Pilsēta
Rīga šodien
Pakalpojumi
Pašvaldība
Uzņēmējiem
Medijiem
Jauniešiem
Tūristiem
28.01.2020
Palīdzības sistēma
Vārda dienas svin:
Kārlis, Spodris
Valūtas kursi
 Visas valūtas
Gaisa kvalitāte
  Ziņas / Rīgas domē  
Rīgas domes priekšsēdētājs tiekas ar Japānas vēstnieku Latvijā 07.10.2019 11:45 - Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļa
Pirmdien, 7.oktobrī,  Rīgas domes priekšsēdētājs Oļegs Burovs tikās ar Ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijā Jasuhiro Kavaguči, kurš pie mēra ieradās iepazīšanās vizītē.

Šogad tiek svinēta Rīgas un Japānas pilsētas Kobes sadraudzības 45.gadadiena. Vēstnieks izteica atzinības vārdus šai ilgajai un ciešajai sadarbībai, īpaši uzsverot Japānas bērnu prieku un pateicību par to, ka Rīga uzdāvināja zemestrīcē cietušās Kobes Oji zoodārzam savu vienīgo ziloni Zuzi. Kobes pilsētas delegācija Rīgas domē tiks uzņemta šā gada novembrī.

O.Burovs un J. Kavaguči pārrunāja dažādas jomas, kurās notiek sadarbība. Piemēram, Rīgas Kultūru vidusskolas kā vienīgās skolas Latvijā, kur pasniedz japāņu valodu, aktivitātes un skolēnu apmaiņu, Rīgas domes atbalstu kendo un džudo nodarbībām. Tāpat puses pārrunāja iespējamo pieredzes apmaiņu starp jaunajiem arhitektiem un māksliniekiem gan ēku, gan ainavas arhitektūrā, pilsētvides glezniecībā un vēsturisko ēku restaurācijā.

Kobe ir viena no Rīgas senākajām sadraudzības pilsētām. Līgums par Rīgas un Kobes draudzības sakariem tika parakstīts1974. gadā, bet 1991. gadā tas tika vēlreiz nostiprināts.


Informāciju sagatavoja:  Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļas projektu koordinatore Ilze Krūkle, tālr. 67181066, e-pasts: ilze.krukle@riga.lv


Diskusija “"Rail Baltica" kā projekts Rīgas attīstībai"
Pilsēta | Rīga šodien | Pakalpojumi | Pašvaldība | Uzņēmējiem | Medijiem | Jauniešiem | Tūristiem

Bezmaksas informācijas tālrunis: 80000800. Rīgas domes tālrunis: 67026101.
Portāla atbalsta e-pasts: atbalsts@riga.lv
Copyright © 2003-2011, Riga.lv, Portāla lietošanas noteikumi