Pilsēta
Rīga šodien
Pakalpojumi
Pašvaldība
Uzņēmējiem
Medijiem
Jauniešiem
Tūristiem
20.01.2018
Palīdzības sistēma
Vārda dienas svin:
Alģis, Aļģirds, Oļģerts, Orests
Valūtas kursi
GBP: 0,8837
RUB: 69,3324
USD: 1,2255
 Visas valūtas
Gaisa kvalitāte
  Ziņas / Pilsētā un sabiedrībā  
O.Vācieša un M.Nometņu ielas krustojumā atjaunota skulptūra „Tautasdziesma” 31.10.2017 16:30 - Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļa
Pārdaugavā starp Lielo un Mazo Arkādijas parku, Ojāra Vācieša un Mazās Nometņu ielas krustojumā otrdien, 31. oktobrī, tika atklāta atjaunotā skulptūra „Tautasdziesma”.

Tēlnieka Ojāra Feldberga veidoto skulptūru uzstādīja 1990. gadā par godu XX Vispārējiem latviešu Dziesmu un X Deju svētkiem. 2,6 metrus augstā skulptūra kalta gaišā granītā – apaļas formas pamatne, un lieta bronzā – četrskaldņu kubs, kuru vidū pārdala uz četrām debespusēm vērsti stilizēti tautumeitu stāvi. Nelielo zālāju, kura vidū atrodas skulptūra, pārdala četri bruģēti celiņi, kas no visām debespusēm saplūst pie skulptūras pamatnes. Diemžēl skulptūra cieta no krāsainā metāla zagļu vandālisma – tika nozagta bronzas daļa.
Šoreiz autors Ojārs Feldbergs tās zudušo daļu ir veidojis granītā, saglabājot ideju par cilvēka dzīves četriem posmiem – no bērnības līdz dzīves norietam, kas izkalti četru stilizētu latviešu tautumeitu stāvos. Vienlaicīgi tā ir arī alegorija par Latvijas četru novadu ļaudīm – Dziesmu svētku dalībniekiem.

Skulptūras atjaunošanu finansēja Rīgas pieminekļu aģentūra, šim nolūkam atvēlot vairāk nekā 15000 eiro.

Informāciju sagatavoja: Mārtiņš Vilemsons, Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļas projektu koordinators, tālr.: 67026231; e-pasts: martins.vilemsons@riga.lv


Rīgā atklāj Latvijas valsts simtgadei veltītu vides mākslas objektu „Goda vārti”
Pilsēta | Rīga šodien | Pakalpojumi | Pašvaldība | Uzņēmējiem | Medijiem | Jauniešiem | Tūristiem

Bezmaksas informācijas tālrunis: 80000800. Rīgas domes diennakts tālrunis: 67026101.
Portāla atbalsta e-pasts: atbalsts@riga.lv
Copyright © 2003-2011, Riga.lv, Portāla lietošanas noteikumi