Pilsēta
Rīga šodien
Pakalpojumi
Pašvaldība
Uzņēmējiem
Medijiem
Jauniešiem
Tūristiem
06.07.2020
Palīdzības sistēma
Vārda dienas svin:
Anrijs, Arkādijs
Valūtas kursi
GBP: 0,9012
RUB: 80,2153
USD: 1,1224
 Visas valūtas
Gaisa kvalitāte
  Ziņas / Kultūra un izklaide  
Rīgas folkloras kopas aicina uz virtuālu Jāņu ielīgošanas koncertu “Jāņugunis” 11.06.2020 17:00 - Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļa
Kultūras un tautas mākslas centrs “Ritums” aicina ikvienu ielīgot Jāņus kopā piektdien, 19. jūnijā, plkst.16.00 virtuālajā vidē un radīt maģisko vasaras saulgriežu noskaņu savās mājās, klausoties Rīgas folkloras kopu muzicēšanu koncertprogrammā “Jāņugunis”.

Laikā, kad nevaram satikties ierastajos Jāņu ielīgošanas pasākumos, kas ik gadu pulcē kuplu skaitu rīdzinieku, kultūras un tautas mākslas centrs “Ritums” aicina uz virtuālu Jāņu ielīgošanas koncertu “Jāņugunis”, kas būs skatāms  “Ritums” YouTube un citu sociālo tīklu kontos. Koncertā Jāņu tematikai veltītās tradicionālās melodijas izdziedās kultūras centra folkloras kopas, tādējādi iededzot katrs savu simbolisko Jāņuguni, kas virtuālā formātā nonāks ikvienā mājā un sētā un radīs siltu kopības sajūtu.

Ikdienā KTMC “Ritums” par mājām sauc vairāk kā desmit Rīgas folkloras kopas – folkloras kopa “Grodi”, folkloras draugu kopa “Skandinieki”, ģimeņu folkloras studija “Garataka”, folkloras un seno cīņu kopa “Vilkači”, folkloras kopa “Savieši”, folkloras kopa “Lāns”, folkloras kopa “Laiva”, jauniešu folkloras studija “Banga”, tautas tradīciju kopa “Budēļi”, ģimenes folkloras kopa “Berendejka” un Rīgas Danču klubs. Sagaidot šī gada vasaras saulgriežus, kopas sagatavojušas īpašu programmu, kas virtuālā veidā bez maksas tiks dāvināta ikvienam interesentam un kalpos ne tikai kā krāšņs Jāņu koncerts, bet arī kā saturīga mūzikas programma, ko uzlikt fonā saulgriežu svinībās savās mājās. Koncerta ieraksts būs bez maksas pieejams internetā arī pēc 19. jūnija.

Koncerta programmā iekļautas populāras un mazāk zināmas latviešu tautas dziesmas, divas krievu tradicionālās vasaras saulgriežu dziesmas, skatītāji varēs noklausīties arī tradicionālo instrumentu spēli, iemācīties latviešu danču soļus un pat virtuāli piedalīties Jāņu siera siešanas, ugunskura kraušanas un vainagu pīšanas meistarklasēs.

Informāciju sagatavoja: Agrita Laudurga, RPP IKSD Kultūras un tautas mākslas centra “Ritums” direktores vietniece radošajā darbā mob. tālr. 26247076, e-pasts agrita.laudurga@riga.lv

 


Pilsēta | Rīga šodien | Pakalpojumi | Pašvaldība | Uzņēmējiem | Medijiem | Jauniešiem | Tūristiem

Bezmaksas informācijas tālrunis: 80000800. Rīgas domes tālrunis: 67026101.
Portāla atbalsta e-pasts: atbalsts@riga.lv
Copyright © 2003-2011, Riga.lv, Portāla lietošanas noteikumi