Pilsēta
Rīga šodien
Pakalpojumi
Pašvaldība
Uzņēmējiem
Medijiem
Jauniešiem
Tūristiem
27.06.2019
Palīdzības sistēma
Vārda dienas svin:
Malvis, Malvīne
Valūtas kursi
GBP: 0,8960
RUB: 71,6399
USD: 1,1362
 Visas valūtas
Gaisa kvalitāte
  Ziņas / Uzņēmējdarbība  
“Rīgas Drosmes grantu” saņem 25 biznesa ideju autori 07.12.2018 14:03 - Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļa
Rīgas pilsētas pašvaldība 2018. gadā izveidojusi jaunu uzņēmējdarbības atbalsta programmu agrīnā stadijā esošu biznesa ideju attīstībai – “Rīgas drosmes grantu”,  tai atvēlot 50 000 eiro finansējumu.
Jaunā programma piedāvāja “gudrās naudas” atbalstu, ne tikai piešķirot programmas laureātiem finansējumu 2000 eiro apmērā, bet arī nodrošinot Rīgā esošu augstskolas inkubatoru mentoringu jaunās biznesa idejas attīstībai, kā arī finansējuma lietderīgai izmantošanai.

Finansējumu no pašvaldības saņēma 25 biznesa idejas, kuru autori ar savu projektu iekļuva LIAA organizētā konkursa “Ideju kauss” 2. kārtā, piedalījās apmācību kursā un pieteicās dalībai programmā “Rīgas drosmes grants”. Granta saņēmēju biznesa idejas attīstīt un piešķirto finansējumu lietderīgi ieguldīt palīdzēs Rīgā esošie augstskolu biznesa inkubatori - Latvijas Universitātes, Rīgas Tehniskās universitātes, Ekonomikas kultūras augstskolas, Banku augstskolas, RISEBA un Turības.
Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs: “Viens no pašvaldības uzdevumiem ir atbalstīt uzņēmējdarbību pilsētā un veicināt jaunu uzņēmumu veidošanos. Programmas “Rīgas drosmes grants” mērķis ir iedrošināt iedzīvotājus uzsākt uzņēmējdarbību, popularizēt uzņēmējdarbības ideju un garu, sadarbojoties ar augstskolu inkubatoriem, palīdzot  tehnoloģisku un inovatīvu biznesa ideju autoriem iegūt  nepieciešamās  zināšanas.”

Kā akcentē “Turība Business HUB” programmas "Mentorklase" līdzautore Terēze Riekstiņa: “Rīgas drosmes grants” jaunajiem uzņēmējiem vai tiem, kam ir tikai biznesa ideja, ir ļoti kolosāls rīks. Ir ļoti apsveicami, ka Rīgas dome atbalsta šādas jaunas, svaigas idejas, to izaugsmi. Protams, var būt gadījumi, kad ideja pirmajā piegājienā var neattīstīties līdz stabilam biznesam, bet dalībnieks būs guvis neatsveramu pieredzi šajā procesā, kas var noderēt nākotnē, lai izveidotu kaut ko jaunu.” Vienlaikus Riekstiņa piebilst, ka  pēc dalības "Rīgas drosmes grants" programmā, Rīgas dome dalībniekiem jau ir sagatavojusi nākamos pakāpienus sava biznesa attīstīšanai, piemēram, konkursu “Atspēriens”.

Pieteikumus “Rīgas drosmes grantam” varēja iesniegt pilngadīgas fiziskas personas, kuras ar savu biznesa ideju izturēja konkursa “Ideju kauss” 1. kārtu un kuras apmeklēja “Ideju kausa” ietvaros organizētās apmācības. Granta pretendenti savus projektus klātienē prezentēja Rīgas biznesa inkubatoru pārstāvjiem, lai noteiktu Inkubatoru gatavību sadarbībai ar katru no idejām.

Šogad “Ideju kausa” konkursam bija pieteikušies 352 dalībnieki ar 160 biznesa idejām (t.sk. 65%  no Rīgas jeb 227 dalībnieki ar 104 idejām). 31 ideju autors (t.sk. 25 no Rīgas) iesniedza pat vairākas idejas - divās līdz pat piecās dažādās nozarēs.

No 53 idejām, kas iekļuva “Ideju kausa” 2. kārtā un kvalificējās “Rīgas drosmes grantam”, iesniegtas tika 40. Piedāvājumi sadarbībai ar Inkubatoriem pēc klātienes prezentācijām tika izteikti 35 idejām un to autoriem.

Papildu informācija Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta mājas lapā: www.rdpad.lv/rigasdrosmesgrants/

 

Informāciju sagatavoja Solvita Brence, Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta, Sabiedrisko attiecību vadītāja, tālr.:67012916; e-pasts: solvita.brence@riga.lv ; Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļas projektu koordinators Mārtiņš Vilemsons, tālr: 67026231, e-pasts: martins.vilemsons@riga.lv.


Pasākums „Līgosim krastmalā! Pirms simts gadiem Daugavmalā...”
Pilsēta | Rīga šodien | Pakalpojumi | Pašvaldība | Uzņēmējiem | Medijiem | Jauniešiem | Tūristiem

Bezmaksas informācijas tālrunis: 80000800. Rīgas domes diennakts tālrunis: 67026101.
Portāla atbalsta e-pasts: atbalsts@riga.lv
Copyright © 2003-2011, Riga.lv, Portāla lietošanas noteikumi