Pilsēta
Rīga šodien
Pakalpojumi
Pašvaldība
Uzņēmējiem
Medijiem
Jauniešiem
Tūristiem
20.03.2019
Palīdzības sistēma
Vārda dienas svin:
Irbe, Made
Valūtas kursi
GBP: 0,8555
RUB: 73,1062
USD: 1,1358
 Visas valūtas
Gaisa kvalitāte
  Ziņas / Kultūra un izklaide  
Rīgā top šobrīd Latvijā vienīgais bērnu un jauniešu diksilends 01.08.2018 15:31 - Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļa
Rīgā tiek veidots šobrīd mūsu valstī vienīgais bērnu un jauniešu diksilends, kura radīšanā aicināti piedalīties jaunie mūziķi ar priekšzināšanām pūšamo un sitamo instrumentu, kā arī klavieru, ģitāras un basģitāras spēlē. Diksilends savu darbību uzsāks 2018. gada septembrī, un tajā paredzētas vairākas vecuma un sagatavotības grupas.

Diksilends paredzēts kā interešu izglītības programma bērnu un jauniešu centrā „Altona” (Altonovas iela 6), kur notiks arī ansambļa mēģinājumi. Bērnu un jauniešu diksilenda dalībnieku vēlamais vecums ir no 10 līdz 18 gadiem, lai veidotu vairākus, audzēkņu gadiem un prasmēm atbilstošus sastāvus. Lai darbotos šajā muzikālajā kolektīvā, bērniem un jauniešiem jābūt vismaz ar minimālām instrumentu spēles priekšzināšanām. Muzikālajā kolektīvā tiek gaidīti bērni no mūzikas skolām, kā arī tie, kuri mācības šajās skolās dažādu iemeslu dēļ ir pārtraukuši, un jaunieši, kuri mūzikas prasmes apguvuši pašmācības ceļā.

„Ideju veidot bērnu un jauniešu diksilendu rosināja fakts, ka arvien vairāk pasaules valstīs atdzimst šis mūzikas stils, gūstot lielu klausītāju atsaucību. Cik zināms, šobrīd ne Rīgā, ne Latvijā, pat ne Baltijā nav šāda muzikāla kolektīva. Vērojot Vecrīgas ielās muzicējošos jaunos censoņus, jādomā, ka iespēja nodarboties ar šādu spēlēšanas veidu, viņiem būtu saistoša un interesanta,” tā ideju veidot jaunu muzikālu kolektīvu raksturo interešu izglītības programmas vadītājs.

Šāds mūsdienīgs un demokrātisks muzicēšanas stils dos iespēju bērniem izjust kolektīvo muzicēšanas veidu un izbaudīt skatuves valdzinājumu. Nodarbību laikā būs iespēja apgūt instrumenta spēli, piedalīties populāru mūziķu meistarklasēs un attīstīt savu muzikālo talantu. Diksilenda repertuārs tiks veidots ar domu par piedalīšanos koncertos, festivālos un pasākumos. Repertuāru sastādīs pasaules tradicionālie diksilendu skaņdarbi, latviešu tautas mūzikas aranžējumi, kā arī, respektējot pašu jauniešu intereses, mūsdienu populārās mūzikas pārlikumi diksilendam.

Papildinformācija: programmas vadītājs, tālr.: 29262357, kā arī BJC „Altona”, tālr.: 67612354

Informāciju sagatavoja: Indra Vilde – Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta sabiedrisko attiecību vadītāja, tālr.: 67026838; mob. tālr.: 26708034; e-pasts: indra.vilde@riga.lv;
interneta vietne: www.iksd.riga.lv
twitter.com/RDIKSD
fecebook.com/rd.iksd
youtube.com – RD IKSD


Pilsēta | Rīga šodien | Pakalpojumi | Pašvaldība | Uzņēmējiem | Medijiem | Jauniešiem | Tūristiem

Bezmaksas informācijas tālrunis: 80000800. Rīgas domes diennakts tālrunis: 67026101.
Portāla atbalsta e-pasts: atbalsts@riga.lv
Copyright © 2003-2011, Riga.lv, Portāla lietošanas noteikumi