Pilsēta
Rīga šodien
Pakalpojumi
Pašvaldība
Uzņēmējiem
Medijiem
Jauniešiem
Tūristiem
28.05.2018
Palīdzības sistēma
Vārda dienas svin:
Vilhelms, Vilis
Valūtas kursi
 Visas valūtas
Gaisa kvalitāte
  Ziņas / Sports  
Tretjaka skola rīkos ikgadējo treniņnometni Rīgā 20.06.2017 16:53 - Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļa
No 21.līdz 30.jūnijam Rīga atkal uz desmit dienām kļūs par Eiropas jauno hokejistu Meku. Astoto gadu pēc kārtas Latvijas galvaspilsētā tiek rīkota treniņnometne bērniem un jauniešiem – atveras leģendārā Vladislava Tretjaka starptautiskā skola, kuru kopš 2010. gada atbalsta Rietumu Banka.

Astotā sezona solās būt īpaša Tretjaka skolas vēsturē, jo šā gada 25. aprīlī izcilais padomju un Krievijas vārtsargs Vladislavs Tretjaks nosvinēja 65. dzimšanas dienu. Turklāt šogad aprit 45 gadi kopš slavenās 1972. gada supersērijas, kurā PSRS izlase pieveica Kanādu ar rezultātu 7:3. Šīs spēles ir atzītas par vienu no nozīmīgākajiem 20. gadsimta sporta notikumiem. Rīgā ieradīsies svarīgākais šo spēļu dalībnieks, turklāt nevis vienkārši atbrauks, bet kāps uz slidām ar hokeja nūju rokās un dalīsies savā pieredzē un meistarībā ar jaunajiem sportistiem.

Tretjaka vārtsargu skola Rīgā ir unikāla, jo tajā jaunie hokejisti var piedalīties Vladislava Tretjaka, slaveno Latvijas vārtsargu Sergeja Naumova un Andreja Žagara, kā arī Krievijas jauniešu izlases vārtsargu trenera Vladimira Kuļika meistarklasēs. Nesen šādi projekti tika īstenoti Krievijā un Kanādā, tomēr pēdējos gados ierindā palikusi tikai Latvija.

„Visnevainojamākā tehnika un ideāla fiziskā sagatavotība neveido izcilu sportistu. Izcils sportists – tas ir arī dižens gars,” saka Andrejs Žagars.

Šogad uzņemšana Tretjaka vārtsargu skolā notika vienu mēnesi. Rīgā ieradīsies 49 vārtsargi (no 7 līdz 20gadu vecumam) no visas Eiropas– Vācijas, Francijas, Somijas, Spānijas, Igaunijas, Lietuvas, Krievijas, Baltkrievijas un Latvijas. Turklāt trenēsies ne tikai puiši, bet arī dažas meitenes, jo sieviešu hokejs nostiprina savas pozīcijas un kļūst aizvien populārāks.

„Ir jaunieši, kas pie mums brauc gadu no gada,” stāsta Sergejs Naumovs. „Mēs ar prieku vērojam viņu panākumus. Daudziem Tretjaka vārtsargu skola kļuvusi par nopietnas karjeras sākumu. Piemēram, jau otro gadu pēc kārtas ar mums trenējas Igors Šestjorkins– Krievijas uzlecošā hokeja zvaigzne, KHL kluba „SKA” un Augstākās hokeja līgas kluba „SKA-Ņeva” vārtsargs. Septiņus gadus pie mums uz vasaras treniņnometni brauc vārtsargs no Spānijas: pirmo reizi viņš šeit nokļuva bērnībā, tagad profesionāli spēlē Kanādas hokeja komandā. Tomēr katru vasaru joprojām ir šeit, Rīgā.”

Sporta nometne šogad notiks „Inbox” ledus hallē. Uz ledus jaunieši pavadīs vairāk nekā 20 stundu, aptuveni desmit stundas paredzētas „sausajiem” treniņiem, savukārt viena diena – „slapjajiem”, obligāti dodoties ekskursijā uz Jūrmalu. Vēl notiks arī teorētiskās nodarbības. Darba grafiks ir stingrs un piesātināts, paredzēts tam, lai jaunie sportisti neilgajā nometnes laikā paaugstinātu tehnikas līmeni un spēles rezultativitāti.

„Man patīk strādāt ar enerģiskiem, aizrautīgiem un talantīgiem jauniešiem, kuri vēlas kļūt par lieliskiem hokejistiem,” saka Vladislavs Tretjaks. „Uzskatām, ka mūsu uzdevums ir palīdzēt gūt viņiem panākumus. Viņu uzvaras kļūst par mūsu uzvarām, mēs priecājamies par viņu sasniegumiem un panākumiem tāpat kā viņi paši. Jebkurš profesionāls sporta veids nozīmē smagu darbu, kas prasa milzīgu pašatdevi, disciplīnu, atbildību un koncentrēšanos. Tomēr visas pūles tiek atalgotas simtkārtīgi, kad uzvari, kāp uz pjedestāla, un tev par godu skan tavas valsts himna! Katram mūsu audzēknim vēlu, lai tieši šeit, Rīgā, sākas viņa ceļš uz uzvarētāja pjedestālu!”

Papildinformācija: Eleonora Gailiša, Rietumu Bankas preses sekretāre, tālr.: 67020506, 29132006; E-pasts: egailisha@rietumu.lv

Informāciju sagatavoja: Indra Vilde – RD IKSD sabiedrisko attiecību vadītāja, tālr.: 67026838; mob.tālr.: 26708034


Noslēgti līgumi par pašvaldības līdzfinansējumu daudzdzīvokļu dzīvojamo māju renovācijai
Pilsēta | Rīga šodien | Pakalpojumi | Pašvaldība | Uzņēmējiem | Medijiem | Jauniešiem | Tūristiem

Bezmaksas informācijas tālrunis: 80000800. Rīgas domes diennakts tālrunis: 67026101.
Portāla atbalsta e-pasts: atbalsts@riga.lv
Copyright © 2003-2011, Riga.lv, Portāla lietošanas noteikumi