Pilsēta
Rīga šodien
Pakalpojumi
Pašvaldība
Uzņēmējiem
Medijiem
Jauniešiem
Tūristiem
11.12.2018
Palīdzības sistēma
Vārda dienas svin:
Valdemārs, Valdis, Voldemārs
Valūtas kursi
GBP: 0,9025
RUB: 75,8985
USD: 1,1425
 Visas valūtas
Gaisa kvalitāte
  Ziņas / Rīgas domē  
Daugavā ielaisti 15 tūkstoši ceļotājsīgu mazuļi 03.10.2018 16:12 - Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļa
Šonedēļ, 2. oktobrī, Rīgas domes Mājokļu un vides departamenta speciālisti veica zivju resursu papildināšanu, Daugavā ielaižot 15 000 ceļotājsīgu mazuļu, svarā no 3.10 līdz 10 gramiem.

Mājokļu un vides departamenta direktors Anatolijs Aļeksejenko norādīja, ka zivju mazuļu iegādi un ielaišanu Rīgas domes Mājokļu un vides departaments 4356 eiro apmērā finansē no līdzekļiem, kas iegūti, iekasējot maksu par rūpnieciskās zvejas tiesību izmantošanu iekšējos ūdeņos un jūras piekrastē.

Šī ir jau otrā reize šogad, kad departaments veic zivju resursu atjaunošanas pasākumus Daugavā. Šā gada jūnijā Daugavā un Mārupītē kopā tika ielaisti 2 miljoni nēģu kāpuru.

Departamenta Vides pārvaldes priekšniece Evija Piņķe skaidroja, ka ceļotājsīga ietilps lašveidīgo zivju kārtā. Tā dzīvo jūrā, bet nārstot dodas uz upēm. Mazuļi upē pavada 1-2 gadus. Jau ilgāku laiku ceļotājsīgu reti izdodas sastapt zvejnieku lomos, tādēļ atražošanas pasākumi ir būtiski šīs sugas populācijas attīstībai.

Zivju mazuļus piegādāja Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskā institūta „BIOR” Zivju audzētava “Tome”.

Atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem, zivju mazuļu ielaišanu dabiskajā ūdenstilpē MVD speciālisti veica zivju audzētavas, Pārtikas un veterinārā dienesta un Valsts vides dienesta pārstāvju klātbūtnē.

Ielaižamo zivju suga un daudzums tika saskaņots ar Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskā institūtu „BIOR” Zivju resursu pētniecības departamentu, kura darbības mērķis ir zinātnisko pamatu veidošana Latvijas ūdeņos Baltijas jūrā, Rīgas jūras līcī un iekšējos ūdeņos esošo zivju ilgtspējīgai izmantošanai.

Informāciju sagatavoja: Edīte Pūķe, Rīgas domes Mājokļu un vides departamenta direktora padomniece informatīvo pasākumu jautājumos, tālr. 67012591, 22422074, edite.puke@riga.lv


Operdziedātāja Elīna Garanča saņem balvu “Gada rīdzinieks 2018”
Pilsēta | Rīga šodien | Pakalpojumi | Pašvaldība | Uzņēmējiem | Medijiem | Jauniešiem | Tūristiem

Bezmaksas informācijas tālrunis: 80000800. Rīgas domes diennakts tālrunis: 67026101.
Portāla atbalsta e-pasts: atbalsts@riga.lv
Copyright © 2003-2011, Riga.lv, Portāla lietošanas noteikumi