Pilsēta
Rīga šodien
Pakalpojumi
Pašvaldība
Uzņēmējiem
Medijiem
Jauniešiem
Tūristiem
25.05.2018
Palīdzības sistēma
Vārda dienas svin:
Anšlavs, Junora
Valūtas kursi
GBP: 0,8748
RUB: 72,1879
USD: 1,1728
 Visas valūtas
Gaisa kvalitāte
  Ziņas / Kultūra un izklaide  
„Baltajā naktī” būs 59 laikmetīgās mākslas un kultūras pasākumi 06.09.2017 16:36 - Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļa
Mūsdienu kultūras forums „Baltā nakts” Rīgā norisināsies šonedēļ, naktī no 9. uz 10. septembri. Organizatori tajā piedāvās 59 dažādus laikmetīgās mākslas un kultūras pasākumus. Šogad „Baltā nakts” norit svinību zīmē – ir pagājuši 15 gadi kopš pirmās „Baltās nakts” jeb „Nuit Blanche” Parīzē, kur radīta šī foruma ideja. Tāpēc Rīgā šogad būs īpaši daudzveidīga starptautiska programma.

Foruma pamatprogrammu veidos vairāk nekā 34 mākslas un kultūras projekti, tostarp koncerti, instalācijas un performances pilsētvidē, izstādes, multimediāli projekti, dzejas lasījumi un filmu programmas. Pamatprogrammu papildinās vairāk nekā 25 iniciatīvas projekti, kuru organizēšanā iesaistās mākslas galerijas, kafejnīcas, mākslas un kultūras studijas, kā arī citi aktīvi rīdzinieki un domu biedri. Dalība visos „Baltās nakts” pasākumos ir bez maksas. Foruma informācijas centrs darbosies no 9. septembrī plkst. 14.00 līdz 10. septembra plkst. 2.00 laukumā pie Brīvības pieminekļa līdzās Laimas pulkstenim.

„Baltās nakts” pasākumi lielākoties notiks Vecrīgā, pilsētas centrā, Miera ielas apkaimē, Spīķeros un tuvējā Pārdaugavā. Turklāt Pārdaugavas mākslas, kultūras un izklaides vietas šā programmā var lepoties ar īpaši daudzveidīgu un plašu piedāvājumu.

Rīgas centru un Mežaparku savienos divi mākslas tramvaji ar atšķirīgām programmām. Viens tramvajs būs veltīts E. Veidenbauma dzejai un elektroniskajai mūzikai. Savukārt otrā tramvajā jaunie mākslas un dizaina talanti radīs pasaules iekšējo atainojumu ar animācijām un gaismas objektiem.

„Baltās nakts” pasākumi būs arī mobilajās kultūrtelpās „Stropi” – Mežaparkā un Ķengaragā, kur norisināsies sarunas dzejā projektā „Siev.Dz.”, kā arī Ziemeļblāzmas pilī, kur notiks dejas teātra kompānijas „Stars’ Well” izrāde „Ēnas” un grupas „Triānas Parks” koncerts.

Šogad Rīgā tiks īstenoti vairāki starptautiski projekti. Unikāls notikums būs Īva Kleina (Yves Klein,1928 – 1962), franču gleznotāja un peformanču meistara, jaunā reālisma un performanču mākslas aizsācēja Eiropā un zilās krāsas ģēnija, skaņdarba „Monotonā klusuma simfonija” pirmatskaņojums Latvijā. Lai labāk iepazītu mākslinieka daiļradi, „Cafe Film Noir” norisināsies Īva Kleina filmu vakars, kurā būs iespēja noklausīties lekciju, noskatīties performanču video un dokumentālus sižetus par mākslinieku. Sarunu par mākslinieka dzīves gājumu un darbiem vadīs mākslas zinātniece Inese Baranovska. Savās atmiņās par sadarbību ar mākslinieku dalīsies slavenu Kleina performanču modele Elena Palumbo (Elena Palumbo).

Vērienīgs, dažādos starptautisko festivālos novērtēts vides objekts būs skatāms Bastejkalnā „Museum of the Moon” jeb „Mēness muzejs” – Lielbritānijas mākslinieka Luka Džeroma (Luke Jerram) un vairāku sadarbības partneru veidota ceļojoša instalācija. Tas ir septiņus metrus augsts, ar gaisu pildīts, izgaismots Mēness modelis, uz kura attēlots precīzs NASA Mēness virsmas satelītuzņēmums mērogā 1:500 000.

„Baltajā naktī” viesosies Spānijas ielu teātra grupa „Kamchàtka”, demonstrējot performances Miera ielā un Stacijas laukumā. Ar humora un enerģijas pilnu izrādi „Mosh Split” uzstāsies cirka mākslas trupa „Sisus Sirkus” no Somijas, bet Igaunijas zinātnes centrs „AHHA” Rīgā viesosies ar programmu „Izgudrojumu nakts”. Māksliniece Čidema Mirola (Cigdem y Mirol, Beļģija) piedāvās vizuālu un skaņas instalāciju „Mans un vērojošā ķermenis un skaņa: grāmatu performance”, kas notiks „Dirty Deal Teatro”.

Francijas radošās apvienības „Ateliers du Bout de la Cale” projekts „Aquatic Life” jeb „Ūdens pasaule” Esplanādē ir mākslinieku Benžamina Flao (Benjamin Flao), Žele Flao (Gaele Flao) un Monsieur QQ īpaši Rīgas „Baltajai naktij 2017” radīts grafisks un muzikāls rondo, kas skatītājus aizvedīs tintes un zīmuļa uzburtā ceļojumā izsapņotu zemju, debesu un jūru kartēs. Francijas mākslinieki piedalīsies arī izstādē „Mūsdienu franču keramika”.

Jau 12 gadus pēc kārtas septembra sākumā Rīgas kultūras dzīvē nozīmīgu vietu ieņem forums „Baltā nakts”, kas ir daļa no starptautiska projekta „Eiropas Baltās naktis”, ko aizsāka piecas Eiropas galvaspilsētas – Brisele, Madride, Parīze, Rīga un Roma. Šobrīd „Balto nakti” vai līdzvērtīgus pasākumus organizē arī Amsterdamā, Bukarestē, Portu un Valetā, Toronto, Tokijā, Monreālā un citās pilsētas.

Rīgā forumu „Baltā nakts” atbalsta Rīgas dome, organizē Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Kultūras pārvalde sadarbībā ar aktīvākajām Latvijas kultūras organizācijām, iesaistot Latvijas un ārvalstu māksliniekus.

„Baltās nakts” programma pieejama www.baltanakts.lv
www.facebook.com/Baltanakts
https://www.instagram.com/balta_nakts/
https://twitter.com/BaltaNakts

Papildinformācija: Linda Vītola-Barānova, tālr.: +371 29633 631; E-pasts: linda@jazz-com.com ;

Informāciju sagatavoja: Indra Vilde – RD IKSD sabiedrisko attiecību vadītāja, tālr.: 67026838; mob. tālr.: 26708034; e-pasts: indra.vilde@riga.lv


Noslēgti līgumi par pašvaldības līdzfinansējumu daudzdzīvokļu dzīvojamo māju renovācijai
Pilsēta | Rīga šodien | Pakalpojumi | Pašvaldība | Uzņēmējiem | Medijiem | Jauniešiem | Tūristiem

Bezmaksas informācijas tālrunis: 80000800. Rīgas domes diennakts tālrunis: 67026101.
Portāla atbalsta e-pasts: atbalsts@riga.lv
Copyright © 2003-2011, Riga.lv, Portāla lietošanas noteikumi