Pilsēta
Rīga šodien
Pakalpojumi
Pašvaldība
Uzņēmējiem
Medijiem
Jauniešiem
Tūristiem
27.06.2019
Palīdzības sistēma
Vārda dienas svin:
Malvis, Malvīne
Valūtas kursi
GBP: 0,8960
RUB: 71,6399
USD: 1,1362
 Visas valūtas
Gaisa kvalitāte
  Ziņas / Rīgas domē  
„Baltie zvirbuļi” pulcējās jau 15. reizi 10.04.2019 14:07 - Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļa
Rīgas kultūras un tautas mākslas centrā „Mazā ģilde” 9. aprīlī pasniedza Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta (RD IKSD) Gada balvu kultūrā „Baltais zvirbulis”. Balvu piešķir, lai izteiktu atzinību un apbalvotu Rīgas pašvaldības kultūras darbiniekus un sadarbības partnerus par kvalitatīva kultūras procesa nodrošināšanu Rīgā. Šogad balvu pasniegšana notika jau 15. gadu pēc kārtas.

RD IKSD Kultūras pārvaldes priekšniece Baiba Šmite atzīst, ka pērn Latvijas simtgadē ir bijis neskaitāmu nozīmīgu notikumu klāsts, tādēļ izvērtēt, kurš būtu pelnījis, lai izceltu īpaši, nav bijis viegli.

„Nominācijas ir gan par ilglaicīgu kvalitatīvu darbu, gan par unikāliem projektiem. Pagājušajā gadā bija daudz apjomīgu projektu, kurus realizēja vairāku cilvēku komanda, tādēļ „Baltais zvirbulis” šoreiz aizceļoja arī pie vairākiem radošiem cilvēkiem uzreiz. Piemēram, Rīgas Centrālās bibliotēkas darbinieku izveidotā izstāde un katalogs „100 grāmatas bērniem” bija viens no skaistākajiem notikumiem. Tāpat Dziesmu un deju svētku dalībnieku paveiktais, bet viņu vidū ievērību ieguva deju ansamblis „Daiļrade”, jo saņēma augstāko novērtējumu divās kategorijās, kas ir arī liels mākslinieciskās vadītājas Ivetas Pētersones-Lazdānes nopelns,” norāda B.Šmite.

Nominācijā „Par ilgstošu un nozīmīgu profesionālo ieguldījumu” šogad balvu saņēma Bolderājas Mūzikas un mākslas skolas skolotāja Dagnija Gailīte par ilgstošu un nozīmīgu profesionālo ieguldījumu mūzikas pedagoģijas jomā.

Balvu nominācijā „Rīgas pilsētas pašvaldības kultūras iestādes darbinieks” ieguva Kultūras un tautas mākslas centra „Ritums” direktore Līga Miķelsone par veiksmīgu un kvalitatīvu kultūras projektu realizāciju.

„Balto zvirbuli” nominācijā „Rīgas pilsētas pašvaldības bibliotēkas darbinieks” piešķīra Rīgas Centrālās bibliotēkas projekta „Izstāde un katalogs „100 grāmatas bērniem”” radošajai grupai – Dzidrai Šmitai, Ingūnai Strangai, Evitai Hofmanei, Zintai Geršmanei, Renātei Šidlovskai, Agrai Turlajai un Laimai Braunai-Gelbei par veiksmīgi īstenoto projektu.

Savukārt nominācijā „Amatiermākslas kolektīva vadītājs” balvas saņēma Rīgas Kultūras un tautas mākslas centra „Mazā ģilde” deju ansambļa „Daiļrade” mākslinieciskā vadītāja Iveta Pētersone-Lazdāne par mākslinieciski augstvērtīgu jaunradi un sasniegumiem latviešu skatuviskās dejas attīstībā 2018. gadā un Kultūras un tautas mākslas centra „Ritums” folkloras deju kopas „Rīgas Danču klubs” vadītājs Valdis Putniņš par nemateriālā kultūras mantojuma popularizēšanu un ieguldījumu tradicionālo danču vakaru rīkošanā Rīgā.

Nominācijā „Rīgas pilsētas pašvaldības mūzikas un  mākslas skolu darbinieks” balva tika pasniegta Jāzepa Mediņa Rīgas 1. mūzikas skolas skolotājai, jaunāko klašu pūtēju orķestra diriģentei Katrīnai Kivleniecei par pūtēju orķestra sasniegumiem un nozīmīgu pedagoģisko darbu 2018. gadā.

Nominācijā „Sadarbības projekts” balvas piešķīra Vides mākslas objekta „Goda vārti” radošajai grupai – Visvaldim Asarim, Kasparam Eglītim un Mārim Kalvem par inovatīva projekta realizāciju pilsētvidē, veltījumu Latvijas valsts simtgadei. Balvu saņēma arī Rīgas Latviešu biedrības priekšsēdētājs Guntis Gailītis par īstenotajiem Rīgas Latviešu biedrības 150. jubilejas gada projektiem un Rīgas Starptautiskās laikmetīgās mākslas biennāles (RIBOCA1) dibinātāja Agnija Mirgorodska par kvalitatīvu Rīgas Starptautiskās laikmetīgās mākslas biennāles projekta īstenošanu un nozīmīgu ieguldījumu kultūras starptautiskās aprites veicināšanā.

Balvu nominācijā „Sadarbība kultūras procesa atspoguļošanā” ieguva Latvijas Televīzijas žurnāliste un producente Ilze Strenga par kvalitatīvu un sabiedrību informējošu kultūras sižetu veidošanu un Orķestra „Rīga” koncertu atspoguļojumu Latvijas Televīzijas raidījumā „Rīta Panorāma”.

Balvu „Baltais zvirbulis” veidojis mākslinieks Aigars Bikše un to pasniedz jau no 2004. gada.

Informāciju sagatavoja: Indra Vilde, RD IKSD sabiedrisko attiecību vadītāja, tālr.: 67026838, mob. tālr.: 26708034


Pasākums „Līgosim krastmalā! Pirms simts gadiem Daugavmalā...”
Pilsēta | Rīga šodien | Pakalpojumi | Pašvaldība | Uzņēmējiem | Medijiem | Jauniešiem | Tūristiem

Bezmaksas informācijas tālrunis: 80000800. Rīgas domes diennakts tālrunis: 67026101.
Portāla atbalsta e-pasts: atbalsts@riga.lv
Copyright © 2003-2011, Riga.lv, Portāla lietošanas noteikumi