Pilsēta
Rīga šodien
Pakalpojumi
Pašvaldība
Uzņēmējiem
Medijiem
Jauniešiem
Tūristiem
25.04.2019
Palīdzības sistēma
Vārda dienas svin:
Bārbala, Līksma
Valūtas kursi
GBP: 0,8655
RUB: 71,9850
USD: 1,1209
 Visas valūtas
Gaisa kvalitāte
  Ziņas / Kultūra un izklaide  
Būs apskatāma tautas tēlotājmākslas studijas “Kolorīts” 50 gadu jubilejas izstāde 14.09.2018 15:26 - Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļa
No 14. septembra Kultūras un tautas mākslas centrā “Ritums” Jaunielā 29A ir apskatāma Tautas tēlotājmākslas studijas “Kolorīts” 50 darba gadu jubilejas izstāde “Acis raugās, dvēsele rada”. TTMS “Kolorīts” dalībnieki šoreiz ir dalījušies ar īpaši personīgām gleznām, kurās galvenais motīvs būs iekšējās pasaules, svarīgo jūtu, sajūtu un dzīves pozīcijas demonstrēšana.

Studijas dalībnieki glezno tuvu debesīm – Vecrīgas sirdī zem KTMC “Ritums” jumta. Gleznotāji kopā pulcējas ceturtdienas vakaros, kad katrs no viņiem atnāk ar savu emociju gammu, lai to liktu uz papīra vai audekla. Gleznošanas  mērķis ir skaidrs: uzburt ikdienas pelēcību tūkstošiem krāsu pilienu mirdzumā, sev un citiem par prieku.

“Skatīties vērīgi – saskatīt neievērojamo. Saskatīt nojaušamo. Redzu pasauli citādu, redzu svina pelēkus mākoņu vālus, kā vāku pār zemi un jūru, brīžiem ir auksti un vientuļi, bet dvēsele dzirksteļo, dvēsele pretojas, dvēsele rada, jo ne jau pasaule pelēka, bet sudraba stīdziņām caurstīgota, ne jau auksti un vientuļi ir – bet aukstums norūda; vienatne ir stipro daļa. Un stipri mēs esam un gribam būt, jo esam daļa no veseluma, esam kolektīvs, kura dzīvotspēju pierādījis pusgadsimtā noietais ceļš, esam domu biedri, katrs par sevi un visi kopā, dvēseles radinieki, kas redz pasauli krāsās, redz spožu un iedvesmojošu,” saka studijas vadītāja Vita Jurjāne un aicina ikvienu apskatīt šo studijai īpašo izstādi.

Izstāde apskatāma katru dienu no plkst. 11.00 līdz 17.00.
Ieejas maksa izstādē: pieaugušiem EUR 1.00, pensionāriem un bērniem no 7 gadu vecuma EUR 0.70.

Projektu atbalsta Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments.


Informāciju sagatavoja: Evija Pučinska, IKSD Kultūras un tautas mākslas centra „Ritums” projektu vadītāja; e-pasts: Evija.Pucinska@riga.lv


Informē par Mežaparka jaunās estrādes būvniecības gaitu un turpmāko progresu
Pilsēta | Rīga šodien | Pakalpojumi | Pašvaldība | Uzņēmējiem | Medijiem | Jauniešiem | Tūristiem

Bezmaksas informācijas tālrunis: 80000800. Rīgas domes diennakts tālrunis: 67026101.
Portāla atbalsta e-pasts: atbalsts@riga.lv
Copyright © 2003-2011, Riga.lv, Portāla lietošanas noteikumi