Pilsēta
Rīga šodien
Pakalpojumi
Pašvaldība
Uzņēmējiem
Medijiem
Jauniešiem
Tūristiem
21.01.2020
Palīdzības sistēma
Vārda dienas svin:
Agne, Agnese, Agnija
Valūtas kursi
GBP: 0,8528
RUB: 68,2075
USD: 1,1085
 Visas valūtas
Gaisa kvalitāte
  Ziņas / Frakciju paziņojumi un deputātu viedokļi  
Pieprasa sasaukt ārkārtas komitejas sēdi par rīcības plānu sadzīves atkritumu sistēmas sakārtošanai Rīgā, vienlaikus, par krīzi atkritumu apsaimniekošanā pieprasīs uzņemties arī politisko atbildību 27.11.2019 09:36 - Partijas "Latvijas attīstībai" Rīgas domes frakcija
Partijas “Latvijas attīstībai” (LA) Rīgas domes (RD) frakcijas deputāts Ansis Ansbergs sagatavojis pieprasījumu ārkārtas Mājokļu un vides komitejas sēdes sasaukšanai, pieprasot Komitejas sēdes darba kārtībā iekļaut Mājokļu un vides departamenta ziņojumu par rīcības plānu atkritumu sistēmas sakārtošanai Rīgā, ievērojot Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra rīkojumā noteikto termiņu.

Kā nākamais ārkārtas Komitejas sēdes darba kārtībā paredzēts balsojums par V.Stepaņenko atcelšanu no Mājokļu un vides komitejas priekšsēdētāja amata.

“Mēs redzam, ka situācija atkritumu apsaimniekošanas jomā ir kritiska. Tā rezultātā Rīgā kopš 11. septembra ir izsludināts ārkārtas stāvoklis. Tomēr šajā situācijā Komitejas priekšsēdētājs, redzot departamenta nespēju tikt galā ar notiekošo, nav darījis visu iespējamo, lai uzlabotu situāciju. Šis jautājums Komitejā kopš ārkārtas stāvokļa izsludināšanas skatīts tikai vienu reizi. Pēc vairākiem negatīviem VARAM atzinumiem par problēmas risināšanu nav izskanējuši centieni stiprināt departamenta kapacitāti uz to novirzot citus RD resursus vai piesaistot ārēju palīdzību. Tā tas nevar turpināties”, skaidro deputāts A.Ansbergs.

Deputāts A.Ansbergs aicinājis pārējos opozīcijas kolēģus parakstīt iesniegumu par ārkārtas sēdes sasaukšanu. Lai šādu ārkārtas sēdi sasauktu nepieciešami vismaz 7 deputātu paraksti.

Jau ziņots, ka VARAM ministrs pieprasījis paskaidrojumu Rīgas domei, kur ne vēlāk kā 20 dienu laikā jāsniedz izvērsts, detalizēts rīcības plāns ar pasākumiem, atbildīgajām personām un termiņiem, kādā Rīgas pilsētas pašvaldība juridiski korektā veidā nodrošinās sadzīves atkritumu apsaimniekošanas pakalpojuma sniegšanas nepārtrauktību Rīgas pašvaldības iedzīvotājiem.

Šis termiņš beidzas 12. decembrī.


Papildu informācija:
Ansis Ansbergs, partijas "Latvijas attīstībai" Rīgas domes frakcijas deputāts
tel. e-pasts: Ansis.Ansbergs@riga.lv


Informāciju sagatavoja:
Ieva Graudiņa-Šutko, partijas “Latvijas attīstībai” Rīgas domes deputātu frakcijas referente, mob. 26189652


Rīgas domes vadība tiekas ar Brasas tilta būvdarbu veicējiem
Pilsēta | Rīga šodien | Pakalpojumi | Pašvaldība | Uzņēmējiem | Medijiem | Jauniešiem | Tūristiem

Bezmaksas informācijas tālrunis: 80000800. Rīgas domes tālrunis: 67026101.
Portāla atbalsta e-pasts: atbalsts@riga.lv
Copyright © 2003-2011, Riga.lv, Portāla lietošanas noteikumi