Pilsēta
Rīga šodien
Pakalpojumi
Pašvaldība
Uzņēmējiem
Medijiem
Jauniešiem
Tūristiem
05.06.2020
Palīdzības sistēma
Vārda dienas svin:
Igors, Ingvars, Margots
Valūtas kursi
GBP: 0,8969
RUB: 77,8132
USD: 1,1250
 Visas valūtas
Gaisa kvalitāte
  Ziņas / Kultūra un izklaide  
Izstādei „Jūgendstils Rīgā. Kolekcijas desmitgade” pagarināts ekspozīcijas apskates periods 17.09.2019 15:52 - Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļa
Pateicoties apmeklētāju interesei un atsauksmēm par izstādi „Jūgendstils Rīgā. Kolekcijas desmitgade”, kas apskatāma izstāžu zālē „Rīgas mākslas telpa”, tās ekspozīcijas laiks tiek pagarināts līdz 10. oktobrim.

Izstāde „Jūgendstils Rīgā. Kolekcijas desmitgade”, kas no 2019. gada 21. jūnija aplūkojama izstāžu zālē „Rīgas mākslas telpa”, iepazīstina ar muzeja „Rīgas Jūgendstila centrs” desmit gadu laikā mērķtiecīgi un rūpīgi veidoto kolekciju. Muzejs „Rīgas Jūgendstila centrs” ir vienīgais Latvijā, kas glabā un popularizē jūgendstila kultūrvēsturisko mantojumu, tādējādi šī izstāde sniedz plašu ieskatu muzeja darbībā, kā arī izsmeļošā veidā iepazīstina ar stila attīstību Eiropas kontekstā.

Izsmalcināto jūgendstila priekšmetu kolekciju veido ēdamistabas un viesistabas interjera elementi – no trauku kolekcijām līdz pat antīkam ledusskapim. Savukārt greznie dāmu un kungu apģērbi un aksesuāri, grāmatas un periodika sniedz ieskatu rīdzinieku mākslas dzīvē, stāstot par 20. gadsimta sākuma estētisko pasauli, kultūras un sadzīves tradīcijām. No paaudzes paaudzē mantotie rokdarbi demonstrē rīdzinieču radošo meistarību. Fotogrāfijas un to albumi raksturo Rīgas foto darbnīcu tehniskās iespējas un ataino jūgendstila laika apģērbu, aksesuāru un frizūru modi.

Muzeja glezniecības un grafikas kolekcijā skatāmi vairāki izcilu jūgendstila perioda mākslinieku – J. Rozentāla, B. Borherta, K. Brencēna u.c. darbi. Tāpat ir iespējams izzināt izcilo arhitektu Konstantīna Pēkšēna un Vilhelma Bokslafa radošās darbības.

Līdz šim izstādi ir apmeklējuši 8132 skatītāji.
Izstādes „Jūgendstils Rīgā. Kolekcijas desmitgade” koncepcijas autores ir Agrita Tipāne, Liesma Markova, scenogrāfijas autore – Liesma Markova. To organizē Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības muzejs„ “Rīgas Jūgendstila centrs” un izstāžu zāle „Rīgas mākslas telpa”.

Papildinformācija: Luīze Lismane, Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības „Rīgas mākslas telpa” projektu vadītāja, tālr.: 67105490; E-pasts: Luize.Lismane@riga.lv

Informāciju sagatavoja: Vineta Žilinska, Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības mediju un komunikācijas projektu vadītāja., tālr.: 67181444; E-pasts: vineta.zilinska@riga.lv


Pilsēta | Rīga šodien | Pakalpojumi | Pašvaldība | Uzņēmējiem | Medijiem | Jauniešiem | Tūristiem

Bezmaksas informācijas tālrunis: 80000800. Rīgas domes tālrunis: 67026101.
Portāla atbalsta e-pasts: atbalsts@riga.lv
Copyright © 2003-2011, Riga.lv, Portāla lietošanas noteikumi