Pilsēta
Rīga šodien
Pakalpojumi
Pašvaldība
Uzņēmējiem
Medijiem
Jauniešiem
Tūristiem
11.12.2018
Palīdzības sistēma
Vārda dienas svin:
Valdemārs, Valdis, Voldemārs
Valūtas kursi
GBP: 0,9025
RUB: 75,8985
USD: 1,1425
 Visas valūtas
Gaisa kvalitāte
  Ziņas / Rīga pasaulē  
Gastronomiskā performance „Latvian Senses” saņem prestižu pasākumu producentu balvu 21.11.2017 14:25 - Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļa
Rīgas - Gaujas reģionam un titulam „Eiropas gastronomijas reģions 2017” radītā pasākumu sērija „Latvian Senses” starptautiskā pasākumu producentu festivālā „BEA World Festival” Portugālē ieguvusi apbalvojumu kā otrais labākais kultūras pasākums 2017. gadā. Projekta iesniedzējs bija „Live Rīga”, partneri no Siguldas, Cēsu un Valmieras pašvaldībām, producents - „Skudras metropole”.

Kopumā festivālā tika pieteikti vairāk nekā 300 pasākumu no 28 pasaules valstīm. Projekta „Latvian Senses” mērķis bija uzrunāt un prezentēt Somijas, Igaunijas un Lietuvas plašsaziņas līdzekļiem, tūrisma nozares pārstāvjiem un viedokļa līderiem Rīgas - Gaujas kā Eiropas gastronomijas reģiona gastronomisko piedāvājumu un tā konceptu „Ar dabu šķīvī”, kā arī popularizēt reģionu kā piemērotu gastronomijas tūrisma galamērķi.

Kultūras pasākumu kategorijā labāko pieciniekā bija projekti no Latvijas, Spānijas, Francijas, Vācijas un Krievijas. Par labāko šajā kategorijā tika atzītas Spānijas centrālā laukuma ceturtās simtgades svinības.

Konkursā darbus iesniedza tādi populāri zīmoli kā „Google”, „BMW”, „Audi”, „Nestle”, „Huawei”, „Martini”, „Lego”, „Oriflame” un citi. „BEA World Festival” tiek vērtēti pasākumi 20 kategorijās, tos vērtē starptautiska žūrija 28 ekspertu sastāvā.

„Live Rīga” valdes priekšsēdētāja Vita Jermoloviča uzsver: „Šis festivāls apvieno aizvadītā gada labākos pasākumu rīkotājus un pasākumus: koncertus, festivālus, produktu prezentācijas, sporta pasākumus, konferences, samitus utt. Tiek uzskatīts, ka „BEA World Festival” pasākumu producentu un rīkotāju nozarē ir kā Oskara balva kino industrijā. Konkursā, kurā lielākajai daļai pretendentu viena pasākuma budžets mērojams miljonos, Latvijai žūriju ir izdevies uzrunāt ar stāstu un emocijām, ko sniedz Latvijas daba un tās garšas.”

„Latvian Senses” projekta konceptuālā autore Gundega Skudriņa norāda: „Pirmo reizi pasākumu industrijā Latvijas vārds izskan tik tālu pasaulē. Kopā ar komandu ir paveikts milzu darbs un esam lepni, ka tieši uz Latvijas dzimšanas dienu izdevies sarūpēt tik lielisku dāvanu, kas ietver sevī visas bagātības, ko sniedz mūsu mīļās mājas, kā arī radošumu, inovācijas un uzņēmīgu cilvēku darbu. Par šādu projektu un balvu ir milzu gandarījuma sajūta. Paldies „Live Rīga” par uzticēšanos un atbalstu. Latvijā dzīvo un strādā talantīgi visdažādāko jomu profesionāļi.”

Latvijas gastronomijas pasākumu rīkoja Rīgas Tūrisma Attīstības Birojs, Siguldas novada dome, Cēsu pilsētas dome un Valmieras pilsētas pašvaldība sadarbībā ar LIAA Tūrisma departamentu. Konceptu izstrādāja „Skudras metropole”.

Papildinformācija: Anna Blaua, E-pasts: anna.blaua@liveriga.lv; tālr.: 28442636

Informāciju sagatavoja: Agnese Siliņa, Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļas projektu koordinatore, tālr.: 67026104; e-pasts: Agnese.Silina@riga.lv


Operdziedātāja Elīna Garanča saņem balvu “Gada rīdzinieks 2018”
Pilsēta | Rīga šodien | Pakalpojumi | Pašvaldība | Uzņēmējiem | Medijiem | Jauniešiem | Tūristiem

Bezmaksas informācijas tālrunis: 80000800. Rīgas domes diennakts tālrunis: 67026101.
Portāla atbalsta e-pasts: atbalsts@riga.lv
Copyright © 2003-2011, Riga.lv, Portāla lietošanas noteikumi