Pilsēta
Rīga šodien
Pakalpojumi
Pašvaldība
Uzņēmējiem
Medijiem
Jauniešiem
Tūristiem
25.05.2018
Palīdzības sistēma
Vārda dienas svin:
Anšlavs, Junora
Valūtas kursi
GBP: 0,8748
RUB: 72,1879
USD: 1,1728
 Visas valūtas
Gaisa kvalitāte
  Ziņas / Rīgas domē  
Deputāti iepazīstas ar trim „2017. gada balvai Rīgas arhitektūrā” pieteiktajiem objektiem 11.09.2017 17:09 - Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļa
Pirmdien, 11.septembrī, Pilsētas attīstības komitejas deputāti izbraukuma sēdē apmeklēja trīs objektus, kas pieteikti „2017. gada balvai Rīgas arhitektūrā” – trīs daudzstāvu dzīvojamās mājas Ģertrūdes ielā 121, daudzfunkcionālu daudzstāvu ēku Sporta ielā 11, kā arī viesnīcu Jēkaba ielā 24.

Ēkas Ģertrūdes ielā 121 ir ļoti labs paraugs, kā glābt diezgan bēdīgā stāvoklī esošos centra namus, kuru ir daudz. Kā uzsver Latvijas arhitektu savienības pārstāvis Vilnis Slars: „Būves ir nepārprotama rekonstrukcija, kurā ar savu šarmu piedalās gan vecais – atsegtie ķieģeļi un ielas mājas pirmā stāva veikali, gan efektīgā virsbūve pagalma namiem, kas ir mūsdienīga.”

Biroju ēka Sporta ielā 11 tiek vērtēta, kā liels solis uz augšu būvniecības un projektēšanas kvalitātei Latvijā. Ēka ir veikta „BREEAM” sertifikācija, kas to novērtējusi „Excellent” līmenī, kas ir otrs augstākais novērtējums šajā sistēmā. Biroja ēkai izveidotas plašas velosipēdu novietnes, kā arī padomāts par iespēju uzlādēt videi draudzīgākās automašīnas – elektromobiļus. Apskates brīdī redzamais velosipēdu skaits novietnē liecina, ka šis pārvietošanās veids diezgan stabili ienāk rīdzinieku darba ikdienā.

Ilgus gadus pamestās mājas paliekas Jēkaba ielā 24 ar savu nožēlojamo izskatu radīja negatīvas emocijas garāmgājējiem. Turklāt fasādes noturošie lielgabarīta koka elementi daļēji nosprostoja trotuāru un apgrūtināja pārvietošanos. 2016. gadā ēkas tika pārbūvēta un tagad ir prieks skatīt atjaunoto, krāsaino fasādi.

Arhitektūras sasniegumu skatei „2017. gada balva Rīgas arhitektūrā” šogad no vairāk nekā 725 pagājušajā gadā ekspluatācijā nodotajiem būvobjektiem tika atlasītas 29 būves, kuras izvērtēja kompetenta žūrija, kas nominēja 11 objektus balvas saņemšanai. No tiem trīs labākos izbraukuma sēdē apskatīja deputāti.

Lai izceltu un popularizētu sasniegumus Rīgas arhitektūrā, sekmējot kvalitatīvas pilsētvides attīstību, un apzinātu arhitektu veikumu, jaunāko objektu skate tiek organizēta kopš 2006. gada. Tās mērķis – rosināt profesionālu diskusiju par vērtībām pilsētas arhitektūrā un kritērijiem kvalitatīvas pilsētvides novērtēšanā un veicināt sabiedrības pieprasījumu pēc kvalitatīvas dzīves telpas, ar to vairojot sabiedrības izpratni un līdzdalību un veidojot pieprasījumu pēc kvalitatīviem pakalpojumiem arhitektūrā.

Ar arhitektūras sasniegumu skatei izvirzītajiem objektiem, to fotogrāfijām un ekspertu vērtējumiem ir iespējams iepazīties Rīgas pilsētas arhitekta biroja mājaslapā: www.arhitekts.riga.lv

Informāciju sagatavoja: Ilze Krūkle, Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļas projektu koordinatore, +37167181066; e-pasts: ilze.krukle@riga.lv


Noslēgti līgumi par pašvaldības līdzfinansējumu daudzdzīvokļu dzīvojamo māju renovācijai
Pilsēta | Rīga šodien | Pakalpojumi | Pašvaldība | Uzņēmējiem | Medijiem | Jauniešiem | Tūristiem

Bezmaksas informācijas tālrunis: 80000800. Rīgas domes diennakts tālrunis: 67026101.
Portāla atbalsta e-pasts: atbalsts@riga.lv
Copyright © 2003-2011, Riga.lv, Portāla lietošanas noteikumi