Pilsēta
Rīga šodien
Pakalpojumi
Pašvaldība
Uzņēmējiem
Medijiem
Jauniešiem
Tūristiem
17.01.2019
Palīdzības sistēma
Vārda dienas svin:
Dravis, Tenis
Valūtas kursi
GBP: 0,8859
RUB: 75,9175
USD: 1,1389
 Visas valūtas
Gaisa kvalitāte
  Ziņas / Pilsētā un sabiedrībā  
Rīgā notika pirmais jauniešu ideju festivāls „Mana! Rīga” 29.01.2018 16:28 - Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļa
Rīgas jauniešu ideju festivālā „Mana! Rīga”,  kas notiks ceturtdien, 25. janvārī, vienkopus bija pulcējušies vairāk nekā 150 jauniešu. Rīgas jauniešu ideju festivāls ir Rīgas pašvaldības iniciatīva, lai apkopotu jauniešu idejas un ieteikumus Rīgai darbā ar jauniešiem, kurus paredzēts iekļaut nākamajā darba ar jaunatni plānošanas dokumentā. Ideju festivāla laikā Rīgas jaunieši izteica savas idejas un ieteikumus brīvā laika pavadīšanas iespēju uzlabošanai, jauniešu iesaistei uzņēmējdarbībā un par iespējām ārvalstīs dzīvojošajiem Rīgas jauniešiem atgriežoties.

Iedvesmojoties no pieredzes stāstiem, festivālā Rīgas jaunieši izteica dažādus ieteikumus, kuri bija vērsti kā uz Rīgas, tā arī uz konkrētu apkaimju attīstību. Piedaloties darba grupās par Rīgas apkaimju attīstību, vēršot vairāk uzmanību tieši uz sporta, kultūras, vides un publiskās infrastruktūras iespējām, jaunieši izteica gatavību darboties un brīvprātīgi palīdzēt, lai uzlabotos Rīgas infrastruktūra un būtu vairāk pieejamas aktīvās zonas, kur atpūsties brīvajā laikā un organizēt radošās un sporta aktivitātes.

„Es, labprāt, vairāk piedalītos šādos jauniešu ideju festivālos, kur kopīgi ne tikai radītu idejas, bet arī paši iesaistītos Rīgas attīstīšanā. Jo es ar draugiem gribētu panākt lai mūsu apkaimē būtu vairāk nojumes pieturvietās,” apņēmības pilns ir Reinis no Centra rajona.

Noslēdzoties Rīgas pašvaldības iniciētajam ideju festivālam, noskaidrojās, ka Rīgā ir daudz aktīvu jauniešu, kuri ir gatavi dalīties ar savu viedokli un iesaistīties Rīgas un tās apkaimes attīstībā, kas nozīmē, ka biežāk jāveido šādi ideju festivāli, kur jauniešiem ir iespēja dalīties ar savām idejām. Diskusijās izteiktās idejas tuvākajā laikā tiks apkopotas, lai izvērtētu, kuras no tām varētu tikt ieviestas jau tuvākajā laikā. Festivālu organizēja Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments un Latvijā lielākā jauniešu ielu kultūras un sporta kustība „Ghetto Games”.

Līdztekus tam, lai atvieglotu un paātrinātu komunikāciju ar Rīgas pašvaldību, jaunieši tiek rosināti savas idejas, priekšlikumus un jautājumus turpmāk iesniegt interneta portālā: www.facebook.com Rīgas jauniešu centra „Kaņieris” lapā. Centra darbinieki tos pēc piekritības nodos atbildīgajām pašvaldības struktūrām.

Video no jauniešu ideju festivāla „Mana!Rīga”:  https://youtu.be/NcA4W21idNA
Foto no jauniešu ideju festivāla „Mana! Riga”: https://failiem.lv/u/d2mpa3d8

Papildinformācija: Sanda Brūna, „Ghetto Games” projektu direktore, tālr.: +371 29837235; E-pasts: sanda.bruna@gmail.com; vietne: www.manarigakonference.lv

Informāciju sagatavoja: Indra Vilde, RD IKSD sabiedrisko attiecību vadītāja, tālr.: 67026838; mob. tālr.: 26708034


Mežaparka Lielajā estrādē iebetonē kapsulu nākamajām paaudzēm
Pilsēta | Rīga šodien | Pakalpojumi | Pašvaldība | Uzņēmējiem | Medijiem | Jauniešiem | Tūristiem

Bezmaksas informācijas tālrunis: 80000800. Rīgas domes diennakts tālrunis: 67026101.
Portāla atbalsta e-pasts: atbalsts@riga.lv
Copyright © 2003-2011, Riga.lv, Portāla lietošanas noteikumi