Pilsēta
Rīga šodien
Pakalpojumi
Pašvaldība
Uzņēmējiem
Medijiem
Jauniešiem
Tūristiem
18.10.2018
Palīdzības sistēma
Vārda dienas svin:
Erlends, Rolanda, Rolands, Ronalds
Valūtas kursi
 Visas valūtas
Gaisa kvalitāte
  Ziņas / Kultūra un izklaide  
Rīgas Porcelāna muzejā skatāma septiņu mākslinieču izstāde „Lila” 05.12.2017 13:28 - Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļa
Izstāde „Lila” septiņām māksliniecēm - Sanitai Ābelītei, Gitai Ābolai, Artai Baltajai, Ilzei Emsei-Grīnbergai, Gundegai Hagendorfai, Ievai Kalniņai, Elīnai Titānei - ir noslēdzošā četru izstāžu ciklā, kas veltīta dienu un gadalaiku ritumam. Izstāde no 15. decembra būs apskatāma Rīgas Porcelāna muzejā.

Pirmā – pavasarim veltītā – izstāde „Smalkās radības” notika 2012. gadā Rīgas Porcelāna muzejā. 2014. gadā tā ceļoja arī uz Ķekavas un Ogres mākslas skolas izstāžu zālēm un „Ideju Bodi” Liepājā. Vasaras izstāde „Ziedēšana” notika galerijā „Apsīda”, savukārt veltījums rudenim – izstāde „Vespertīna” 2016. gadā tika atklāta galerijā „Istaba”, kā arī Ķekavas mākslas skolas izstāžu zālē.

Māksliniece Elīna Titāne stāsta, ka „Lila” ir noslēdzošā izstāde, kas ietver visu iepriekšējo būtību, savā ziņā noslēgumam iezīmējot jaunu sākumu.

Ziemai veltītās izstādes nosaukumam izvēlēts jēdziens no hinduisma kultūras – „Lila” apraksta realitāti kā dievu mijiedarbību ar cilvēcisko pasauli, kur rotaļā izpaužas dievu radošā daba. „Lila” var tulkot kā „dievu rotaļas” jeb „dievišķā rotaļa”. Radošuma aspekts ir būtisks izstādes kontekstā. Dievišķais iemājo katrā mākslas darba radīšanas brīdī, savukārt spēles klātbūtne izpaužas gan ideju meklējumos, gan eksperimentos ar dažādiem – šajā gadījumā keramikas – materiāliem un tehnikām. Mākslinieces izstādei rada jaunus darbus un katra savā veidā interpretē tēmu – no idejiski konceptuāliem, jūtīgi niansētiem un filozofiskiem līdz asprātīgi ironiskiem risinājumiem. Septiņos rokrakstos atklājas ne tikai atšķirīgais, bet arī kopīgais un vienojošais.

Izstāde „Lila” būs apskatāma Rīgas Porcelāna muzejā līdz 2018. gada 11. februārim.

Papildinformācija: Ieva Nagliņa Rīgas Porcelāna muzeja Ekspozīcijas un izstāžu kuratore, tālr.: +371 67012944 vai +371 29117405; E-pasts: ieva.naglina@riga.lv; interneta vietne: www.porcelanamuzejs.riga.lv


Vizītē Rīgā ierodas Tallinas domes priekšsēdētājs un deputāti
Pilsēta | Rīga šodien | Pakalpojumi | Pašvaldība | Uzņēmējiem | Medijiem | Jauniešiem | Tūristiem

Bezmaksas informācijas tālrunis: 80000800. Rīgas domes diennakts tālrunis: 67026101.
Portāla atbalsta e-pasts: atbalsts@riga.lv
Copyright © 2003-2011, Riga.lv, Portāla lietošanas noteikumi