vingrošanas elementus.


Kopā izbūvētas piecas atpūtas takas un pagarinātas divas jau esošās takas, takās  izvietoti soliņi, atkritumu urnas un velosipēdu novietnes, kas iedzīvotājiem nodrošinās komfortablas atpūtas iespējas dabas parkā „Piejūra”. Kopējas labiekārtoto pastaigu taku garums Mangaļsalā un Vecāķos sasniedz gandrīz divus kilometrus. Mangaļsalas ielā 5a un Mangaļsalas ielā 2 ir izbūvētas labiekārtotas autostāvvietas. Izbūvētās takas novērsīs zemsedzes un kāpu izmīdīšanu, organizējot gājēju plūsmas pa takām, bet stāvvietas – mazinās nesankcionētu auto novietošanu.

Daugavgrīvā izbūvēta kāpas atbalsta siena, uzstādīt informatīvi stendi, robežzīmes, barjeras, soliņi un izveidota velosipēdu novietne.

Dabas parks “Piejūra” ir Eiropas nozīmes īpaši aizsargājama dabas teritorija. Šobrīd dabas parks “Piejūra” aizņem vairāk nekā 4103 ha lielu platību, no kuriem 1265,7 ha atrodas Rīgas administratīvajās robežās. Parks ir unikāls ar savu biotopu daudzveidību, tajā atrodas 10 Eiropā aizsargājamie biotopi, retas un aizsargājamas augu, putnu un dzīvnieku sugas.

Papildu informācija par projektiem Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta mājaslapā: www.rdpad.lv


Informāciju sagatavoja Rīgas domes Pilsētas attīstības departaments Sabiedrisko attiecību vadītāja Solvita Brence, tālrunis: 67012916, e-pasts: pr.pad@riga.lv


Daugavā ielaisti nēģu kāpuri
Pilsēta | Rīga šodien | Pakalpojumi | Pašvaldība | Uzņēmējiem | Medijiem | Jauniešiem | Tūristiem

Bezmaksas informācijas tālrunis: 80000800. Rīgas domes diennakts tālrunis: 67026101.
Portāla atbalsta e-pasts: atbalsts@riga.lv
Copyright © 2003-2011, Riga.lv, Portāla lietošanas noteikumi