Pilsēta
Rīga šodien
Pakalpojumi
Pašvaldība
Uzņēmējiem
Medijiem
Jauniešiem
Tūristiem
27.04.2018
Palīdzības sistēma
Vārda dienas svin:
Klementīne, Raimonda, Raina, Tāle
Valūtas kursi
 Visas valūtas
Gaisa kvalitāte
  Ziņas / Rīgas domē  
Rīgas pašvaldības policija atskaitās par paveikto 16.02.2017 17:16 - Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļa
Šodien, 16. februārī, Rīgas domes Drošības, kārtības un korupcijas novēršanas komitejas sēdes laikā Rīgas pašvaldības policija atskatījās uz gada laikā padarīto un prezentēja deputātiem darba rezultātus.

Pagājušā gada laikā iedzīvotāju uzticība ir augusi policijai un Rīgas pašvaldības policija pauž gatavību uzņemties jaunas funkcijas.

Ja vērtē Rīgas pašvaldības policijas darbu kopumā, tad viens no galvenajiem kritērijiem ir kopējais notikumu un izsaukumu skaits policijā. Pagājušajā gadā Rīgas pašvaldības policija (RPP) saņēma 82 902 izsaukumus, kas ir par 14% vairāk nekā gadu iepriekš. Tas liecina, ka iedzīvotāju uzticība policijai ir augusi. Arī sabiedriskās domas aptaujas to apliecina, jo pēc pēdējiem datiem aptuveni 75% rīdzinieku savā apkaimē jūtas droši.

Kā vienu no galvenajām pagājušā un arī nākamā gada prioritātēm RPP priekšnieks Juris Lūkass izvirzīja darbu bērnu tiesību aizsardzības jomā, akcentējot, ka arī turpmāk īpaša uzmanība tiks pievērsta pārkāpumiem, kas izdarīti bērna klātbūtnē vai bērna aprūpes pienākumu nepildīšanai. Pagājušajā gadā kopā pie atbildības sauktas 476 personas par likumpārkāpumiem, kas izdarīti pret bērniem, bet 59 bērni šķirti no ģimenēm. Lūkass uzsvēra, ka svarīgākais ir identificēt problēmu pirms tā pārvērtusies traģēdijā.

Tāpat gada pārskatā Juris Lūkass atgādināja, ka pagājušajā gadā RPP rindas pametuši 114 policisti, bet darbā pieņemti vien 79 kārtības sargi. Visbiežākais darba attiecību izbeigšanas iemesls bijis zemais atalgojums, tādēļ vienlaikus Lūkass uzteica Rīgas domes atbalstu, jo ar janvāri ir rasta iespēja policistiem palielināt atalgojumu. Lūkass arī uzsvēra, ka RPP pēdējā gada laikā mainīta personāla politika, proti, ja agrāk 35-40% darbinieku bija kārtībnieki un 25-30% darbinieku bija inspektori, tad tagad inspektoru skaits palielināts. Proti, jaunajiem darbiniekiem tiek dotas straujākas izaugsmes iespējas.

Runājot par sociālajām garantijām, Lūkass atzinīgi novērtēja to, ka Saeimas Sociālo un darba lietu komisija konceptuāli atbalstījusi izdienas pensiju maksāšanu pašvaldības policistiem, taču pauda nožēlu, ka šajā jautājumā pagaidām nav rasts risinājums par šo sociālo garantiju finansēšanas avotu.

Savukārt Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes priekšnieka vietnieks Aleksandrs Bukēvičs RPP gada pārskata sanāksmē pauda pateicību Rīgas policistiem par sadarbību un uzsvēra, ka Rīga, pateicoties tiesībsargājošo iestāžu darbam, ir viena no drošākajām pilsētām ne tikai Eiropā, bet, iespējams, arī visā pasaulē. Rīgas domes Drošības, kārtības un korupcijas novēršanas komitejas priekšsēdētājs Dainis Turlais pieņēma A.Bukēviča ielūgumu kādu no nākamajām komitejas sēdēm organizēt Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldē, lai pārrunātu vēl ciešākas sadarbības iespējas.

Informāciju sagatavoja:  Toms Sadovskis, Rīgas pašvaldības policijas Galvenais sabiedrisko attiecību speciālists Tālr.  +371 26323545, e-pasts: toms.sadovskis@riga.lv


Pārbauda Lucavsalas ielas pārbūves darbus
Pilsēta | Rīga šodien | Pakalpojumi | Pašvaldība | Uzņēmējiem | Medijiem | Jauniešiem | Tūristiem

Bezmaksas informācijas tālrunis: 80000800. Rīgas domes diennakts tālrunis: 67026101.
Portāla atbalsta e-pasts: atbalsts@riga.lv
Copyright © 2003-2011, Riga.lv, Portāla lietošanas noteikumi