Pilsēta
Rīga šodien
Pakalpojumi
Pašvaldība
Uzņēmējiem
Medijiem
Jauniešiem
Tūristiem
11.12.2018
Palīdzības sistēma
Vārda dienas svin:
Valdemārs, Valdis, Voldemārs
Valūtas kursi
GBP: 0,9025
RUB: 75,8985
USD: 1,1425
 Visas valūtas
Gaisa kvalitāte
  Ziņas / Rīgas domē  
Rīgas Pašvaldības policija informē par pagājušā gadā paveikto un šogad plānoto 05.03.2018 15:21 - Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļa
5. martā Rīgas pašvaldības policija (RPP) iepazīstināja ar pagājušā gada darba rezultātiem. 2017. gadā RPP saņēmusi 92 706 izsaukumu, turklāt ievērojami pieaudzis to izsaukumu skaits, kuri saņemti caur RPP mobilo aplikāciju. Lai gan izsaukumu skaits joprojām pastāvīgi pieaug, policija spēj saglabāt labus reaģēšanas laikus būtiskākajos notikumos, kuros ir nepieciešama tūlītēja policijas palīdzība, piemēram, kautiņi, ugunsgrēki vai noziegumi, uz tiem pašvaldības policisti ierodas vidēji 6 minūšu un 9 sekunžu laikā. Savukārt uz ģimenes konfliktiem policija ierodas vidēji 14 minūšu un 26 sekunžu laikā.

Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs, informējot par šā gada prioritātēm, kā galveno minēja video kameru uzstādīšanu: „Šogad video novērošanas kameras tiks uzstādītas Bolderājā un Daugavgrīvā. Tad iesim tālāk uz Ķengaragu, Vecmīlgrāvi un citām apkaimēm. Bet ne jau videonovērošana ir svarīgākais. Svarīgākais ir cilvēki, kas skatās šajās kamerās un brauc uz izsaukumiem. Tādēļ kopā ar Finanšu departamentu jau esam sastādījuši plānu, un par finansējumu ne tikai domāsim, bet arī pildīsim.”

RPP Priekšnieks Juris Lūkass uzsvēra, ka reaģēšanas laiki būtu daudz labāki, ja policijai būtu mazāk jāstrādā ar Ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumiem, jo šāda veida izsaukumi sastāda 41 % no kopējā izsaukumu skaita. „Vidēji viena ekipāža 11 stundu maiņā 2,5 stundas strādā ceļu satiksmes uzraudzības jomā, līmējot tā saucamos „plāksterus”. Tas nav pareizi. Diemžēl esam kļuvuši par Ceļu policiju,” teica J. Lūkass.

Tradicionāli ārpus apstāšanās un stāvēšanas noteikumu pārkāpumiem lielākais pārkāpumu skaits ir alkohola lietošanas jomā, proti, par atvērtu alkohola iepakojumu sabiedriskā vietā vai par alkohola lietošanu publiskā vietā, kā arī dažādi alkohola reibumā izdarīti pārkāpumi. Pagājušajā gadā ārpus ceļu satiksmes kopā reģistrēti 13 937 administratīvie pārkāpumi, no kuriem 2878 bija saistīti ar alkohola lietošanu.

Kā galveno nākamā gada prioritāti J. Lūkass uzsvēra darbu bērnu tiesību aizsardzības jomā, kas arī pagājušajā gadā bija policijas prioritāte. RPP priekšnieks pastāstīja, ka pagājušajā gadā 100 bērni šķirti no ģimenēm vecāku apdraudējuma dēļ, kas ir par 70 % vairāk nekā gadu iepriekš.

„Mūsu mērķis nav noķert tikai 17 gadus vecus smēķētājus pie skolām, bet gan novērst tos pārkāpumus, kas tiek izdarīti pret bērniem, kā arī turpināt strādāt ar bērniem profilaktiski, lai viņi paši neizdarītu pārkāpumus,” rezumēja Lūkass.

Informāciju sagatavoja: Toms Sadovskis, Rīgas pašvaldības policijas Galvenais sabiedrisko attiecību speciālists, e-pasts: toms.sadovskis@riga.lv; mob. tālr.: +371 26323545


Operdziedātāja Elīna Garanča saņem balvu “Gada rīdzinieks 2018”
Pilsēta | Rīga šodien | Pakalpojumi | Pašvaldība | Uzņēmējiem | Medijiem | Jauniešiem | Tūristiem

Bezmaksas informācijas tālrunis: 80000800. Rīgas domes diennakts tālrunis: 67026101.
Portāla atbalsta e-pasts: atbalsts@riga.lv
Copyright © 2003-2011, Riga.lv, Portāla lietošanas noteikumi