Pilsēta
Rīga šodien
Pakalpojumi
Pašvaldība
Uzņēmējiem
Medijiem
Jauniešiem
Tūristiem
25.01.2020
Palīdzības sistēma
Vārda dienas svin:
Sigurds, Zigurds, Sigvards
Valūtas kursi
GBP: 0,8431
RUB: 68,1692
USD: 1,1035
 Visas valūtas
Gaisa kvalitāte
  Ziņas / Kultūra un izklaide  
VEF Kultūras pilī atvērta izstāde “Stils. Ivetas Vecenānes tekstils” 09.12.2019 10:45 - Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļa
VEF Kultūras pils aicina uz mākslinieces Ivetas Vecenānes darbu izstādi, kas līdz 2020. gada 19. janvārim būs apskatāma bez maksas.  10. decembrī no 17.00 līdz 19.00 apmeklētāji varēs personīgi tikties ar Ivetu Vecenāni VEF Kultūras pils Izstāžu zālē (Rīgā, Ropažu ielā 2). Tekstils, gobelēni un mazo formu darbi ar māksliniecei raksturīgo silto un košo pilnkrāsu sajūtu ieved fascinējoši telpiskā pasaulē, kur dabas elementi pārtop filozofiskos simbolos.

Šajā izstādē mākslinieces daiļradi pārstāv darbi, kas tapuši laikā no 2006. līdz 2019. gadam – gobelēni izvietoti pils Izstāžu zālē un Vestibila pirmajā stāvā, savukārt filigrānie zīda apgleznojumi rotā Vestibila otro stāvu un Spoguļzāli. Izstādē varēs gūt ieskatu arī mākslinieces darināto rotu pasaulē un iegādāties skaistas un mīļas dāvanas Ziemassvētkiem.

Iveta Vecenāne absolvējusi Latvijas Mākslas Akadēmijas Tekstila fakultāti, viņas darbi bagātina Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeja krājumu Latvijā, tie regulāri tiek izstādīti gan personālizstādēs, gan grupu izstādēs Latvijā un pasaulē. Ivetas Vecenānes darbu katalogā mākslas zinātniece Anita Vanaga mākslinieces radošo pasauli raksturojusi šādi: “Ivetas Vecenānes mākslas tēlainība ar lielu ziedu, augu, ainavas motīviem, kas rodas no dabas vērojuma, un tieksme uz vizuālā tēla blīvumu formu ģeometrizācijā vai krāsu laukumu brīvajā kārtojumā ierosina transcendentālas domas un intīmas noskaņas arī. Gobelēnu savienība ar reālām sienām veido dzīves telpas oderi. Šī telpa ar drošības, stabilitātes un siltuma sajūtu darbojas kā neizsīkstošas kustības un atjaunošanās avots.”                                                 

Informāciju sagatavoja: Sandra Zandberga, VEF Kultūras pils mākslinieciskā vadītāja, tālr.: 29470881, e-pasts: sandra.zandberga@riga.lv.


Diskusija “"Rail Baltica" kā projekts Rīgas attīstībai"
Pilsēta | Rīga šodien | Pakalpojumi | Pašvaldība | Uzņēmējiem | Medijiem | Jauniešiem | Tūristiem

Bezmaksas informācijas tālrunis: 80000800. Rīgas domes tālrunis: 67026101.
Portāla atbalsta e-pasts: atbalsts@riga.lv
Copyright © 2003-2011, Riga.lv, Portāla lietošanas noteikumi