Pilsēta
Rīga šodien
Pakalpojumi
Pašvaldība
Uzņēmējiem
Medijiem
Jauniešiem
Tūristiem
05.06.2020
Palīdzības sistēma
Vārda dienas svin:
Igors, Ingvars, Margots
Valūtas kursi
GBP: 0,8969
RUB: 77,8132
USD: 1,1250
 Visas valūtas
Gaisa kvalitāte
  Ziņas / Kultūra un izklaide  
Pasākums „Vecmāmiņas receptes” kultūras pilī „Ziemeļblāzma” 31.10.2019 13:38 - Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļa
3. novembrī plkst. 17.00 kultūras pilī „Ziemeļblāzma” izstādes „Silta, jauka istabiņa” ietvaros notiks pasākums „Vecmāmiņas receptes”. Daudziem bērnības atmiņās ir saglabājušās ainas ar vecmāmiņu, kura lutinājusi ar zeltainiem pīrāgiem, gaisīgu debessmannā vai kādu citu ēdienu, ko īpašu padara ne receptes izsmalcinātība un izejvielu dārdzība, bet mīlestība un gādīgums.

„Vecmāmiņas receptes” ir paaudžu sadarbības un zināšanu apmaiņas pasākums, kas apvieno gastronomiskus, praktiskus un teorētiskus elementus. Pasākumā ar īpašām dzimtas receptēm piedalīsies vecmāmiņas un Latvijas Laikmetīgā mākslas centra mākslas vēstneses Aija Kaula, Ilze Glavane un Ilze Vītola, kā arī ēdiena pētniece Astra Spalvēna un dejas kritiķe Inta Balode. Sekojot recepšu instrukcijām un iesaistot pasākuma viesus, tiks pagatavoti trīs ēdieni, vienlaicīgi atmiņu stāstījumiem izskanēs arī teorētiskas atkāpes par recepti kā vēsturisku dokumentu un sieviešu pieredzes izteicēju.

Pasākums tiek rīkots, lai veicinātu dialogu starp dažādām sabiedrības grupām un nodrošinātu zināšanu un pieredzes pēctecību. Ieeja pasākumā ir bez maksas.

„Vecmāmiņas receptes” ir Latvijas valsts simtgades programmas notikums un daļa no izstādes „Silta, jauka istabiņa”, kas sarīkota kultūras pils „Ziemeļblāzma” 2019. gada Laikmetīgās mākslas programmā.

Pasākumu „Vecmāmiņas receptes” atbalsta kultūras pils „Ziemeļblāzma”, biedrība „LAUKKU”, radošā apvienība „Ah!Oh! ”, Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs.

Papildinformācija: Inita Andžāne, Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības Kultūras pils „Ziemeļblāzma” direktore, tālr.: 67037395; E -pasts: inita.andzane@riga.lv


Informāciju sagatavoja: Vineta Žilinska, Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības mediju un komunikācijas projektu vadītāja., tālr.: 67181444; E-pasts: vineta.zilinska@riga.lv


Pilsēta | Rīga šodien | Pakalpojumi | Pašvaldība | Uzņēmējiem | Medijiem | Jauniešiem | Tūristiem

Bezmaksas informācijas tālrunis: 80000800. Rīgas domes tālrunis: 67026101.
Portāla atbalsta e-pasts: atbalsts@riga.lv
Copyright © 2003-2011, Riga.lv, Portāla lietošanas noteikumi