Pilsēta
Rīga šodien
Pakalpojumi
Pašvaldība
Uzņēmējiem
Medijiem
Jauniešiem
Tūristiem
18.02.2020
Palīdzības sistēma
Vārda dienas svin:
Kintija, Kora
Valūtas kursi
GBP: 0,8324
RUB: 68,7554
USD: 1,0835
 Visas valūtas
Gaisa kvalitāte
  Ziņas / Kultūra un izklaide  
Devīto gadu notiks „Ielu Mūzikas Diena” 16.08.2019 13:03 - Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļa
Sestdien, 17. augustā, jau devīto reizi notiks „Ielu Mūzikas Diena”, kas ir tradicionāls Rīgas svētku un Osta svētku pasākums. Šogad tas priecēs savus skatītājus un klausītājus ar vēl daudzveidīgāku un krāšņāku programmu kā jebkad, pulcējot vienkopus vairāk nekā 150 mūziķus, grupas un muzikālās apvienības.

No plkst. 12.00 līdz plkst. 21.00 mūzika cauraudīs visu Vecrīgu - Smilšu ielā pie Pulvertorņa, Audēju un Vaļņu ielās, kur skanēs jautrāki ritmi, pie Zviedru vārtiem būs akustiskāks skanējums. Savukārt „Galerijā Centrs”, kurai izvijas cauri Rīdzenes iela, mūziķu uzstāšanās starplaikos svētku apmeklētāji tiek aicināti izmantot tur uzstādītās klavieres, un ar savu mirklīgo priekšnesumu kļūt par daļu no „Ielu Mūzikas Dienas” kustības.

Šī gada jauninājums ir radošās meistarklases Ostas svētku mājvietā - Kronvalda parkā, kur varēs iesaistīties - iet rotaļās, izzināt tradicionālo kultūru, griezties aizraujošos dančos un pašam arī pamuzicēt. Te „Jautrie zābaciņi” ikvienu iesaistīs līnijdeju maģijā, savukārt „Irish dance studio Ceili Rue” iepazīstinās ar īru dejas pasauli. Etnoprieka grupa „Ogas” aicinās lielus un mazus rotaļās un pastāstīs vairāk par tradicionālo kultūru. Brazīlijas dejas ritmos ievedīs „Samba de Riga” un afrikāņu bungu ritmos „Afropulss”.

Jau devīto gadu pēc kārtas „Ielu Dienas Mūzikas” organizatore Linda Krūkle priecājas par mūziķiem un viņu uzdrīkstēšanos spēlēt skatītāju priekšā, izmantojot mazāku skaitu instrumentu un nestāvot uz ierastās skatuves, tā par svarīgāko atstājot tieši dialogu ar savu auditoriju: „Neizsakāms prieks par ikvienu pasākuma „veterānu”, kuru vidū ar lepnumu varu minēt klasiskā roka un neoklasikas ģitāristu Vadimu Kiulu, kurš piedalījies visus gadus, „Drumline Latvia”, jau minētos „Afropulss” un „Samba de Riga”, un daudzus citus. Ik gadu piedalīties „Ielu Mūzikas Dienā” uzdrīkstas arvien jauni dalībnieki, kuri pasākuma laikā satiek savu pirmo klausītāju un saņem iedrošinājumu turpināt savu muzikālo ceļu, kas atspoguļojas arī šī gada pieteikumos, kur ir vērojami daudzi jauni vārdi un ļoti liela muzikālo žanru dažādība, kas pārsteigs ikvienu. Pirmo gadu ciešā sadarbībā ar „Radio SWH” raidījumu „Priekšnams” iepazīstināsim arī ar piecām grupām, kas jau debitējušas radio, un sestdien nonāks pavisam neierastos apstākļos uz ielas mūzikas skatuves.”

Pielikumā lūdzam skatīt muzikālo karti ar vietām, kurās muzicēs mūziķi!
Video:
https://www.facebook.com/ielumuzika/videos/1087389161458461/
https://failiem.lv/u/vf8gvs59
https://www.instagram.com/p/B0Nzb3zneZm/?utm_source=ig_web_copy_link

„Ielu Mūzikas Diena” ir iespēja savas sajūtas darīt zināmas mūsu pilsētai un dalīties tajās ar citiem, muzicējot. Iepriekšējos gados „Ielu Mūzikas Dienā” piedalījušies dalībnieki no Latvijas, Vācijas, Nīderlandes, Čehijas, Lietuvas, Ukrainas, nemaz neskaitot visus vienkāršos garāmgājējus, kuriem bija iespēja iesaistīties mūzikas meistarklasēs un veidot kompozīcijas ar profesionāliem mūziķiem.

Papildinformācija: Inga Zālīte, „Ielu Mūzikas Dienas” mediju pārstāve, tālr.:+371 28687743; E-pasts: E-pasts: izalite@gmail.com
www.ielumuzika.lv
www.facebook.com/ielumuzika
www.instagram.com/ielumuzikasdiena


Rīgas Zolitūdes ģimnāzijas laboratoriju korpuss svin spāru svētkus
Pilsēta | Rīga šodien | Pakalpojumi | Pašvaldība | Uzņēmējiem | Medijiem | Jauniešiem | Tūristiem

Bezmaksas informācijas tālrunis: 80000800. Rīgas domes tālrunis: 67026101.
Portāla atbalsta e-pasts: atbalsts@riga.lv
Copyright © 2003-2011, Riga.lv, Portāla lietošanas noteikumi