Pilsēta
Rīga šodien
Pakalpojumi
Pašvaldība
Uzņēmējiem
Medijiem
Jauniešiem
Tūristiem
25.05.2018
Palīdzības sistēma
Vārda dienas svin:
Anšlavs, Junora
Valūtas kursi
GBP: 0,8748
RUB: 72,1879
USD: 1,1728
 Visas valūtas
Gaisa kvalitāte
  Ziņas / Kultūra un izklaide  
RCB atvērs monogrāfiju par O.Kroderu 11.09.2017 16:48 - Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļa
18. septembrī plkst.16.30 Rīgas Centrālajā bibliotēkas (RCB) telpās (Brīvības ielā 49/53, 2. Stāvā) notiks grāmatas „Hamleta vārdi” atvēršana. Tas ir Vēsmas Lēvaldes pētījums par leģendāro latviešu režisoru Oļģertu Kroderu, un monogrāfijas apakšvirsraksts ir „Klasika un teksts Oļģerta Krodera interpretācijā”.

„Balstoties teorētiskajās zināšanās, praktiskajā teātra darba pieredzē, talantīgā interpretācijas spējā, arhīva materiālu studijās, kā arī skrupulozā darbā ar literāro tekstu un izrāžu režijas eksemplāriem, Vēsmas Lēvaldes pētījums piedāvā aizraujošu ceļojumu režisora radošajā laboratorijā, teksta pārtapšanā no rakstīta vārda runātā, un literārā sacerējuma ceļā līdz skatuvei,” raksta viens no grāmatas zinātniskajiem recenzentiem, Dr. habil. philol. Benedikts Kalnačs.

Savukārt teātra zinātniece Guna Zeltiņa savā atsauksmē norāda: „Radīta saistoša grāmata - pētījums, kas ar savu pamatīgo dokumentāro un tekstoloģisko izpēti, kā arī zinātnisko novitāti O. Krodera iestudējumu līdz šim neskartu aspektu analīzē ir būtisks jaunpienesums mūsu teātra vēsturē un teorijā. Tā sniedz ieskatu režisora un viņa aktieru radošajā laboratorijā un tālab noderēs gan teātra teorētiķiem un praktiķiem, gan studentiem un visiem teātra interesentiem

Grāmatas autore Vēsma Lēvalde uzsver, ka „Hamleta vārdi” atklāj divus Oļģerta Krodera režijas pīlārus – Šekspīra traģēdija „Hamlets” bija viņa neizsmeļamais iedvesmas avots, bet teksta radoša interpretācija skatuvei bija veids, kā literatūras klasikas tēlus padarīt par zālē sēdošo laikabiedriem.

Monogrāfija izdota ar Liepājas Kultūras pārvaldes un valsts pētījumu programmas „Letonika – Latvijas vēsture, valoda, kultūra, vērtības” atbalstu. Grāmatas redaktore ir Ieva Rodiņa, vāka dizainu izstrādājis mākslas fotogrāfs Laimonis Stīpnieks, monogrāfija iespiesta Jelgavas tipogrāfijā. Izmantotas Laimoņa Stīpnieka, Mārtiņa Vilkārša, Matīsa Markovska, Liepājas teātra un Valmieras Drāmas teātra arhīvu fotogrāfijas. Grāmatā iekļautas arī intervijas ar Oļģertu Kroderu un aktieriem Rihardu Rudāku un Jāni Makovski.

Vēsma Lēvalde ir teātra zinātniece, šā gada februārī ieguvusi mākslas zinātņu doktora grādu, aizstāvot promocijas darbu „Klasikas iestudējumi Oļģerta Krodera režijā: teksts un tā interpretācija.”

Grāmatas „Hamleta vārdi” atvēršana notiks ne tikai RCB, bet līdzīgs pasākums 20. septembrī plkst. 17.00 būs arī Liepājas teātrī.

Papildinformācija: tālr.: 67037124

Informāciju sagatavoja: Aiga Balode, RCB Bibliotēku dienesta vadītāja p.i.; E-pasts: aiga.balode@rcb.lv; tālr.: +371 67623759


Noslēgti līgumi par pašvaldības līdzfinansējumu daudzdzīvokļu dzīvojamo māju renovācijai
Pilsēta | Rīga šodien | Pakalpojumi | Pašvaldība | Uzņēmējiem | Medijiem | Jauniešiem | Tūristiem

Bezmaksas informācijas tālrunis: 80000800. Rīgas domes diennakts tālrunis: 67026101.
Portāla atbalsta e-pasts: atbalsts@riga.lv
Copyright © 2003-2011, Riga.lv, Portāla lietošanas noteikumi