Pilsēta
Rīga šodien
Pakalpojumi
Pašvaldība
Uzņēmējiem
Medijiem
Jauniešiem
Tūristiem
25.04.2019
Palīdzības sistēma
Vārda dienas svin:
Bārbala, Līksma
Valūtas kursi
GBP: 0,8655
RUB: 71,9850
USD: 1,1209
 Visas valūtas
Gaisa kvalitāte
  Ziņas / Pilsētā un sabiedrībā  
Vēl līdz 17. septembrim rīdziniekiem ir iespēja pieteikties mācībām jaunas profesijas apguvei vai profesionālās kompetences pilnveidošanai 11.09.2018 10:57 - Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļa
Vēl līdz 17. septembrim ikvienam rīdziniekam, kurš ir nodarbināts un vecāks par 25 gadiem, ir iespēja pieteikties mācībām pieaugušajiem Eiropas Savienības fondu projekta “Nodarbināto personu profesionālās kompetences pilnveide” ietvaros.

Šajā uzsaukumā tiek piedāvātas vairāk nekā 400 programmas, tostarp 165 izglītības programmas Rīgā, kas dos iespēju mainīt vai pilnveidot savu profesionālo kompetenci.

Līdz 17. septembrim ir izsludināta pieteikšanās mācībām 11 tautsaimniecības nozarēs visā Latvijā, no kurām 10 nozarēs notiek pieteikšanās Rīgas izglītības iestādēs. Visvairāk mācību iespēju galvaspilsētā šajā kārtā ir elektronisko un optisko iekārtu ražošanas un IKT nozarē (69 programmas), transporta un loģistikas nozarē (31 programma), metālapstrādē, mašīnbūvē un mašīnzinībās (22 programmas). Piedāvāto mācību nozaru klāstā ir arī enerģētika (15 programmas), tekstilizstrādājumu, apģērbu, ādas un ādas izstrādājumu ražošana (8 programmas), drukas un mediju tehnoloģijas (7 programmas), kokrūpniecība (6 programmas), ēdināšanas pakalpojumi un tūrisms (4 programmas), būvniecība (2 programmas) un ķīmiskā rūpniecība (1 programma).
 
Informāciju par projektu un pieteikšanos mācībām Rīgā, kā arī par iestādēm, kas galvaspilsētā nodrošina mācības projekta ietvaros, var saņemt pa tālruni 67105579 vai e-pastu: sandra.cirule@riga.lv.

Projektā piedāvāto mācību iestāžu un programmu saraksts, tostarp Rīgā pieejamajās mācību programmas, ir iespēja atrast tīmekļa vietnē www.macibaspieaugusajiem.lv.

Projekta ietvaros varēs apmeklēt profesionālās tālākizglītības, profesionālās pilnveides un neformālās izglītības programmas. Pieteikšanās notiek izglītības iestādēs, iesniedzot pieteikumu klātienē vai nosūtot e-pastā. Mācības šajās programmās plānots uzsākt 2018. gada novembrī.

Lielāko daļu mācību izmaksu apmaksās ES fondi un valsts, savukārt iedzīvotājiem būs jānodrošina 10% līdzmaksājums, kuru var segt arī darba devējs. Maznodrošinātajiem un trūcīgajiem mācības būs bez maksas, savukārt strādājošajiem ar invaliditāti tiks nodrošināta asistenta vai surdotulka izmaksu kompensācija.

Eiropas Savienības fondu projektu “Nodarbināto personu profesionālās kompetences pilnveide” īsteno Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) sadarbībā ar Latvijas pašvaldībām, izglītības iestādēm un Nodarbinātības valsts aģentūru. ES fondu projekta mērķis ir pilnveidot nodarbināto personu profesionālo kompetenci, lai laikus novērstu darbaspēka kvalifikācijas neatbilstību darba tirgus pieprasījumam, veicinātu strādājošo konkurētspēju un darba produktivitātes pieaugumu. To finansē Eiropas Sociālais fonds un Latvijas valsts, sešu gadu laikā līdz 2022. gada 31. decembrim ieguldot vairāk nekā 25 miljonus eiro.


Informācija sagatavoja: Indra Vilde – Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta sabiedrisko attiecību vadītāja, tālrunis 67026838, mob. 26708034.


Informē par Mežaparka jaunās estrādes būvniecības gaitu un turpmāko progresu
Pilsēta | Rīga šodien | Pakalpojumi | Pašvaldība | Uzņēmējiem | Medijiem | Jauniešiem | Tūristiem

Bezmaksas informācijas tālrunis: 80000800. Rīgas domes diennakts tālrunis: 67026101.
Portāla atbalsta e-pasts: atbalsts@riga.lv
Copyright © 2003-2011, Riga.lv, Portāla lietošanas noteikumi