Pilsēta
Rīga šodien
Pakalpojumi
Pašvaldība
Uzņēmējiem
Medijiem
Jauniešiem
Tūristiem
06.12.2019
Palīdzības sistēma
Vārda dienas svin:
Niklāvs, Nikolajs, Niks, Nikola
Valūtas kursi
GBP: 0,8447
RUB: 70,7798
USD: 1,1094
 Visas valūtas
Gaisa kvalitāte
  Ziņas / Pilsētā un sabiedrībā  
Iedzīvotāji aicināti piedalīties Pasaules talkā un akcijā „Laimes koki” 06.09.2019 13:17 - Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļa
Kustība „Lielā talka” un Latvijas Pašvaldību savienība aicina ikvienu Latvijas iedzīvotāju šā gada 21. septembrī pievienoties akcijai „World Cleanup Day” (WCD) jeb Pasaules talkai, lai kopīgiem spēkiem ar citiem pasaules iedzīvotājiem padarītu pasauli tīrāku, zaļāku un skaistāku.

Pasaules talkas galvenais mērķis ir apvienot cilvēkus cīņā ar globālo piesārņojumu un klimata pārmaiņām.

Tostarp šoruden Pasaules talkai pievienosies arī koku sēšanas un stādīšanas akcija „Laimes koki”, lai bērnos un jauniešos veidotu atbildības sajūtu par dabas saglabāšanu, uzņemoties rūpes par kāda konkrēta koka izaudzēšanu, stiprinātu Latvijas kā zaļas, ilgtspējīgas un vides jomā atbildīgas valsts starptautisko tēlu un veicinātu aktīvāku sabiedrības iesaisti vides jautājumu risināšanā vietējā un globālā mērogā.

Rūpīga koku kopšana un koku stādījumu atjaunošana ir arī viena no SIA „Rīgas meži” Dārzu un parku daļas prioritātēm. Pagājušais gads ir ar absolūti pozitīvu bilanci – 2018. gadā parkos iestādīti 276 lieli koki, bet 169 vēja lauztus, sausus, bebru postītus, slimību invadētus vai bīstamus kokus nācies nocirst, tādējādi pērn Rīgas parkos par 107 kokiem vairāk iestādīts nekā nocirsts. Šogad pilsētas apstādījumu teritorijās iestādīti vēl 154 koki.

Ikviens tiek aicināts savu iespēju robežās organizēt kolektīvus pasākumus vai piedalīties individuāli, iesaistoties talkas pasākumos, kā arī stāstīt par savām aktivitātēm, rakstot uz E-pastu: talkas@talkas.lv

Kustības „Lielā talka” idejas autore ir rakstniece Anna Žīgure, bet pati iecere aizgūta no igauņiem, kuri vides sakopšanas akciju visas valsts mērogā pirmoreiz rīkoja 2008. gada 3. maijā.

2018. gada 15. septembrī, kad notika pirmā Pasaules talka, tajā piedalījās 18 miljoni 157 pasaules valstu iedzīvotāju. Pēc pirmās Pasaules talkas tai veltīta konference notika Tallinā. Tad Latvijai tika pasniegta izcilības balva kā labākajai valstij, kur talkās gadu no gada iesaistās procentuāli visvairāk iedzīvotāju.

Papildinformācija:
• https://talkas.lv/2019/09/03/liela-talka-aicina-latvijas-iedzivotajus-uz-pasaules-talku/
• www.talkas.lv
• Laimes koku karte: https://talkas.lv/laimes-koki/


Rīgā iededz svētku egli un sāk darboties Ziemassvētku tirdziņi
Pilsēta | Rīga šodien | Pakalpojumi | Pašvaldība | Uzņēmējiem | Medijiem | Jauniešiem | Tūristiem

Bezmaksas informācijas tālrunis: 80000800. Rīgas domes tālrunis: 67026101.
Portāla atbalsta e-pasts: atbalsts@riga.lv
Copyright © 2003-2011, Riga.lv, Portāla lietošanas noteikumi