Pilsēta
Rīga šodien
Pakalpojumi
Pašvaldība
Uzņēmējiem
Medijiem
Jauniešiem
Tūristiem
21.03.2019
Palīdzības sistēma
Vārda dienas svin:
Benedikts, Dzelme, Una, Unigunde, Benedikta
Valūtas kursi
GBP: 0,8628
RUB: 73,0040
USD: 1,1354
 Visas valūtas
Gaisa kvalitāte
  Ziņas / Rīga pasaulē  
Rīga un Bordo sadarbojas jau 25 gadus 07.06.2018 15:54 - Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļa
Šogad aprit 25. gadadiena kopš Rīgas un Francijas pilsētas Bordo sadarbības līguma parakstīšanas. Šajā laikā notikušas ne vien oficiālo delegāciju vizītes abās pilsētās, bet arī aktīva un veiksmīga sadarbība un pieredzes apmaiņa pilsētas attīstības un arhitektūras, satiksmes un drošības, un it īpaši kultūras jomās.

Rīga un Bordo, atzīmējot savu 25 gadu sadarbību un sadraudzību, organizēja pasākumu kopumu abās pilsētas, turklāt īpaša vērība tika veltīta Latvijas simtgadei.

Lai iepazīstinātu Rīgas iedzīvotājus un pilsētas viesus ar Francijas kultūru, martā tirdzniecības centrā „Spice” bija iekārtota Bordo vīniem veltīta ceļojošā izstāde, kas apceļoja arī citas Latvijas pilsētas.

Martā Rīgā norisinājās arī Francijas garšas nedēļa, kas bija veltīta Francijas kulinārajam mantojumam, kas iekļauts UNESCO nemateriālā mantojuma sarakstā. No Bordo pilsētas Rīgā viesojās vīnzine Izabella Negrijē (Isabelle Negrier) un šefpavārs Stefans Favals (Stéphane Faval), lai novadītu meistarklases Latvijas jaunajiem pavāriem un nozares profesionāļiem. Akcijā iesaistījās 14 Latvijas restorāni, kas saviem klientiem piedāvāja piedzīvot franču dzīves stila „art de vivre à la française” pieredzi, dodot iespēju nobaudīt franču virtuves tradīcijās veidotu ēdienkarti, sagādājot viņiem neaizmirstamu ceļojumu garšu pasaulē.

Savukārt Bordo jūnijā notika pasākumi, lai iepazīstinātu Bordo iedzīvotājus un tās viesus ar Latvijas kultūru. Bordo publiskajā parkā tika atklāta fotoizstāde „Rīga 100 gados”, kas sniedza ieskatu Rīgai un visai Latvijai nozīmīgākajos notikumos gadsimta garumā. Izstādi veidoja 23 lielformāta fotogrāfijas gan no Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja un Brāļu kapu komitejas arhīviem, gan arī mūsdienu fotogrāfu G.Janaiša, U.Brieža, A.Liepiņa, A.Zeltiņas darbi. Izstādes autors – fotogrāfs Ilmārs Znotiņš - stāstu veidoja, vadoties no pieņēmuma, ka skatītājs par Rīgu un Latviju neko daudz nezina, lai rosinātu viņus uzzināt vairāk par Rīgu un Latviju. Izstādes atklāšanā uzstājās Jāzepa Mediņa Rīgas 1. mūzikas skolas zēnu koris un „Bordo de Java” koris, kā arī bija iespēja nobaudīt Latvijas tradicionālos produktus.

Sainte Croix baznīcā notika arī Jāzepa Mediņa Rīgas 1. mūzikas skolas zēnu kora koncerts.

Bordo un Rīga plāno arī tālākos sadarbības projektus. Atzīmējot Latvijas simtgadi, Rīgas mērs ir nosūtījis ielūguma vēstuli Bordo mēram apmeklēt Rīgu un piedalīties gaismas festivāla „Staro Rīga” pasākumu programmā.

Iecerēts, ka 2020. gadā Bordo tiks rīkota plaša mākslinieka Romāna Sutas (1896 – 1944), kurš ir viens no redzamākajiem latviešu modernisma māksliniekiem, izstāde. Tiek gatavoti arī citi kultūras un izglītības projekti.

Bordo ir gatava Rīgu iepazīstināt ar savu pieredzi pilsētvides attīstībā, jo Bordo ir ļoti labi un veiksmīgi izstrādāta un īstenota stāvparku (Park and ride) sistēma. Bordo pašvaldībā ir ieviests plašs velosipēdu koplietošanas tīkls, kas izvietots pa visu pilsētu. Vērtīga būs arī pieredze par Bordo Centrālās dzelzceļa stacijas, kas apkalpo ap 12 miljoniem pasažieru gadā, darbību, it īpaši tagad, kad Latvijā uzsākts īstenot „Rail Baltica” projektu.

Iespējama Rīgas un Bordo sadarbība un pieredzes apmaiņa ar partnerību savstarpējos starptautiskās sadarbības projektos ar Eiropas Savienības fondu piesaisti.


Pilsēta | Rīga šodien | Pakalpojumi | Pašvaldība | Uzņēmējiem | Medijiem | Jauniešiem | Tūristiem

Bezmaksas informācijas tālrunis: 80000800. Rīgas domes diennakts tālrunis: 67026101.
Portāla atbalsta e-pasts: atbalsts@riga.lv
Copyright © 2003-2011, Riga.lv, Portāla lietošanas noteikumi