Pilsēta
Rīga šodien
Pakalpojumi
Pašvaldība
Uzņēmējiem
Medijiem
Jauniešiem
Tūristiem
06.07.2020
Palīdzības sistēma
Vārda dienas svin:
Anrijs, Arkādijs
Valūtas kursi
GBP: 0,9012
RUB: 80,2153
USD: 1,1224
 Visas valūtas
Gaisa kvalitāte
  Ziņas / Kultūra un izklaide  
Koncerta „Augšup” programmā iekļauts Džona Tavenera skaņdarbs „Sargājošais plīvurs” 14.05.2019 14:28 - Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļa
Piektdien, 17. maijā, plkst. 19.00 Rīgas Sv. Pētera baznīcā akadēmiskais orķestris „B-Sharp” kopā ar čellisti Gunu Šnē un multimākslinieku Ritvaru Garozu koncertā „Augšup” aicina klausītājus doties garīgās dimensijas meklējumos. Programmu veidojis un pie diriģenta pults stāsies jaunais un daudzsološais diriģents Artūrs Gailis.

Programmas pamatā ir Džona Tavenera apcerīgais skaņdarbs „Sargājošais plīvurs” — meditatīvi plūstoša mūzika, kas savā cikliskumā ir pārdabiski skaista un vienlaikus mistiska. Tajā galvenā balss pieder čellam, ko šajā koncertā spēlēs čelliste Guna Šnē. Pirmatskaņojumu piedzīvos Ritvara Garozas radīta kompozīcija „Augšup”. Koncertā skanēs arī Viļņa Salaka romantiskais „Adagio” un Roberta Liedes personiski emocionālā miniatūra „Piedodiet”.

Multiinstrumentālists Ritvars Garoza speciāli akadēmiskajam orķestrim „B-Sharp” radījis kompozīciju „Augšup”, kuras atskaņojumā piedalīsies arī pats autors. Skaņdarbs rakstīts stīgu orķestrim un elektronikai, un pulsējošs ritms tajā savīsies ar stīgu un sintezatoru balsīm, ieraujot klausītājus cikliski skaniskā aplī. Ritvars Garoza ir pianists un komponists, daudz darbojies dažādos kolektīvos džeza mūzikas žanrā un veicis plašus iespēju meklējumus elektroniskās mūzikas atskaņojumos. Par savu mūziku viņš saka šādi: „Es vienkārši uztveru informāciju, un tad tas, kas nāk atpakaļ, arī ir mana mūzika.”

Čelliste Guna Šnē koncertējusi Gustava Mālera jauniešu orķestra sastāvā. No 2009. līdz 2018. gadam bijusi Valsts kamerorķestra „Sinfonietta Rīga” čellu grupas koncertmeistare. Šobrīd aktīvi iesaistās kamermūzikas projektos, uzstājas ar ansambli „Art-I-Shock” un kopš 2017. gada muzicē klavieru trio „SOL”. Nominēta Latvijas klasiskās mūzikas augstākajam apbalvojumam „Lielajai Mūzikas balvai” 2010. un 2016. gadā par izcilu darbu ansamblī.
Artūrs Gailis ir diriģents, kas sniedzis koncertus Latvijā, Igaunijā un Vācijā, uzstājoties ar Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri, kamerorķestri „Sinfonietta Rīga”, Latvijas Nacionālās operas un baleta orķestri, „Philips” simfonisko orķestri, kamerorķestri „Sinfonia Concertante”, Baltijas akadēmiju orķestri, Latvijas Festivāla orķestri un citiem. Bijis pasaulslavenā diriģenta Pāvo Jervi asistents. Artūrs Gailis ir akadēmiskā orķestra „B–Sharp” izveidotājs un mākslinieciskais vadītājs.

Koncerts notiek sadarbībā ar Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienību, Rīgas Sv. Pētera baznīcas pārvaldi un studentu korporāciju „Fraternitas Livonica”.

Biļetes uz koncertu iegādājamas Rīgas Sv. Pētera baznīcā (Reformācijas laukumā 1) vienu stundu pirms pasākuma. Biļešu cenas: pieaugušajiem – 3 eiro, studentiem – 2 eiro, skolēniem – 1 eiro.

Papildinformācija: Liena Bogatirēviča, Rīgas Sv. Pētera baznīcas pārvaldes projektu vadītāja, tālr.: 67181943; E-pasts: liena.bogatirevica@riga.lv

Informāciju sagatavoja: Vineta Žilinska, Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības mediju un komunikācijas projektu vadītāja., tālr.: 67181444; E-pasts: vineta.zilinska@riga.lv


Pilsēta | Rīga šodien | Pakalpojumi | Pašvaldība | Uzņēmējiem | Medijiem | Jauniešiem | Tūristiem

Bezmaksas informācijas tālrunis: 80000800. Rīgas domes tālrunis: 67026101.
Portāla atbalsta e-pasts: atbalsts@riga.lv
Copyright © 2003-2011, Riga.lv, Portāla lietošanas noteikumi