Pilsēta
Rīga šodien
Pakalpojumi
Pašvaldība
Uzņēmējiem
Medijiem
Jauniešiem
Tūristiem
23.06.2018
Palīdzības sistēma
Vārda dienas svin:
Līga
Valūtas kursi
GBP: 0,8766
RUB: 73,5314
USD: 1,1648
 Visas valūtas
Gaisa kvalitāte
  Ziņas / Rīga pasaulē  
Rīga saņem balvu starptautiskā viedo pilsētu konferencē 15.12.2016 10:22 - Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļa
Rīga ir saņēmusi „Euro-China Green & Smart City Award 2016” balvu nominācijā „Inovācija” par Rīgas pašvaldības aģentūras „Rīgas enerģētikas aģentūra” (REA) izstrādāto daudzdzīvokļu māju renovācijas rotācijas fonda projektu.

Pirms dažām dienām Šeņžeņā (Ķīna) notika liela starptautiska konference par viedo jeb gudro pilsētu zaļās attīstības projektiem. Tajā piedalījās vairāk nekā 40 pilsētu pārstāvji no Eiropas Savienības un Ķīnas. Konferences ietvaros notika vairāki semināri, diskusijas, inovatīvu projektu izstādes un dažādi tematiski pasākumi, kā arī tika pasniegtas balvas labākajiem pilsētu attīstības projektiem.

REA direktors Timurs Safiuļins šajā pasākumā iepazīstināja ar Rotācijas fonda ideju, kas tika izstrādāts starptautiskā projekta „Infinite Solutions” ietvaros, piesaistot ES programmas „Intelligent Energy Europe” finansējumu.

REA iesaka rotācijas fondu daudzdzīvokļu māju renovācijai veidot sākotnēji izmantojot ES finanšu institūciju atbalstu, lai izsniegtu aizdevumus māju renovācijai. Savukārt pēc tam šie aizdevumi atgrieztos rotācijas fondā no ietaupījumiem, kas būs iegūti no siltināšanas.

Pēc ekspertu domām REA izstrādātā rotācijas fonda ideja ir inovatīva, un tā var nodrošināt stabilu finansējumu dzīvojamā fonda revitalizācijai.

Papildinformācija: Timurs Safiuļins, REA direktors, tālr.: +371 278 862 98; e-pasts: timurs.safiulins@riga.lv

Informāciju sagatavoja: Dzintra Āboliņa, Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļa, tālr.: 26554446; e-pasts:Dzintra.Abolina@riga.lv


Atzīmējot Latvijas simtgadi, Rīgu apmeklē Tallinas un Viļņas mēri
Pilsēta | Rīga šodien | Pakalpojumi | Pašvaldība | Uzņēmējiem | Medijiem | Jauniešiem | Tūristiem

Bezmaksas informācijas tālrunis: 80000800. Rīgas domes diennakts tālrunis: 67026101.
Portāla atbalsta e-pasts: atbalsts@riga.lv
Copyright © 2003-2011, Riga.lv, Portāla lietošanas noteikumi