08.12.2019
Gunārs, Gunis, Vladimirs
  Ziņas / Frakciju paziņojumi un deputātu viedokļi
Viesturs Zeps vēršas Ģenerālprokuratūrā, lūdzot izvērtēt RNP amatpersonu atbildību 26.09.2019 12:33 - Partijas “Latvijas attīstībai” Rīgas domes deputātu frakcija
Partijas “Latvijas attīstībai” (LA) Rīgas domes (RD) frakcijas vadītājs Viesturs Zeps vērsies LR Ģenerālprokuratūrā, lūdzot izvērtēt Rīgas pašvaldības SIA “Rīgas namu pārvaldnieks” (RNP) amatpersonu atbildību, jo rīdziniekiem, ar likumu aizsargātām personām, iespējams, radīts būtisks interešu aizskārums, tāpēc saskatāmi Krimināllikuma 319. panta pārkāpumi.

Šāda rīcība sekojusi pēc paziņojumiem, ka AS “PNB bank” ieguldīti vairāk kā seši miljoni eiro RNP klientu līdzekļu un saskaņā ar FTKT izteikumiem, iespējams, RNP nespēs pierādīt katru klienta daļu no bankā ieguldītās naudas.

“Mēs nepārtraukti saņemam sūdzības par RNP nolaidību māju apsaimniekošanā, un iespējamā iedzīvotāju uzkrāto līdzekļu zaudēšana ir uzskatāms piemērs tam, ka RNP nav rīkojies kā krietns un gādīgs saimnieks. RNP valdes uzdevums ir vērtēt finanšu riskus un nodrošināt iedzīvotāju interešu aizstāvību, tādēļ atbildīgajām institūcijām nepieciešams izvērtēt RNP valdes rīcību un atbildību.”, skaidro LA RD deputātu frakcijas vadītājs Viesturs Zeps.

Krimināllikuma 319. panta nosaka, ja valsts amatpersona tīši vai aiz nolaidības neizdara darbības, kuras tai pēc likuma vai uzlikta uzdevuma jāizdara, lai novērstu kaitējumu valsts varai vai pārvaldības kārtībai vai ar likumu aizsargātām personas interesēm, un ja ar to valsts varai, pārvaldības kārtībai vai ar likumu aizsargātām personas interesēm radīts būtisks kaitējums.

Papildu informācija:
Viesturs Zeps, partijas "Latvijas attīstībai" Rīgas domes frakcijas priekšsēdētājs
tel. 29225982 e-pasts: viesturs.zeps@riga.lv

Informāciju sagatavoja:
Ieva Graudiņa-Šutko, partijas “Latvijas attīstībai” Rīgas domes deputātu frakcijas referente, mob. 26189652

Rīgā iededz svētku egli un sāk darboties Ziemassvētku tirdziņi

Bezmaksas informācijas tālrunis: 80000800. Rīgas domes tālrunis: 67026101.