Pilsēta
Rīga šodien
Pakalpojumi
Pašvaldība
Uzņēmējiem
Medijiem
Jauniešiem
Tūristiem
27.06.2019
Palīdzības sistēma
Vārda dienas svin:
Malvis, Malvīne
Valūtas kursi
GBP: 0,8960
RUB: 71,6399
USD: 1,1362
 Visas valūtas
Gaisa kvalitāte
  Ziņas / Sports  
Sestdien notiks populārākās rogaininga sacensībās Baltijā - „Rīgas pavasara rogainings 2019” 19.03.2019 12:22 - Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļa
Jau 23. martā Ziemeļblāzmas apkārtnē notiks Baltijas mērogā populārākās rogaininga sacensības jeb „Rīgas pavasara rogainings 2019”, kas sasniegs bangojošo jūru - tālāko Rīgas ziemeļu punktu. Pavasara rogainingam aicināti pievienoties pilnīgi visi – sportisti un orientēšanās entuziasti, kuri jau ir šo sacensību meistari un kuru kodolu pārsvarā veido orientieristi, kā arī aktīvā dzīvesveida mīļotāji un arī vienkārši aktīvi cilvēki, kuriem patīk savu brīvo laiku pavadīt svaigā gaisā un aktīvi darbojoties.

Rogainings savā būtībā ir ļoti demokrātiska nodarbe, kurā sevi izmēģināt var jebkurš, jo, pirmkārt, dalībnieki var izvēlēties savām spējām piemērotu distanci un, otrkārt, distancē ir iespējams krāt tik daudz kontrolpunktu, cik paši uzskata par nepieciešamu. Īsumā par rogaingu var saukt – komandu skriešanas un orientēšanās sacensības brīvā dabā un lieliskā kompānijā.

Organizatori stāsta, ka šis Rīgas pavasara rogainings būs īpašs ar to, ka beidzot būsim izlauzušies līdz jūras robežai un gatavi iekarot Ziemeļblāzmas apkārtni, kur šogad tiks dots starts sacensībām. Tālākais piedzīvojums vedīs pāri Ķīšezeram – taisni smilšainajās Kalngales kāpās. Tāpat nāksies šķērsot 16. gadsimta Daugavas grīvu jeb tagadējo Vecdaugavu, pa ceļam ieskatoties kādā no cara armijas bunkuriem, kas paslēpušies Mangaļsalā.

Līdz ar šo sezonu veiktas arī dažas izmaiņas. Viens no 2019. gada jaunievedumiem ir jaunas vecuma grupas jauniešiem. Tagad junioru grupām būs ne tikai sešu stundu, bet arī divu un četru stundu distances. Tas noteikti kalpos kā iedrošinājums visiem, kuri uz rogainingu līdz šim noraudzījušies ar skepsi, neesot pārliecināti par to vai sešu stundu distance viņiem būtu pa spēkam. Veicot šīs izmaiņas, organizatori arī lēmuši, ka katras distances dalībnieki startēs nevis reizē, bet ar vienas stundas starpību jeb katrai grupai būs savs starta laiks. Rogaininga skrējiens ir kļuvis nedaudz garāks un būs 14 -16 km robežās, jeb apmēram divu stundu skrējiens. Tas dalībniekiem ļaus vairāk iepazīt rogaininga principus un būs nedaudz izaicinošāks.

Būs piecas sacensību distances. Rogaininga pastaiga (2 h; ~5km) domāta bērniem līdz 12 gadu vecumam (ieskaitot), grupas pavada sacensību organizatoru nodrošināta pieaugusi persona - instruktors. Ja rogaininga pastaigā piedalās bērns, kas jaunāks par 7 gadiem, tad obligāti ir nepieciešama viena vecāka vai aizbildņa klātbūtne, kas pavada bērnu.

Savukārt divu, četru un sešu stundu rogainings notiek 2 - 4 dalībnieku komandās, no kuriem vismaz viens sacensību dienā ir sasniedzis 18 gadu vecumu. Ja komanda sastāv no dalībniekiem līdz 18 gadu vecumam, tad dalībniekiem līdzi jābūt rakstiskai vecāku vai aizbildņu atļaujai, lai piedalītos sacensībās.

Rogaininga skrējiens ir aptuveni14 – 16 km gara distance rogaininga ietvaros, ko dalībnieki veic individuāli orientējoties - skrienot, ejot vai nūjojot, kā arī pa ceļam atzīmējoties nepieciešamajos kontrolpunktos. Kontrolpunkti, kuri ir jāapmeklē, ir norādīti uz kartes, ko dalībnieki saņem reģistrācijā sacensību dienā. Rogaininga skrējiena kontrollaiks ir sešas stundas.

Ar katru gadu Rīgas rogainings ar orientēšanos galvaspilsētas teritorijās kļūst arvien populārāks. Katru reizi dalībnieku skaits mērāms četru ciparu kombinācijā, jo uz sacensībām ierodas gan pašmāju orientēšanās entuziasti, draugu kompānijas, uzņēmumu kolektīvi, ģimenes ar bērniem, sportu un aktīvas atpūtas mīloši cilvēki un arī, protams, ārvalstu orientēšanās entuziasti.

Reģistrācija sacensībām pieejama mājas lapā: www.rigasrogainings.lv

Papildinformācija: Ivars Bācis, organizatoru pārstāvis, tālr.: 29468647

Informāciju sagatavoja: Indra Vilde – RD IKSD sabiedrisko attiecību vadītāja, tālr.: 67026838; mob.: 26708034; E-pasts: indra.vilde@riga.lv


Pasākums „Līgosim krastmalā! Pirms simts gadiem Daugavmalā...”
Pilsēta | Rīga šodien | Pakalpojumi | Pašvaldība | Uzņēmējiem | Medijiem | Jauniešiem | Tūristiem

Bezmaksas informācijas tālrunis: 80000800. Rīgas domes diennakts tālrunis: 67026101.
Portāla atbalsta e-pasts: atbalsts@riga.lv
Copyright © 2003-2011, Riga.lv, Portāla lietošanas noteikumi