Pilsēta
Rīga šodien
Pakalpojumi
Pašvaldība
Uzņēmējiem
Medijiem
Jauniešiem
Tūristiem
19.02.2019
Palīdzības sistēma
Vārda dienas svin:
Zane, Zuzanna
Valūtas kursi
GBP: 0,8762
RUB: 74,9142
USD: 1,1328
 Visas valūtas
Gaisa kvalitāte
  Ziņas / Kultūra un izklaide  
Dziesmu un deju svētki – vides mākslas objektā „Goda vārti” 02.07.2018 09:30 - Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļa
Sveicot svētku dalībniekus Rīgā un godinot Dziesmu un deju svētku tradīciju kā Latvijas vērtību, vides mākslas objektā „Goda vārti” redzama īpaši dejotāju izdejota horeogrāfija, attēlojot svētku simbolu.

Godinot Vispārējos latviešu Dziesmu un deju svētkus kā nozīmīgu tradīciju, „Goda vārtos” VEF Kultūras pils TAD „Rotaļa” izdejo vairākus etnogrāfiskos tautas deju rakstus, bet goda sardzē par svētkiem stāv tie cilvēki, kuri tāpat kā dejotāji un dziedātāji ir nozīmīga to sastāvdaļa – dalībnieku autobusa šoferis un tautas tērpu darinātāja.
 
„Ir ļoti patīkami atdot godu tādam notikumam. Dziesma, deja, aušana – darba tikums jau ir vērtība. Visas materiālās un nemateriālās  vērtības ir jāsaudzē. Dziesmusvētki ir ļoti liela kopības sajūta – bauda dvēselei uz ilgu laiku”, savu motivāciju piedalīties Latvijas vērtību goda sardzē, pauž tautas tērpu darinātāja Elita Gailīte-Grauduma.
 
Savukārt svētku dalībnieku autobusa šoferis Jānis Gūtmanis par iespēju iesaistīties projektā saka: „Es kopš 1994. gada esmu vedis dziedātājus un dejotājus uz visiem svētkiem un pats esmu dziedājis 17 gadus korī, tāpēc atbalstu šo iniciatīvu. Stāvēt goda sardzē par Dziesmu svētkiem nozīmē godāt un aizsargāt Latviešu lielākos svētkus, kuriem ir unikāla vērtība”.
 
Jau valsts jubilejas gada sākumā Rīgā izvietotais vides mākslas objekts „Goda vārti” stāsta par svarīgiem notikumiem šajā gadā un aicina ikvienu stāties simboliskā sardzē par Latvijas vērtībām – Brīvību, Valodu, Saulgriežiem, Dabu, Dziesmu un deju svētkiem un citām.
 
„Vides mākslas objekts „Goda vārti” ir Rīgas veltījums Latvijas valsts simtgadei un apliecinājums, ka arī nākamos 100 gadus jāsaudzē tas mantojums, kas mums, Latvijas iedzīvotājiem, ļauj būt tādiem, kādi esam – ar savu valodu, savā brīvībā un dabā stiprināti, jo tikai mēs paši varam Latvijas vērtības nosargāt”, simbolisko vēstījumu raksturo objekta tematiskā satura autors Kaspars Eglītis un videoprogrammu vizualitātes veidotājs Māris Kalve.

VIDEO: https://www.youtube.com/watch?v=GJB9HibaJTw
 
Informāciju sagatavoja: Indra Vilde – Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta sabiedrisko attiecību vadītāja, tālr. 67026838; mob. 26708034; e-pasts: indra.vilde@riga.lv; www.iksd.riga.lv; facebook.com/rd.iksd; twitter.com/rdiksd; youtube.com/ RD IKSD


Pilsēta | Rīga šodien | Pakalpojumi | Pašvaldība | Uzņēmējiem | Medijiem | Jauniešiem | Tūristiem

Bezmaksas informācijas tālrunis: 80000800. Rīgas domes diennakts tālrunis: 67026101.
Portāla atbalsta e-pasts: atbalsts@riga.lv
Copyright © 2003-2011, Riga.lv, Portāla lietošanas noteikumi