Pilsēta
Rīga šodien
Pakalpojumi
Pašvaldība
Uzņēmējiem
Medijiem
Jauniešiem
Tūristiem
27.06.2019
Palīdzības sistēma
Vārda dienas svin:
Malvis, Malvīne
Valūtas kursi
GBP: 0,8960
RUB: 71,6399
USD: 1,1362
 Visas valūtas
Gaisa kvalitāte
  Ziņas / Sports  
Sacensības „Baltijas aplis” atzīmēs 20 gadu jubileju 25.03.2019 14:49 - Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļa
Šogad īpašās un unikālās sacensības mākslas vingrošanā „Baltijas aplis” svinēs 20 gadu jubileju, kad 30. un 31. martā „Elektrum Olimpiskajā centrā” (Grostonas iela 6b) skatītājus priecēs labākās mākslas vingrotājas no 20 valstīm.

Rīgā sacensībās kopskaitā startēs 39 dalībniece. Pirmo reizi apmeklētājiem būs iespēja vērot vingrotājas no Luksemburgas, Moldovas un Armēnijas. Tālāko ceļu mēros vingrotājas no Austrālijas, Kanādas, Uzbekistānas, Azerbaidžānas un Portugāles. Latviju šajās sacensībās pārstāvēs trīs vadošās vingrotājas - esošā Latvijas čempione Karolina Mizūne, Jeļizaveta Polstjanaja un Alina Baklagina.

„Mūsu tradicionālais pavasara turnīrs mākslas vingrošanā „Baltijas aplis” šogad svin nozīmīgu jubileju, un mēs varam būt gandarīti, ka visu šo gadu laikā esam spējuši saglabāt šī turnīra tradīcijas un veicināt mūsu skaistās pilsētas Rīgas atpazīstamību visā pasaulē. Šo gadu laikā Rīgā esam redzējuši pasaules spožākās mākslas vingrošanas zvaigznes – Eiropas, pasaules un olimpiskās čempiones. Vienu no viņām redzēsim arī šogad turnīra atklāšanas ceremonijā. Sestdien, 30. martā, plkst. 15.00 uzstāsies trīskārtējā pasaules bronzas medaļas ieguvēja, Baltkrievijas vingrotāja, „Baltijas aplis 2015” uzvarētāja un „Mis Elegance 2015” Melitina Staniouta,” gaidāmo pasākumu raksturo sacensību direktore Kristīne Gulbe.

„Baltijas aplis” nav iedomājams bez mūsu valsts mākslinieku žūrijas. Arī šogad elegantāko vingrotāju izvēlēsies 16 Latvijas mākslinieki. Žūrijas priekšsēdētāja būs māksliniece Marija Brodele, kuras gleznotā roze ir šī gada sacensību simbols. Sacensības „Baltijas aplis” ir vienīgais šāda veida turnīrs pasaulē, kurā māksla un vingrošana ir tik ļoti sasaistītas viena ar otru. Divdesmit gadu garumā turnīra dalībniecēm dāvāti simtiem Latvijas mākslinieku darbu, kas aizceļojuši līdz ar vingrotājām uz daudzām pasaules valstīm.

Tāpat sacensību laikā notiks jau iemīļotā skatītāju nominācija „Mis Skatītāju simpātija”, kuras laikā ikvienam būs iespēja nobalsot par sev tīkamāko vingrotāju. Balvu šajā nominācijā pasniegs mākslinieks Jānis Anmanis.

Divu dienu laikā līdztekus sacensībām būs redzami krāšņi paraugdemonstrējumi. Tajos piedalīsies vairāk nekā 220 jauno mākslas vingrotāju no visas Latvijas. Un kā jau katrā dzimšanas dienā, arī sacensību divdesmitgadē, ir gaidāmi daudzi pārsteigumi.

Sacensības organizē Latvijas Vingrošanas federācija, tās atbalsta Rīgas pašvaldība un Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments (RD IKSD). Sīkāka informācija par sacensībām, tostarp sacensību programma, pieejama mājaslapā: www.baltijasasplis.lv

Informāciju sagatavoja: Indra Vilde – RD IKSD sabiedrisko attiecību vadītāja, tālr.: 67026838; mob.: 26708034; E-pasts: indra.vilde@riga.lv


Pasākums „Līgosim krastmalā! Pirms simts gadiem Daugavmalā...”
Pilsēta | Rīga šodien | Pakalpojumi | Pašvaldība | Uzņēmējiem | Medijiem | Jauniešiem | Tūristiem

Bezmaksas informācijas tālrunis: 80000800. Rīgas domes diennakts tālrunis: 67026101.
Portāla atbalsta e-pasts: atbalsts@riga.lv
Copyright © 2003-2011, Riga.lv, Portāla lietošanas noteikumi