Pilsēta
Rīga šodien
Pakalpojumi
Pašvaldība
Uzņēmējiem
Medijiem
Jauniešiem
Tūristiem
19.09.2019
Palīdzības sistēma
Vārda dienas svin:
Muntis, Verners
Valūtas kursi
GBP: 0,8872
RUB: 70,9405
USD: 1,1053
 Visas valūtas
Gaisa kvalitāte
  Ziņas / Kultūra un izklaide  
Rīgā skatāma viena no pēdējā laika inovatīvākajām britu muzikālajām izrādēm “Riekstkodis un es” 22.01.2019 16:34 - Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļa
31.janvārī plkst. 19.00 uz VEF Kultūras pils skatuves būs skatāma viena no britu pēdējā laika inovatīvākajām muzikālajām izrādēm “Riekstkodis un es” (Nutcracker and I) - sarežģītu jauno tehnoloģiju, oriģināla Pētera Čaikovska dzīvās mūzikas izpildījuma, horeogrāfijas, un animācijas sintēze.

Izrādes veidotāja, Rumānijā dzimusī britu pianiste Aleksandra Dariesku (Alexandra Dariescu) izrādē atveido mazu meiteni Klāru, kura vēlas sasniegt savu sapni - kļūt par pianisti. Stāstu muzikāli ilustrē brīnišķīgā Pētera Čaikovska mūzika no baleta “Riekstkodis”. Izrādes stāstā ir daudz kopīga ar  Čaikovska “Riekstkoža” sižetisko līniju, jo abi šie darbi mūs aicina izmantot iztēli, cerēt, strādāt un nekad nepadoties, apliecinot to, ka brīnumi notiek tad, ja esi neatlaidīgs un patiess savās sirds domās un cerībās.

Izrādē uz skatuves atrodas flīģelis, kuru spēlē pati Dariesku, un balerīna Dezirē Balanteina (Désirée Ballantyne). Kopā ar balerīnu dejo digitāli animācijas tēli! Balerīnas meistarība un mūsdienu tehnoloģiju spēja precīzi kopēt balerīnas kustību trajektoriju un sinhronizēt deju soļus ar animēto varoņu kustībām reālajā laikā, rada pārsteidzoši dzīvu un reālu klātbūtnes efektu. Izrādē izmantoto tehnoloģiju kvalitāte ir tik pārsteidzoša,  ka, skatoties izrādi, klātesošajiem ir sajūta - animētie tēli ir patiesi dzīvi.

Stāsta pamatā ir lieliskā krievu mūzikas klasiķa Pētera Čaikovska slavenā baleta mūzika. Izrādes laikā skan arī tādi slaveni skaņdarbi kā Arābu deja, Ķīniešu deja, Pax de Deux, Ziedu valsis un citi skaņdarbi meistarīgos komponistu Mihaila Pļetņeva, Stepana Izopova, Pīrsī Greinera un Gevina Sāzerlenda aranžējumos klavierēm solo.
Pianistes Aleksandras Dariesku koncertu ģeogrāfija ir ļoti plaša, tāpat kā viņas skatuves partneru saraksts – tajā rodami tādi izpildītāji kā Eiropas Savienības Jauniešu orķestris, Kvebekas simfoniskais orķestris, Vīnes Operas orķestris u.c.,  diriģenti Vasilijs Petrenko,  Fabiens Geibels, Kazuki Jamada,  Marzena Diakuna un daudzi citi. Aleksandra ir Verbjē festivāla akadēmijas (Francija) balvas laureāte, saņēmusi Women of the Future (Apvienotā Karaliste) balvu Mākslas un kultūras kategorijā. 2018.gada pavasarī  no karaliskās ģimenes rokām Aleksandra saņēma apbalvojumu Officer of the Romanian Crown.

Balerīna Dezirē Balanteina (Désirée Ballantyne) dzimusi Toronto, Kanādā. Viņa mācījusies Karaliskajā Baleta skolā un Anglijas Nacionālajā baleta skolā. Kopš 2007.gada Dezirē ir Anglijas Nacionālā baleta soliste. Savas līdzšinējās karjeras laikā ir nodejojusi gandrīz visas klasiskā repertuāra galvenās lomas, kā arī strādājusi ar pasaules vadošajiem horeogrāfiem.

Pēc izrādes pirmizrādes, kas ar milzīgiem panākumiem norisinājās Londonas prestižajā Barbikana centrā 2017. gada decembrī, mākslinieces ar šo izrādi devušās pasaules tūrē, uzstājoties Eiropā, Austrālijā, Arābu Emirātos un daudzviet citur, bet  31.janvārī - arī Latvijā.


Ieskats izrādes video:
https://www.youtube.com/watch?v=HkC1p-GFtVo un https://www.youtube.com/watch?time_continue=5&v=CS6Jg1pwuck

Biļetes pieejamas Biļešu paradīzes kasēs un internetā: https://www.bilesuparadize.lv/lv/events/event/70027

Sīkāka informācija: http://www.vefkp.lv/lv/pasakumi/aktuali/animeta-baleta-izrade-berniem-riekstkodis-un-es/434/

Izrādi organizē VEF Kultūras pils, atbalsta Rīgas domes Izglītības, Kultūras un Sporta departaments.


Informāciju sagatavoja:
Antra Dreģe
VEF Kultūras pils projektu vadītāja
Mobilais tālrunis: (+371) 29159283
E-pasts: antra.drege@riga.lv
www.vefkp.lv


Rīgas mērs Oļegs Burovs tiekas ar Baltkrievijas vēstnieku Latvijā Vasīliju Markoviču
Pilsēta | Rīga šodien | Pakalpojumi | Pašvaldība | Uzņēmējiem | Medijiem | Jauniešiem | Tūristiem

Bezmaksas informācijas tālrunis: 80000800. Rīgas domes diennakts tālrunis: 67026101.
Portāla atbalsta e-pasts: atbalsts@riga.lv
Copyright © 2003-2011, Riga.lv, Portāla lietošanas noteikumi