Pilsēta
Rīga šodien
Pakalpojumi
Pašvaldība
Uzņēmējiem
Medijiem
Jauniešiem
Tūristiem
25.01.2020
Palīdzības sistēma
Vārda dienas svin:
Sigurds, Zigurds, Sigvards
Valūtas kursi
GBP: 0,8431
RUB: 68,1692
USD: 1,1035
 Visas valūtas
Gaisa kvalitāte
  Ziņas / Kultūra un izklaide  
RCB aicina uz izstādi „Ar iedvesmu par Itāliju” 08.10.2019 14:22 - Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļa
Rīgas Centrālajā bibliotēkā (Brīvības iela 49/53) 2. stāva izstāžu zālē atklāta Dantes Aligjēri biedrības Latvijā mākslinieku darbu izstāde „Ar iedvesmu par Itāliju”. Izstāde iekļauta XIX Itāļu valodas nedēļas pasaulē kultūras pasākumu programmā.

Izstādes vadmotīvs ir Itālijas dabas skaistums, kultūrvēstures bagātības, dižas personības un nebeidzama iedvesma, apbrīna un mīlestība, kuru izjūt un savos darbos ieliek talantīgi latviešu mākslinieki. Izstādē plaši un koši tiek pārstāvēta glezniecība un medaļu māksla. Izstādi papildina darbi, kas veidoti no keramikas un metāla. Mākslinieki iedvesmu radošajai darbībai atraduši visā Itālijā ― Venēcijā, Asīzē, Burano, Palermo, Toskānā un Sicīlijā. Daudzas izcilas personības Itālijā (Dante, Bokačo, Verdi, Pučīni u.c.) un kultūras inteliģence Latvijā (tulkotājs Valdis Bisenieks) ir iemūžinātas skaistās medaļās.

Izstādē piedalās mākslinieki: Aleksejs Naumovs, Vija Dzintare, Laine Kainaize, Jānis Strupulis, Sarmīte Caune, Maira Veisbārde, Andris Bērziņš, Raimonda Strode, Gunta Brakovska, Dzintars Adienis, Ligita Caune, Ieva Muzikante, Tālivaldis Muzikants, Lauma Palmbaha, Dionisijs Miončinskis, Liene Ūlande, Inese Sudare.

Izstāde bibliotēkā būs skatāma līdz 10. novembrim, darbdienās būs atvērta no plkst. 9.00 līdz 20.00, sestdienās no plkst. 10.00 līdz 17.00.

Dantes Aligjēri biedrība Latvijā ir izveidota 1934. gadā, bet 1996. gadā tā tika atjaunota pēc kinorežisores Laimas Žurginas un latviešu kultūras inteliģences iniciatīvas. Biedrība apvieno vairāk nekā 50 itāļu kultūras speciālistus, māksliniekus un interesentus, ar savu darbību sekmējot sabiedrības interesi par Itālijas kultūru, Itālijas un Latvijas sadarbības formām, kultūrpieredzes apmaiņu un perspektīvām. Biedrība organizē ikmēneša tikšanās, kā arī lasījumus par mākslas un sabiedriski nozīmīgām tēmām. Dantes Aligjēri biedrība ir nodibinājusi „Gada Lielo balvu”, kuru piešķir izcilām personībām Latvijā un Itālijā, kuri ar savu darbību ir sekmējuši Latvijas-Itālijas kultūras sakaru stiprināšanu. Biedrības mākslinieku radošajai un profesionālajai darbībai ir īpaša nozīme Latvijas kultūras laukā, viņu daiļradē būtisku vietu ieņem Latvijas un Itālijas dabas un pilsētu skaistums, interese par kultūrvēsturisko mantojumu un personībām, viņi ir piedalījušies daudzās izstādēs un simpozijos Latvijā un ārzemēs, rīkojuši personālizstādes. Biedrības rīkotās izstādes ir notikušas Rīgas Latviešu biedrībā, Ārzemju mākslas muzejā, Jūrmalas Pilsētas muzejā, Krāslavas Vēstures un mākslas muzejā, Stāmerienas Tautas namā, Siguldas Mākslu skolā „Baltais Flīģelis”, Gulbenes bibliotēkā, LU Akadēmiskajā bibliotēkā un Rīgas Centrālajā bibliotēkā.

Papildinformācija: Raimonda Strode, mob. tālr.: +371 26160348; e-pasts: raimonda.strode@gmail.com

Informāciju sagatavoja: Daina Ģeibaka, Rīgas Centrālās bibliotēkas sabiedrisko attiecību vadītāja., tālr.: 26102462; E-pasts: daina.geibaka@riga.lv


Diskusija “"Rail Baltica" kā projekts Rīgas attīstībai"
Pilsēta | Rīga šodien | Pakalpojumi | Pašvaldība | Uzņēmējiem | Medijiem | Jauniešiem | Tūristiem

Bezmaksas informācijas tālrunis: 80000800. Rīgas domes tālrunis: 67026101.
Portāla atbalsta e-pasts: atbalsts@riga.lv
Copyright © 2003-2011, Riga.lv, Portāla lietošanas noteikumi