Pilsēta
Rīga šodien
Pakalpojumi
Pašvaldība
Uzņēmējiem
Medijiem
Jauniešiem
Tūristiem
05.06.2020
Palīdzības sistēma
Vārda dienas svin:
Igors, Ingvars, Margots
Valūtas kursi
GBP: 0,8969
RUB: 77,8132
USD: 1,1250
 Visas valūtas
Gaisa kvalitāte
  Ziņas / Rīga pasaulē  
Eiropā prezentē Rīgas pašvaldības labo praksi sociālajās mājās 08.04.2020 11:43 - R;igas domes Sabiedrisko attiecību nodaļa
Aprīļa sākumā Rīgas domes Labklājības departamenta Sociālās pārvaldes priekšnieks Mārtiņš Moors piedalījās Eiropas Sociālā tīkla (ESN) rīkotajā vebinārā jeb seminārā interneta vidē par pilsētas sociālo pakalpojumu lomu integrācijas un ilgtspējības stratēģiju attīstībā, kurā prezentēja Rīgas pašvaldības labo praksi par sociālo un veselības aprūpes pakalpojumu integrāciju sociālo dzīvojamo māju kompleksā Imantas 8. līnijā.

Šajā kompleksā ir gandrīz 300 sociālie dzīvokļi, Rīgas Sociālā dienesta Teritoriālais centrs, kopienas centrs, grupu dzīvoklis un dienas aprūpes centrs personām ar smagiem garīga rakstura traucējumiem, kā arī veselības centrs. Sociālo pakalpojumu integrēšanu jaunajās sociālajās dzīvojamajās ēkās Rīgas pašvaldība īsteno jau no 2007. gada.

Līdzīgu integrētu modeli 2020. gadā plānots atkārtoti ieviest trijās jaunuzceltajās sociālajās dzīvokļu mājās Bolderājā, Mežrozīšu ielā 43. Šeit papildus sociālajiem un servisa dzīvokļiem tiks izveidoti arī divi ģimeniska tipa dzīvokļi bērniem no sociālās aprūpes institūcijām, grupu dzīvoklis mātēm ar bērniem un kompleks atbalsta vajadzībām, kopienas centrs, kā arī veselības centrs. Šādu integrētas prakses piemēru atzinīgi novērtēja arī ESN tīkla dalībnieki.

ESN ir izveidojis darba grupu saistībā ar ANO Ilgtspējīgas attīstības programmu 2030. gadam, kuru pasaules līderi pieņēma 2015. gadā. Tā ir plaša un universāla politikas programma, kuras mērķis ir palīdzēt dalībvalstīm pārveidot savu pieeju, lai panāktu iekļaujošu, uz cilvēkiem vērstu un ilgtspējīgu attīstību, kurā neviens nav atstāts novārtā.

ESN darba grupas mērķis ir atbalstīt ilgtspējīgas attīstības mērķu īstenošanas progresu, koncentrējoties uz sociālo integrāciju. Šī bija trešā darba grupas tikšanās reize, bet, ņemot vērā infekcijas Covid-19 izplatību visā pasaulē, šoreiz tikšanās notika attālināti.

Eiropas Sociālajā tīklā ir apvienoti dažādi sociālo pakalpojumu sniedzēji Eiropā, kuri veido, pārvalda un īsteno sociālos pakalpojumus. ESN ir izveidots, lai apgūtu inovatīvus risinājumus un uzlabotu sociālo pakalpojumu kvalitāti. Rīgas domes Labklājības departaments piedalās tīkla pasākumos kopš 2013. gada.


Pilsēta | Rīga šodien | Pakalpojumi | Pašvaldība | Uzņēmējiem | Medijiem | Jauniešiem | Tūristiem

Bezmaksas informācijas tālrunis: 80000800. Rīgas domes tālrunis: 67026101.
Portāla atbalsta e-pasts: atbalsts@riga.lv
Copyright © 2003-2011, Riga.lv, Portāla lietošanas noteikumi