Pilsēta
Rīga šodien
Pakalpojumi
Pašvaldība
Uzņēmējiem
Medijiem
Jauniešiem
Tūristiem
20.01.2020
Palīdzības sistēma
Vārda dienas svin:
Alģis, Aļģirds, Oļģerts, Orests
Valūtas kursi
GBP: 0,8511
RUB: 68,2495
USD: 1,1108
 Visas valūtas
Gaisa kvalitāte
  Ziņas / Kultūra un izklaide  
Ielūdz uz koncertu „Ziemassvētku gaismēnas” Kultūras un atpūtas centrā „Imanta” 04.12.2019 11:50 - Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļa
26. decembrī plkst. 18.00 Rīgas Kultūras un atpūtas centra „Imanta” galerijā skanēs meditatīva, iztēli rosinoša un tajā pašā laikā aizraujoša Ziemassvētku koncertprogramma – „Ziemassvētku gaismēnas”. Ielūgumi uz koncertu būs pieejami no 10. decembra.

Koncertā „Ziemassvētku gaismēnas” uz skatuves satiksies Rīgas Kultūras un atpūtas centra „manta” koklētāju ansamblis „Kārta” (vadītāja Dace Bleikša) un mūziķis, dziedātājs Edgars Lipors. Koncerta klausītāji varēs dzirdēt dažādu emocionālo impulsu bagātu koncertprogrammu, ko papildinās koncertkokļu un Edgara Lipora balss tembra saskaņa. Dziedātājs spēlēs arī dažādus mūzikas instrumentus. Koncertā izskanēs vairākas Ziemassvētku pārdomu laikam atbilstošas skaistu latviešu tautas melodiju apdares, būs dzirdami arī latviešu komponistu oriģinālskaņdarbi, tostarp Vitas Rudušas, Valta Pūces, Raimonda Paula, Lauras Jēkabsones mūzika. Koncertu vadīs Agrita Laudurga.

Koklētāju ansambļa „Kārta” sastāvā ir profesionālas mūziķes – Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas Māras Vanagas kokles klases absolventes Ieva Lapšāne, Dace Cerbule, Dace Bleikša, Gita Andersone un Inese Rasa. Ansamblis ir pieredzes bagāts – piedalījies Dziesmu svētkos, festivālos, konkursos Latvijā un ārvalstīs, gūstot godalgotas vietas. Koncertos „Kārta” izpilda dažādu laikmetu un stilu mūziku, sākot ar baroka laika skaņdarbiem un beidzot ar mūsdienīgiem latviešu autoru oriģināldarbiem Ansamblis veido visdažādāko skaņdarbu aranžijas un sadarbojas ar latviešu komponistiem.

Edgars Lipors ir aktieris, muzikants, multimākslinieks, Rīgas Kultūras un atpūtas centra „Imanta” vīru fokloras kopas „Vilki”, danču mūzikas grupas „Trejdeviņi” un folkgrupas „Vīrs un Vārds” muzikālais vadītājs. E. Lipors ir arī kokļu izgatavošanas un tradicionālo danču vadīšanas meistars un dejas teātra kompānijas „Starswell” dalībnieks.

Koncertu organizē Rīgas Kultūras un atpūtas centrs „Imanta”, atbalsta Rīgas pašvaldība  un Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments.

Ieeja ar bezmaksas ielūgumiem, kas saņemami centrā „Imanta” no 10. decembra. Viena persona var izņemt ne vairāk kā piecus ielūgumus.

Papildinformācija: Ieva Strazdiņa, Rīgas Kultūras un atpūtas centra „Imanta” projektu vadītāja, tālr.: 67181939; E-pasts: ieva.strazdina@riga.lv

Informāciju sagatavoja: Vineta Žilinska, Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības mediju un komunikācijas projektu vadītāja., tālr.: 67181444; E-pasts: vineta.zilinska@riga.lv


Rīgas domes vadība tiekas ar Brasas tilta būvdarbu veicējiem
Pilsēta | Rīga šodien | Pakalpojumi | Pašvaldība | Uzņēmējiem | Medijiem | Jauniešiem | Tūristiem

Bezmaksas informācijas tālrunis: 80000800. Rīgas domes tālrunis: 67026101.
Portāla atbalsta e-pasts: atbalsts@riga.lv
Copyright © 2003-2011, Riga.lv, Portāla lietošanas noteikumi