Pilsēta
Rīga šodien
Pakalpojumi
Pašvaldība
Uzņēmējiem
Medijiem
Jauniešiem
Tūristiem
28.01.2020
Palīdzības sistēma
Vārda dienas svin:
Kārlis, Spodris
Valūtas kursi
 Visas valūtas
Gaisa kvalitāte
  Ziņas / Kultūra un izklaide  
Rīgā uzstāsies izcilais Polijas kamerkora un kamerorķestra apvienotais ansamblis „Capella Cracoviensis” 06.09.2019 12:22 - Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļa
Atzīmējot Latvijas un Polijas simtgades, 8. septembrī VEF Kultūras pils Lielajā zālē uzstāsies izcilais kamerkora un kamerorķestra apvienotais ansamblis „Capella Cracoviensis” no Polijas. Koncertā skanēs klasiskā baroka komponistu skaņdarbi. Šis ir viens no vērtīgākajiem baroka laikmeta ansambļiem, kas izpilda agrīnās klasiskās mūzikas repertuāru ļoti augstā līmenī. Koncertā ieeja ir bez maksas.

„Capella Cracoviensis” kamerkoris un orķestris no Polijas ir viens no interesantākajiem senās mūzikas ansambļiem, tas izceļas ar plaši pārstāvētu žanru repertuāru, izmantojot vēsturiskos mūzikas instrumentus un spēles tehnikas. Ansamblis dibināts 1970. gadā, tā izveides iniciators bija tā laika Krakovas Filharmonijas direktors Jerzijs Katlevičs, kurš specializējies agrīnās mūzikas izpildīšanā. Šobrīd ansamblim ir neatkarīgu mūziķu sastāvs, kas izpilda dažādu žanru mūziku - sākot no viduslaikiem līdz pat laikmetīgās mūzikas pasaules pirmatskaņojumiem.

Ansamblis ir uzstājies daudzos ievērības cienīgos festivālos un koncertzālēs, kā arī koncertējis kopā ar vairākiem izciliem viesmāksliniekiem.

Savā repertuārā ansamblis „Capella Cracoviensis” ir iekļāvis arī tādas operas kā G.F.Hendeļa „Amadigi di Gaula”, V.A.Mocarta „Figaro kāzas”, K.V.Gluka „Orfejs un Eiridīke”.

„Capella Cracoviensis” ir uzstājušies ar īpašiem projektiem, radot neordināras performances. Piemēram, atskaņojot K.Monteverdi madrigālus piena bārā, V.A.Mocarta „Rekviēmu” karaokes versijā, mežā izpildot F.Mendelszona koru dziesmas un „Sapni vasaras naktī”.

Koncertu organizē Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments un VEF Kultūras pils. Atbalsta Polijas Republikas Kultūras un nacionālā mantojuma ministrija.

Papildinformācija: Kristīne Šuļžanoka, VEF Kultūras pils starptautisko projektu vadītāja, tālr.: 26321304; e-pasts: kristine.sulzanoka@riga.lv
www.vefkp.lv

Informāciju sagatavoja: Indra Vilde – RD IKSD sabiedrisko attiecību vadītāja, tālr.: 67026838, mob. tālr.: 26708034
www.iksd.riga.lv
twitter.com/RDIKSD
facebook.com/rd.iksd
youtube.com – RD IKSD


Diskusija “"Rail Baltica" kā projekts Rīgas attīstībai"
Pilsēta | Rīga šodien | Pakalpojumi | Pašvaldība | Uzņēmējiem | Medijiem | Jauniešiem | Tūristiem

Bezmaksas informācijas tālrunis: 80000800. Rīgas domes tālrunis: 67026101.
Portāla atbalsta e-pasts: atbalsts@riga.lv
Copyright © 2003-2011, Riga.lv, Portāla lietošanas noteikumi